Skocz do zawartości

Wielopolka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, lichten napisał:

Piotrek często łowi na tenkarę to do niego uderzaj. Ja tam byłem kilka razy ze spinningiem to można klenie połowić z pstrągami gorzej ale są. Poza tym jak kupiłes niedawno muchówkę (zakładam, że pierwszą) to Wielopolka do treningu może być bardziej wymagająca niz Wisłoka czy Wisłok. 

 

A mógłbyś mi powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się ta miejscówka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz łowiłem w Wielopolce(na odcinku powyżej Ropczyc) i przez kilka godzin udało mi się złowić jednego niewielkiego klenia na suchą muchę. Nie jest to według mnie najlepsza rzeka do rozpoczynania przygody z muchówką, ale jak nie masz nic lepszego pod ręką to warto i tam spróbować. Lepsza pod suchą muchę jest Tuszymka albo jakaś większa rzeka- Wisłok, Wisłoka. Z stawami może być różnie, niektóre są całkiem ciekawą opcją, ale osobiście raczej bym odradzał zaczynać tam z muchą.

Edytowane przez Bastuś z Bratko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrek10 napisał:

Wisłok.Wedlug mnie najlepsza rzeka na muchę.Tylko stan wody w miarę niski i można połowić piękne ryby?

Nie łowiłem nigdy na muchę, nie wiem czy da się połowić na lekko podniesionej wodzie, czy tylko czysta wchodzi w grę, ale osobiście łowiąc na woblery największe klenie łowiłem na podniesionej i mętnej wodzie, nawet bolki nie są takie ostrożne, a wczoraj kolejny przyłów brzany w okolicach 60 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
5 godzin temu, pawelll_89 napisał:

Kiedyś na Okoninie na starym jazie był szczupak, ale wszystko wyłapali, łowie od dziecka na tym odcinku, można spotkać okonia, płoć była jak jeszcze łowiłem na spławik, dużo kiełbów.

Witam .  Przyjedż  do  Brzeżnicy na Wielopolke myślę że  coś  połowisz  pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pawelll_89 napisał:

Kiedyś na Okoninie na starym jazie był szczupak, ale wszystko wyłapali, łowie od dziecka na tym odcinku, można spotkać okonia, płoć była jak jeszcze łowiłem na spławik, dużo kiełbów.

Szczupak dalej jest, ale presja też. Za domem podpórki zostawione wbite nad wodą, dobrze że wędki zabierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.