Skocz do zawartości

Żwirownia w Zwięczycy-Rzeszów


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

Spędziłem dzisiaj trzy godziny na żwirowni. Udało mi się złowić karpia na 50cm .To największy jakiego tutaj złowiłem. Oczywiście wrócił do wody

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez matios01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubieglym roku lapalem po kilka na sesje w rozmiarach 1-2kg. Wszystko wracalo do wody i mialem nadzieje ze w tym roku bede je lowil znow tylko wieksze :) Chyba niestety sie przeliczylem, w te wakacje do tej pory mialem tylko po jednym braniu na kazda sesje :(

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Jaś _Wędrowniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do pływania, w tamtym roku widziałem kłutnie wędkarza z kąpielowiczem, chyba wędkarz zaczą go ścigać, na to niestety nie ma rady, akurat mieszkam niedaleko, sobota, niedziela, przy ładnej pogodzie można zapomnieć o łowieniu tak od 10 do 20 godziny, zostają nocki, wydaje mi się, że nie ma co wchodzić w dyskusje, bo zawsze ich jest więcej, a tak pozatym dziwię się tym ludzią co tam pływają, bo straszny syf się zrobił na żwirowni, pełno glonów porosło, i nie ma za bardzo gdzie pływać, ale ich wybór, pozostało jeszcze z 2-3 tygodnie i będzie spokój, bo zacznie się ochładzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie o co chodzi z tym przekopaniem drogi którą można było dojechać nad samą wodę? Pytałem jednego wędkarza i powiedział że są jakieś problemy z właścicielem działki ponadto gdy przejedziemy most to w miejscu gdzie można skręcić w prawo (właśnie ta droga jest przekopana)wisi nowa tabliczka "teren prywatny wstęp wzbroniony". Może wie ktoś coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nagle obudził się "właściciel " terenu ponieważ nie spodobało mu się to że u "siebie " nie mógł sobie spokojnie posiedzieć tylko go wędkarze przeganiali. Sprawą własności gruntu zajmuje sie obecnie okręg w rzeszowie . Ten "właściciel twierdzi że zbiornik od strony wodaciągów (co wcześniej był przedzielony groblą, a którą jak twierdzi przerwała woda powodziowa , co jest nieprawda bo są świadkowie jak ten "właściciel" tą groble zniszczył ) należy do niego włącznie z rybą ,która się w nim znajduje. Sprawa jest w toku , szkoda tylko że zostało trochę pracy włożonej w drogę dojazdową , która obecnie jest oddzielona niezabezpieczonym wykopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ponieważ nie mogę znaleźć wykazu wód 2015 PZW Rzów bo nawet na stronie PZW ciężko znaleźć, moje pytanie brzmi; czy żwirownia w Zwięczycy należy do PZW czy ten w/w właściciel jakoś zbiera opłaty za połowienie, proszę o odpowiedź. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem dziś zobaczyć co się dzieje na żwirowni i szok:eek: koleś postawił szlabany w postaci stalowych lin przymocowanych do wbetonowanych słupków z dwóch stron z tablicą " teren prywatny" i jak to się ma teraz: czy to są wody PZW czy prywata zarybiona z naszej kasy? Ktoś coś wie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1m od lustra wody linia brzegowa jest państwowa. I tu nie wolno grodzić itd.

A te szlabany są na terenie prywatnym, żeby ludzie po prywatnej działce kolesiowi autami nie jeździli. Bo zrobiła się tam regularna droga.

I działka i ziemia nad woda jest prywatna, a woda PZW.

"A czy to są wody PZW czy prywatna " - nad każdą woda są tereny prywatne - przecież nie ma tak ze jak okiem sięgnąć to woda i ziemia wokół wody należy do PZW.

 

Edytowane przez Gabriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.