Skocz do zawartości

Straż rybacka


Macio33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w nawiązaniu do tematu Wilczej Woli i tego co się tam dzieje, lub działo ... :-(

Mam pytanie czy jest na forum, ktoś kto jest strażnikiem PSR lub SSR?? Czy nie boi się ujawnić i być może pomóc (jeśli jest jeszcze co ratować?) w uratowaniu ryb ze zbiornika w Wilczej Woli? Może dzięki swoim możliwościom - kontaktom i etc. dałoby się zwiększyć ilość kontroli na tym zbiorniku lub w ogóle je tam zacząć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Tu nie chodzi o obawę ujawnienia się.Tu chodzi o własne bezpieczeństwo nad wodą.Wiedz o tym że strażnik PSR jest chroniony prawem.Strażnik SSR tylko w czasie wykonywania zadań strażnika SSR i w razie czego w związku z jego czynnościami.

Druga sprawa to sama SSR.Powołuje ją starosta właściwy do miejsca działania SSR a więc strażnik może kontrolować SSR tylko w danym powiecie.

Kolejna sprawa to o ile mi wiadomo wodą tą miało opiekować się koło PZW z Rozwadowa,nie było nikogo,chyba że mam niepełne informacje.

Mam namiary na PSR Ii komendanta powiatowego SSR z okresu gdy byłem komendantem SSR,potem zrezygnowałem.

Dlatego,że żonie gdy pojechała sam z tyczką na wilczą to porżnęli jej wszystkie opony w vw pasku.Były i inne przygody ale...

Mogę pomóc ale czy nie jest już za póżno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo właśnie!

Przy okazji hecy na Wilczej też próbowałem sobie znaleźć namiary na SSRy w różnych powiatach. Mamy w województwie 21 powiatów, czyli powinno być tyle samo oddziałów SSR, a nie udało mi się dotrzeć do żadnego.

Albo szukać nie umiem, albo tak się dobrze konspirują...

Rozumiem, że w pewnych okolicznościach jest to ryzykowne zajęcie i podawanie swoich pełnych danych wraz z adresem i numerem samochodu to jednak przesada. Ale choć numer telefonu! Jak ta formacja ma działać skutecznie, jeśli nikt nie ma z nią kontaktu? A podstawą jej skuteczności może (i moim zdaniem powinna) być szybkość reakcji. W końcu ci ludzie są "na miejscu" i w odróżnieniu od PSR mogą interweniować prawie natychmiast. Mam też nadzieję, że są to ludzie, którym na prawdę leży na sercu dbałość o stan wód. W końcu są to jak najbardziej ICH wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj Biuletyn Informacji Publicznej Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie w zakładce "Posterunki" są potrzebne informacje,tylko czy sami abonenci tych numerów, zechcą odbierać nasze telefony?Jak już to pamiętajcie o posiadaniu odpowiedniej aplikacji w telefonie,znacząco ułatwia rozwiązywanie wielu spraw :)...Ale o tym już było:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Państwowa Straż Rybacka Posterunek w Przemyślu

- tel. 016 678 40 66 / 603 636 460

3. Społeczna Straż Rybacka

- Komendant Powiatowy w Przemyślu - tel. 606 780 720

- Komendant Powiatowy w Lubaczowie - tel. 516 738 586

- Komendant Powiatowy w Jarosławiu - tel. 604 245 857

- Komendant Powiatowy w Przeworsku - tel. 605 561 668

nie wiem czy aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rapala: to widziałem, ale to są posterunki PSR, a mówiliśmy o SSR, przynajmniej ja.

@kurak: to też widziałem, tylko jakoś mi ta wiedza umknęła kiedy pisałem poprzedniego posta. A to pewnie dlatego, że miałem na myśli swój okręg, czyli rzeszowski, a te informacje są z przemyskiego.

Tak czy inaczej - dobry początek listy, dzięki Panowie.

Teraz jeszcze by się przydało wyciągnąć i upublicznić kontakty do SSR z pozostałych okręgów. Może poprosić zarządy okręgów? A może Państwowa Straż podzieliłaby się takimi informacjami? Przecież muszą mieć te dane, skoro zgodnie z ustawą "sprawują kontrolę" nad Społeczną. Tylko się zastanawiam, czy próbować jakoś oddolnie, metodą pospolitego ruszenia zdobyć te dane, czy nie lepiej by było jakby KTOŚ wystąpił o nie oficjalnie w imieniu całego forum. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wybiegam troche w przyszłość , ale od przyszłego roku uda się zorganizować przynajmniej w 2 kołach okręgu rzeszowskiego ssryb . Niestety chcieliśmy stworzyć 2 komórki ssryb w tym roku ale sie niestety nie udało. Było za malo parcia na szkło . Będę informował o postępach w tej sprawie na forum i zamieszczał ewentualnie nr. do osób , które będą należeć do ssryb , by można ich informować o wszystkich "wędkarzach" łowiących zgodnie z rapr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.