Skocz do zawartości

CO TO - GDZIE TO quiz bez ograniczeń


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje panie Mączka 100-tnego postu. Wydaje mi się że na zdjęciu jest koźlarz czerwony. Podobny jest przynajmniej do niego, ale może to coś innego. Czekam na potwierdzenie, a żeby się nie nudziło daję swoją zagadkę. Lubię motyle więc tym razem też jest motyl do odgadnięcia. Jak się nazywa ten motyl?

beznazwysf4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

na pewno nie pożałujesz, świetne tereny, piękna rzeka (i dzika, lepiej wędrować wodą).

A te drzewa są na lewym brzegu (patrząć w górę od mostu w Przecławiu), jakiś kilometr od mostu. Idzie się drogą wzdłuż pól - tą też drogą można dojśc do ujścia Tuszymki.

A teraz zagadka rosły czy były posadzone?

scanimage124grzybyprzyjkd0.th.jpg

to efekt 1,5 godzinnej wizyty w lesie, w 2004 roku;

scanimage117grzybyprzyjzl1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te kosze to uważam że ROSŁY. Widać ryby i grzyby chodzą w parze icon_smile.gif

Imponujący zbiór.

Ponieważ wiosna rozkręciła się już na dobre, a wiosna to nie tylko ryby i grzyby więc tak trochę na wesoło i wiosennie.

Co to za drzewko i gdzie rośnie ten afrodyzjak icon_smile.gif

buk20062007012mp0.th.jpg

Autentycznie tak sobie rośnie i nie było tu najmniejszej ingerencji w dzieło natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła w miejscowości Gliny Małe czy jakoś tak. W tle widać elektrownie w Połańcu. Ponoć najbliższe okolice elektrowni to boleniowe eldorado. Byłem po tamtej stronie Wisły na GP Okręgu ale do elektrowni nie doszedłem bo jeszcze nie wiedziałem, że są tam bolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym boleniowym eldorado to chyba lekka przesada-owszem w porównaniu do Wisłoka boleni jest tam sporo.Moim zdaniem w ciagu ostatnich 10-ciu lat pogłowie bolenia na tym odcinku spadło diametralnie. Wychowałem sie "w cieniu" tych kominów.Ale z sandaczem na tym odcinku jest całkiem nieżle. O kurczę -znowu nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych rejonach wychował się jeden z najlepszych boleniarzy w tym kraju Robert Hamer. Może troszkę przesadziłem z tym eldorado. Widziałem foty boleni z tego odcinka Wisły, wypasione raptory. Przy stabilnej pogodzie i dobrym żerowaniu ryb potrafi wyciągnąć ponad 30 boleni za jedną wyprawą. Z tego co pamiętam to mówił, że przy spuście wody z elektrowni gdzieś daleko od brzegu jest uskok dna i tam są bolenie. Mało ludzi o tym wie a i dorzucić byle czym się nie da. A tak na marginesie to jego art o bolkach:)

http://www.jerkbait.pl/?p=205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy dzisiaj byli na rybach skoro zrobiło się tak cicho w tym miejscu. W takim razie skoro panowie wędrują gdzieś z wędkami, to zagadka dla pań.

Co to za roślinka?

marzec2008015wo9.th.jpg

Ciekawe czy jakaś Pani tu jeszcze zagląda.

Jeżeli tak to pozdrawiam z marcowymi życzeniami i pierwszym wiosennym jaki widziałem w tym roku icon_smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokorycz pełna (Corydalis solida) odpowiedź jak najbardziej prawidłowa, a już się obawiałem, że sam będę musiał odgadnąć swoją zagadkę.

Wiosna? przyjdzie, przyjdzie a jak przygrzeje to będziemy się zastanawiać czy nie przyszła razem z latem icon_smile.gif

Mam nadzieję że temat się Wam jeszcze nie znudził i pokażą się kolejne fotozagadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki widzę, że chodzicie ale niewielu wie po czym, skoro nie odgadujecie zagadek.

A zapewniam Was że warto się zainteresować co gdzie rośnie bo wiele gatunków można spotkać właśnie tylko tu na Podkarpaciu. Jednym z ciekawszych przedstawicieli naszej flory wiosennej jest właśnie roślinka przedstawiona powyżej przez Staszka. To LULECZNICA KRAIŃSKA często, choć błędnie określana też jako lulecznica ukraińska. Jest to roślinka znajdująca się pod ochroną więc nie zrywajcie jej i nie dodawajcie do bukiecików dla swoich partnerek. Chyba że dla teściowych bo jest ona bardzo trująca.

Kontynuując tematykę zielnika poniżej kolejna zagadka i jak zwykle w moim wydaniu bardzo prościutka chociaż...

Proszę podać nazwę poniższego kwiatu. Rośnie dziko, w ogrodach, jest tak popularny że zajęło się nim również prawo icon_smile.gif

afro16062007004oa0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.