Jump to content

Butla gazowa oraz cały osprzęt do niej.


Dominik18king

Recommended Posts

Witam. Panowie chce sobie kupić w najbliższym czasie butlę gazową 2 kg i cały osprzęt do niej czyli słoneczko, lampę i oczywiście palnik. Mam takie pytanie odnośnie słoneczka i lampy. Używa ktoś z was takiego słoneczka? Czy daje to coś w namiocie i na ile wystarczy 2 kilo gazu?. Jest możliwość zatrucia się oparami w namiocie? Przy lampie widzę że są takie ( skarpetki) z jakiegoś włókna odpornego na ciepło. Co ile trzeba wymieniać coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam taką butlę jednak z innym osprzętem.

Nie wiem czy można dodawać link z alledrogo, jak nie to usuńcie .

Ja posiadam taką kuchenkę KUCHENKA TURYSTYCZNA GAZOWA POLOWA NA KARTUSZE (3519699137) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jestem z niej bardzo zadowolony, używam od 2 lat, mało zajmuje, dodatkowo można podpinać kartusze ( dobra opcja gdy ma się ograniczoną ilość miejsca w samochodzie. No i ma ochronę od wiatru.

Co do butli mam już od pół roku, używam często na budowie, rybach, do wylewania ciężarków ołowianych i nie tylko, ostatnio ważyłem i ku mojemu zdziwieniu wychodzi na to, że wykorzystałem dopiero pół! :eek:

Nie wiem czy ta kuchenka jest taka ekonomiczna, czy poprostu ta butla na tak długo wystarcza, ale odkąd mam tą butlę, to służyła mi już conajmniej kilkadziesiąt razy. Najczęściej smażony boczek z cebulką i czosnkiem w sosie ketchupowym... mhmm :D Szwagier zaś ma słoneczko, nie wiem czy zapchane dysze czy co, ale płomień dużo mniejszy i jak gdzieś jedzie to pożycza odemnie kuchenkę.

Edited by rapala
Link to comment
Share on other sites

Podepnę się pod temat , wie może ktoś gdzie można w Rzeszowie nabić butle gazową ?

Siema ja nabijam butle w Suponie na miłocinskiej, w innych miejscach można co najwyżej wymienic butle za butle ale nie wiesz czy trafisz na nową czy na starego rupiecia. Tylko Supon koszt 3 kg to maks 25 zł.

Link to comment
Share on other sites

Ja to proponuje kupić przejściówkę z dystrybutora na butlę turystyczną, a później pojechać na mniejsze stacje paliwowe z LPG i spytać po cichu. Ja tak zrobiłem, gdzie? tajemnica. Wyszło coś ponad 7zł za całość. A jak już raz ktoś ulegnie to przy drugim razie nie będzie najmniejszego problemu więc radzę poszukać, niż przepłacać. Do tego na stacji paliw nabijają więcej jak w punktach do nabijania butli turystycznych, wiadomo mają swoje BHP itp. Słyszałem, że biją połowę możliwości butli. Myślę, że dużo w tym prawdy, kiedyś znajomy nabijał duże butle "domowe, kuchenkowe" na stacji paliw wychodziło taniej 30%. Wcześniej kilka lat kupował na stacjach gotowe nabite, później kilka miesięcy nabijał, i wywnioskował, że 30% taniej ma nabite około 20% więcej... Więc ? Wymieniał butle dwa razy rzadziej za te same pieniądze i :D Nie wiem jak wy, ale ja miałbym satysfakcje, że nie tylko państwo może nas robić w balona, ale i my ich! :D

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nawet więcej można by oszczędzić, bo za nabicie litrówki zapłaciłem na stacji dokładnie tyle co za litr gazu. Zestaw końcówek mieli na wyposażeniu, nie było problemu mimo, że małe butle mają inny gwint i reduktor w zaworze ;). Ale z tym nabijaniem do oporu nie przesadzałbym, szczególnie jak się wozi butle latem w nagrzanym samochodzie. Nie musi wybuchnąć butla, ale wystarczy, że zawór przepuszcza. Podejdziesz do autka, klikniesz w pilota... . Trzeba też pamiętać, żeby nabitych butli nie przechowywać w piwnicy! Zawsze powyżej poziomu ziemi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy