Skocz do zawartości

Wielopolka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie,mam w planach mały rekonesans nad rzeczką przeprowadzić gdyż kochana Wisełka i Wisłoka idzie w górę.Mam nadzieje ze stan się nie pogorszy zwłaszcza klarowność,a pisząc zielona kolego noespa tzn ze zobaczę przynętę w wodzie:D:confused:.Na którym odcinku rzeczki byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynętę zobaczysz ... przy brzegu ;) A na poważnie to co roku taka zielona na wiosnę płynie. Nie wiem czym jest to spowodowane. Dzisiaj byłem poniżej ropczyc porzucać a jutro wybiorę się pewnie na górski odcinek, no chyba że nie będzie miejsca do łowienia bo zapowiada się ładny dzień i takich jak my pewnie będzie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybrałem się dzisiaj na moją rzeczkę Wielopolkę w poszukiwaniu pierwszego kropka w sezonie i co się okazało złowiłem ich dzisiaj 4:) w przeciągu paru godzin.

Pierwsze rzuty i branie ale nie docięte, już wiedziałem że rybki będą dzisiaj aktywne:). Drugi rzut oddałem w to samo miejsce i siadł pstrąg 40 cm (na obrotówkę Wirek 1). W odległości 200 m od poprzedniego rzutu zaciąłem drugiego o takim samym wymiarze, tym razem na woblera Siek szczebelka. Kolejne miały po 25 cm. Wszystkie rybki wróciły oczywiście do wody. Widać że rzeka zaczyna życie a ponadto przekonałem się kolejny raz, że rzeczka ta bogata jest w kropka:). Pozdrawiam wszystkich oraz dołączam kilka zdjęć.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów wędkarzy.

Jakieś rybki dzisiaj zostały złowione przez kogoś?Myślę że na pewno.

Pogoda super niestety nie miałem czasu dziś na dłuższy spacer z wędką.

Wyskoczyłem na godzinkę i udało się klenika wyciągnąć.

Z tego co zauważyłem to rybki widać w pełni i drapieżnik również w akcji.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się chętnie o niej czegoś dowiedział. Szczególnie w odcinku od Bystrzycy do ujścia do Wisłoki.

witam Pana moge cos powiedziec na temat wielopolki bo mieszkam akurat blisko rzeki jesli Pan chce mozemy pogadac przez tel.... moge podac numer tel.... jesli to odpowiada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem zaliczyć kolejną pstrągową rzeczkę na podkarpaciu i wybór padł właśnie na Wielopolkę. Efekt kilku godzinnej wyprawy to jeden kropek, któremu brakowało do wymiaru na "oko" z 5 cm. Zaliczyłem jeszcze jedno bardzo mocne branie, ale zepułem je. Pomimo to wypad uważam za bardzo udany bo złowiłem kolejnego pstrąga. Ogólnie rzeczka ciekawa z fajnymi dołkami i całkiem nieźle dostępna. Jeszcze nad nią wrócę.

Dziękuję wszystkim Kolegom za wskazówki dotyczące tego łowiska.

Edytowane przez lama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie witam mam pytańko jak dojechać na tą rzeczkę od strony Dębicy

Jadąc w stronę Rzeszowa mijasz wsie Zawada, Lubzina. Przed wsią Brzezówka jest oznakowany tablicą zakręt w lewo do miejscowości Okonin. Skręcasz w asfaltową drogę i jadąc nią przez malowniczy las dojeżdżasz do skrzyżowania. Skręcasz w lewo i jadąc z górki pierwsza odnoga w lewo doprowadzi cie na most na rzeczce Wielopolka w miejscowości Okonin. Na temat rzeczki i moich podchodów na upatrzonego pstrąga napiszę na swoim blogu w cyklu "z wędką i plecakiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Witam.

Po raz kolejny spędziłem dzień nad Wielopolką. Bardzo udany wypad, pogoda dopisała jak również rybki.

W sumie trafiłem 3 pstrągi i 5 kleników i oczywiście parę niezaciętych rybek hi:)

Dołączam :)zdjęcie klenika pozdrawiam wędkarzy

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy Wielopolka to dobry wybór czy lepsza będzie Tuszymka.

Zdecydowanie dla nowicjusza Tuszymka. Wielopolka z powodu trudno dostępnych wysokich gliniastych brzegów oraz większej ilości zaczepów, karczy jest znacznie trudniejsza. Na początek tracił byś zbyt dużo przynęt. Nabierz wprawy w łatwiejszym terenie (celne rzuty na różne dystansy z każdej pozycji) i później próbuj na terenie trudnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.