Skocz do zawartości

Wielopolka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wczoraj zobaczyłem, że ostatni post napisał @wooyytek to spodziewałem się kolejnego klocka i moja wędkarska intuicja mnie nie zawiodła. Na którym odcinku go wyjąłeś górski/nizinny(dokładniejszym namiarem tez nie pogardzę)? Mógłbyś coś jeszcze dodać na temat jego mieszkania? Głęboko, płytko? Szybki nurt, wolny? Jakieś cechy charakterystyczne: zatopiony krzak, głaz na dnie?

Muszę przyznać, że ciągnie mnie nad tą rzeczkę. Jest to znacznie grubsza woda od Tuszymki, w dodatku mało śmieci(przynajmniej na odcinku górskim w Łopuchowej czy Okoninie) trochę przypomina charakterem Strug, ale jest znacznie czystsza.

to mi wygląda na TROĆ

No faktycznie kropki ma fenomenalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze napiszę że w pierwszej chwili też myślałem że troć

ale po dokładniejszych oględzinach jednak kropek

niestety padła bateria w aparacie na co jestem szczerze wpieniony i zdjęcie jest jakie jest:(

fenomenem tej rzeczki jest to że pstrągi w miejscówkach oddalonych od siebie o 20 m są przeróżnie wybarwione od czarnogrzbietych przez zielone po prawie srebrne

co do techniki to jak przy połowie kleni wachlarz lub wolno pod prąd 20 lat łowiłem na lepsze lub gorsze woblery i effezety od 2 lat tylko mepps

szukam napływów na przelewy lub samych przelewów

ten złowiony tuż za przelewem woda ok 1 m rwiąca poprzednik na napływie jakieś...3m wyżej najwięcej ryb to okolice Okonina jednak te złowione przy samym ujsciu a więc woda nizinna

największe niewyjete to sierpień ub roku jakieś 60 cm i pare lat temu podobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam że plagą są małe klenie są i kloce ponadpółmetrowe że o pewnym 63

cmetrowcu nie wspomne

generalnie to jednak czeka nas tu przygoda z kleniem i

jaziem

coby kolegów nie zanudzic dodam że to rzeka trudna a i o niczym sie wraca i sa odcinki 200 300 m gdzie i naćpanej uklei nie spotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, naczytalem sie troche o wielopolce i postanowilem dzisiaj tam pojechac, wedkowalem w Brzeznicy bez efektu zreszta, ale mam pytanie czy sa odcinki mniej zarosniete i bardziej dostepne niz ten w Brzeznicy, straszna dzungla tam jest nie ma jak dojsc do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze w okolicy mostu w Brzeznicy beda jakies sciezki, wydeptane miejscowki, a tu krzaki mutanty i komary jak wroble :P, ale jeszcze sie nie poddalem dostalem namiary na "wygodniejszy" odcinek i chyba w niedziele zaatakuje jeszcze raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W przerwie podczas wędkowania na Wisłoku podjechaliśmy dziś z kolegą na Wielopolkę, niestety rzeczką płynie kawa z mlekiem, odnotowaliśmy w 5 brań z czego złowić udało się tylko kiełbia na Alaskę 2,5cm:D

no to widzę że trochę bliżej wylądowaliście jak było w planach ostro wymiatacie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na początku miała być Wisłoka wyżej Jasła, ale ponoć syf płynie, później chcieliśmy skoczyć do Dębna, ale stwierdziliśmy, że pogoda niepewna i lepiej pacyfikować cieki wodne bliżej domu, ale co się odwlecze to nie uciecze ;)

Co do samej Wielopolki mimo, że nie połowiliśmy i trochę nas deszcz zlał, byliśmy zadowoleni, rzeczka całkiem przyjemna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.