Skocz do zawartości

Zalew Sieniawa Besko


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Interesuję się tym zbiornikiem od niedawna, może jakieś pewne miejscówki na wieczorne zasiadki sandaczowe...? I jakich rybek używacie? i czy trupek czy raczej żywa?

Byłem kilka razy ale nic większego się nie skusiło, kilka krótkich i to wszystko.

Łowiliśmy głównie na żywe kiełbiki. Może ktoś się wypowie jakie metody najlepsze no i gdzie ich szukać??

Z góry dzięki za pomoc.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzieki Kamaz,ale z tego co wiem to za bojkami widocznymi tuż za mostem na Czernisławce jest strefa ochronna i zakaz wędkowania, a tak apropo to co preferujesz sławik czy grunt no i jakiego typu te trupki. Od miejscowych słyszałem że okoń jest tam dobrą przynętą ale po wielokokrotnych próbach na żywego, trupka i na filecik wyniki bardzo marne. lepsze wyniki dawał żywy kiełbik z korka ale łowiliśmy na płytszych wodach, takich do 3 metrów w okolicy Pastwisk. złowiliśmy kilka pistoletów i zadziwiające kilka obcinek szczupaków po zmroku? Byłem ostatnio w dzień ze okolicach cofki Czernisławki zbadać teren, pospiningować trochę i bez większych sukcesów, kilka pasiaków na bocznego troka i jeden szczupaczek ale krótki na woblerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

słyszałem od znajomego, że ludzie z Tarnowa aż tam jeżdżą , i złowili kiedyś takiego karpia , że na taczkach go wieźli

co do karpia, z tego co mi wiadomo, nie bieże w dzień wogóle, tylko noc i rano, i najlepsze sa wyprawy kilku dniowe, oczywiście o nęcenie chodzi

a jeszcze jedno, w weekend praktycznie niemożliwe jest zajęcie fajnej miejscówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko z Tarnowa. Ślązacy też przyjeżdżają, podobno świetne wyniki mają( rym częstochowski zaplanowany). Sam karpi nie łowię, ale jestem tam często ( sandacz, okoń); ogólnie woda i okolica rewelacyjna.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karp na sieniawie bierze raczej w nocy i nad ranem, tyle mi powiedzieli wędkujący wędkarze, sam nie łowiłem tam długo, badałem wodę, podstawą jest dobra miejscówka, i najlepiej kilku dniowy wypad,

łowisko ma strome brzegi, nie wszędzie da się łowić, a te miejscówki lepsze blisko drogi raczej są zajęte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karpiarzy to widziałem ich kilka razy na zasiadakch na brzegu od strony Głębokiego, w miejcsu gdzie liny wysokiego napięcia przechodza nad zalewem. Widziałem np zeszłej jesieni jak wyciągneli kilka tak na ok 7-10kg. Jeśli chodzi o przynety to gł kulki. Wywóz przynety łódeczką na zdalne sterowanie, podobnie z nęceniem (wywózka pod przeciwległy brzeg). Sam nie łowie karpi ale one tam są, słyszałem o złowionym na 17 kg. Powodzenia z karpikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załącznik do poprzedniego posta, a mianowicie miejsca oznaczone na czerwono to miejsca w których można spotkać karpiarzy. Miejsce od głębokiego opisywane wcześniej dość cieżki dojazd, ale chyba najlepsze miejscówki. Jeśli chodzi o miejsce w małej zatoczce to bardzo fajna ale oblegana miejscówka podobnie jak łąka przy odnodze Czernisławki prawie zawsze zajęta.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś w tamtych okolicach,Rudawka chyba jakoś tak nazywała się ta wioska,na górce swoje domki miał wtedy jakiś zakład energetyczny z Rzeszowa.Na dole za takim mostkiem był dobry zjazd do Wisłoka,widziałem jak tam wodowali łódki,nie wiem tylko jaki odcinek trzeba przepłynąć aby wpłynąć do zalewu.Sam pewnie wybiorę się ze spinem w nadchodzącym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.