Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

No, tym Bravo Michała miałem okazję połowić z braku swojego kijka i dawał radę :-) Fajna leciutka wędeczka a i ze szczupaczkiem sobie poradziła ;) Tylko należy pamiętać żeby do zestawu dokupić odpowiedni kołowrotek. Mój zauberek 4000 był stanowczo za duży i polecał bym rozmiar 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zmieniły się trochę moje plany co do zakupu spiningu ,

co myślicie o takim kiju dragon destiny 270 4-21g za 330zł.

Może doradzicie coś lepszego w tej cenie:)

Zastanawiam się nad czymś z większym wyrzutem na szczupaka sandacz czy ten kij będzie ok, wydaje mi się że trochę za mały ma wyrzut.

Edytowane przez cyniu5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wedka-team-dragon-2-60m-7-28g-promocja-kurier-0zl-i1412641077.html

Może ten? Tylko to typowo sandaczowy?

http://allegro.pl/daiwa-infinity-q-jigger-270-8-35g-sklepharpun-i1396964826.html ten trochę drogi

najlepsze by było coś do 25-3gram

Edytowane przez cyniu5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destiny miałem. Jak to często u Dragona miał mocno zaniżony cw.. Maiłem kij 3-18 gr, a dałbym mu co najmniej do 25. Małymi przynętami trochę źle się nim rzucało ładował się dopiero tak gdzieś od 10 gr.Ale trzeba przyznać, że od tych 10 gr świetnie miotał przynęty. Ogólnie kij dobrze uzbrojony jak za te pieniądze.

O Team Dragonie się nie wypowiem.

Infinity Q posiadam obecnie. Wersja do 28 gr. Bardziej mi odpowiada niż kij Dragona. Tu cw. jest dobrze opisany. Oba kije opisane są jako szybkie,jednak Daiwa jakby wolniejsza lepiej mi pasi.

Generalnie jakościowo bardzo do siebie zbliżone. Śmigaj do Kariny - maja chyba obydwa modele. Pomachasz sobie i Ci się nieco rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre a łowiłeś tym kijem sandacze?

Jak myślisz jaka gramatura będzie najlepsza(chce żeby był jak najbardziej uniwersalny pod względem wyboru przynęty i gatunku ryby)

7-28 -270

5-20- 260

8-35-270

Podobno oprócz gumek nieźle łowi się nim na woblery i mniejsze blachy,a ty czym na nim łowisz?

Edytowane przez cyniu5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć. Dlatego własnie idealnie by było porównać oba kije w sklepie.

Pytałeś o gramaturę jaka będzie najlepsza, wcześniej pisząc,że 25- 30 gr będzie najlepsza. Czyli odpowiedź już masz;). Jeśli sandacz i szczupak to tego do 20 gr sobie daruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakterystyka obydwu kijów przez Ciebie podana jest podobna,czyli kije z akcją szybką Dragon z akcją bardzo szybką (takie lubię:)).Przede wszystkim do jakiej techniki łowienia i do jakich przynęt ma to być kij?Ciężko znaleźć kij,którym komfortowo łowiło by się gumami a także woblerami czy wahadłami.Daiwa do 35g na Wisłok?Nie za ciężko trochę?Z doświadczenia wiem że na tej rzece rzadko używam główek 15g a 20g to już bardzo rzadko (łowienie z opadu).Moje zdanie jest takie DAIWA INFINITY Q JIGGER 270 8-35G ale do 28g-duże gumy,wahadłówki,woblery itp ze wskazaniem na szczupaka.TEAM DRAGON 2,60m 7-28g-łowienie z opadu na gumy (ale nie koniecznie),średnie woblery czy wahadłówki ze wskazaniem na sandacza.

Poza tym to ciężko coś doradzić nie mając kija w łapie.Każdy ma inne preferencje odnośnie wędzisk!Aby łowienie danym kijem sprawiało nam przyjemność to przede wszystkim taki kij musi nam "leżeć w ręce" i musimy go "czuć".Druga sprawa, może trochę niedoceniana przez niektórych to sama długość dolnika i to czy wędzisko jest w miarę dobrze wyważone.Przy łowieniu na wahadłówki czy woblery techniką na "ciągnionego" może to mieć mniejsze znaczenie ale przy łowieniu na gumy "z opadu",kiedy podbijasz przynętę nadgarstkiem to jest bardzo istotne.Moja rada jest taka,żebyś wziął kołowrotek ze sobą do sklepu i przykręcił do kija,będziesz miał trochę jaśniejszą sytuację jak dany kij w tedy "się prezentuje " i czy zbytnio nie "leci na pysk".

P.S.Jak wybierasz się do "Kariny" na Warszawską to daj znać,mogę podejść bo mam 700m to coś może doradzę.

Nie dawno "poszedł" na alledrogo za 420zł Batson HS1021F moim zdaniem świetny kijek na średnie rzeki;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwowałem chyba "tego" batsona fajny kijaszek, ale dla niektórych mógłby być krótki

Mam tego Batsona zbrojonego w FC, jeżeli chodzi o jego długość to dla mnie jest w sam raz. Przez lata łowiłem spinningami min. 2,70m doszedłem do wniosku że długa pała nad wodą wcale nie gwarantuje lepszych wyników :D Obecnie mam tylko 1 wędkę > 2,70m ale to specjalny kijek , piękny uniwersał Talon VI+ MF2 - kwintesencja kija spinningowego, dlatego go nie sprzedam :) Wolę jednak krótsze kijki, w planach mam już casting 1,80m :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście tez wole krótkie kijaszki (takie do 2,4 ) a teraz w planie mam 213cm ale to sie jeszcze zobaczy / ale jak wyżej wspomniałem "dla niektórych mógłby być za krótki " wiele osób twierdzi ze długim się lepiej łowi no ale to rzecz gustu. jedni mówią ze 2,7 to minimum a np. dla mnie to maksimum każdy woli coś innego no i dobrze przynajmniej jest jakaś różnorodność.

a ap-ropo doboru wędki dla siebie moim zdaniem jajlepiej jest miec ja w reku.

a powiedzcie cos o kijaszki shimano speedmaster 240/10-30g bo akurat tego w rece nie miałem - fajny jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andre a łowiłeś tym kijem sandacze?

Jak myślisz jaka gramatura będzie najlepsza(chce żeby był jak najbardziej uniwersalny pod względem wyboru przynęty i gatunku ryby)

7-28 -270

5-20- 260

8-35-270

Podobno oprócz gumek nieźle łowi się nim na woblery i mniejsze blachy,a ty czym na nim łowisz?

Odnośnie spina pod szczupaka to rozważ Dragon Millenium Pike 10-35cw 270cm.Jest rewelacyjny do obrotówek,ripperów,woblerów większych.To sugestia pod szczupaka ale na pewno z sandaczem tez sobie poradzi:) Kwestie sandaczowania zostawiam mistrzowi Rapali:)Poza tym trudno pogodzić łowienie tych dwóch gatunków ryb tak żeby jedna wędka to ogarnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oza tym trudno pogodzić łowienie tych dwóch gatunków ryb tak żeby jedna wędka to ogarnęła.

Jednym kijem to może by ogarnął i jakiś kompromis znalazł (np.kije Cd czy Phenix akcja X-fast pod obciążeniem blank pięknie pracuje praktycznie na całej długości;))gorzej z techniką prowadzenia samej przynęty:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym trudno pogodzić łowienie tych dwóch gatunków ryb tak żeby jedna wędka to ogarnęła.

Talon 90MXF2, 7-28g X/Fast. Piękny blank sandaczowo-szczupakowy typu Hot-Shot. Fakt wędka na tym blanku trochę kosztuje (min 1000zł), ale to inwestycja na dłuuugie lata... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Millenium 10-35 jak dla mnie to świetny kij.Okazał się rewelacyjny na jesienne sandacze na Sanie,bez problemu dał radę niezłemu sumkwi.Dobre czucie brań,a szczytówka dobrze pokazuje opad gum.Także fajny kij za niezbyt duże pieniądze do średnio-cieżkigo łowienia na średnich i dużych rzekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiące temu prosiłem Kolegów o radę w sprawie kija na pstrąga, klenia, jazia. po zebraniu cennych rad i opinii, oraz po machaniu różnymi kijkami na "sucho" kupiłem wędkę Konger Maxim Cobra 5-20 dł.275 cm. Zdaję sobie sprawę, że c.w może trochę zbyt duży, ale cóż-gdy wziąłem go do ręki to wiedziałem, że to jest to!!!.Resztę zweryfikuję nad wodą.Jeszcze raz dzięki za pomoc.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Mam zamiar zakupić kij na szczupaka . Mam na oku Dragon Milenium Pike 2,7m 10-35g co o niej myślicie? Czekam też na inne propozycje.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz łowić ryby+70, to będzie to dobry wybór. Jeżeli raczej do 70, to szukałbym czekoś delikatniejszego. Zastanów się nad Super Fastem.

Łukasz mam Super Fasta ;) Tylko wydaję mi się że ten kijaszek trochę za miękki na szczupaka mówią że marny z niego jiger... Pewnie zakupie Dragon Milenium Pike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.