Skocz do zawartości

Zalew Sieniawa Besko


Pittspeed

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Faktycznie wędkujących nie widziałem:D

Trzy godz. na lodzie, trzech chłopa u mnie jedno branie i jeden nie grzeszący rozmiarami pasiak 38cm. Lodu od 20 do prawie 30cm. Ochotka padła więc zostały tylko domowe blachy lutowane wieczorami jak zwykle. Kolega miał małego klenika i kilka chyba jelcyków na serek, niech ktoś poprawi jak myliliśmy się.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tą sobotę lód był całkiem gruby do 30cm, mówię tam gdzie byłem tj cofka-Pastwiska, Głębokie. Z rybkami bez efektów, jeden skromny okonik na czterech chłopa a wywierconych zostało jak zwykle kilkadziesiąt otworków. Patrząc z mostu Czernisławka wygląda podobnie ale nie chodziłem tam po lodzie. Problemem może być zejście na lód jak przyjdzie odwilż a zaczną wariować z upuszczaniem wody, wtedy pokrywa załamuje się i w strefie przybrzeżnej może być woda na lodzie. Jestem w 99% przekonany że w Niedzielę lód wciąż będzie wystarczająco gruby aby bezstresowo po nim biegać o ile da się na niego wejść:D. Jeśli chodzi o przynęty to domowej roboty blaszki i mormyszka w połączeniu z ochotką, od czasu do czasu spławiczek i ciasto lub serek topiony. Powodzenia Panowie, nie jaest tak łatwo złowić na zalewie okonia jak to było dobrych kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj byłem koło Kościoła. Lód tak około 30cm, ale od brzegu w niektórych miejscach nieciekawie (szczególnie tam gdzie są trawy). Trzeba uważać. Niestety jak to zwykle na Sieniawie bywa rybki (których jest tam bardzo mało) tym razem pewnie znowu "zaparkowały" w innym miejscu niż moja miejscówka:( Ani skubnięcia na blaszkę. Na spławik to samo. Ten zbiornik chyba umiera śmiercią naturalną. Wędkarzy łowiących spod lodu to na palcach jednej ręki można policzyć i to tylko w Niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to lód jeszcze z miesiąc spokojnie postoi. Jak nie dłużej:D

Owszem może i postoi, ale pod koniec Marca (sądzę że raczej w połowie jeśli prognozy pogody się spełnią) już na niego nie wejdziesz :D

Byłem dziś na stawach w Temeszowie. Niestety lód ginie w oczach. Pokrywa robi się coraz cieńsza. Jeszcze z dwa tygodnie takiej pogody jak dziś i nie będzie mowy o łowieniu z lodu :rolleyes:

Edytowane przez Triple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w prognozy długoterminowe nie wierzę. Jeśli prognoza 3dniowa się sprawdzi to i tak już jest nieźle.

Jakieś zawody miary być. Ja przyjechałem popołudniu. Staw duży powiercony dość znacznie, więc chyba jakieś zawody były. No chyba, że ktoś trenuje wiercenie dziur w lodzie :D

Ogólnie w tej chwili zainteresowanie wędkowaniem w Temeszowie jest bardzo małe. W sumie nie dziwię się. Podnieśli składkę z 60 na 100zł (!), druga sprawa to w tej chwili nie bardzo jest tam co łowić. Pstrągi (tęczaki) wytłukli zanim zdołały się zaaklimatyzować a reszta rybek czeka do wiosny. No może sporadycznie większe lub mniejsze okonie się trafiają, ale szału nie ma i szkoda je łowić bo niedługo będą miały tarło i samice napompowane są ikrą.

Niestety nie byłem na zebraniu, więc nie wiem jak będzie się przedstawiała sytuacja z zarybieniami i w ogóle z zagospodarowaniem pieniążków ze składek. Słuchy mnie doszły, że jeden staw ma być z zakazem zabierania ryb. Niestety nie mogę tego potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, wybieram się w maju na rybki na ten zbiornik prawdopodobnie będę wynajmował pokój tu Agroturystyka | DomPrzyWodzie.pl Jadwiga i Jacek Przybylscy - Odzechowa kolo Sanoka ? Czy któryś z kolegów był już tam i może mi na mapce zaznaczyć w którym to jest dokładnie miejscu oraz powiedzieć czy blisko tego domu są fajne miejscówki na zasiadkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 12 tego tematu mapka:) Koledzy skorygują moje miejscówki jak coś się zmieniło. W zeszłym sezonie byłem tam rzadko. Agroturystyka pokazana.

Pod samym domem miejscówka - kleń, sandacz, sum, płoć, okoń, karp rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym ,,hotelu" polecam bardzo, mili gospodarze, dobre warunki. Jak zejdziesz od domu w dół to po lewej płycizna która w pewnym miejscu gwałtowne przeradza się w głębinę. Bardzo rybne miejsce!

Tzn. słowo płycizna miejsce dość płytkie jak na ten zbiornik :P

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.