Skocz do zawartości

Wędki spinningowe


pigon

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie propozycje z mojej strony które znam, macałem, łowiłem a cena całkiem przystępna.

Robinson diplomat top spin CW 4-15 dł 2,55. cena w granicach 170 zł.

np. WĘDKA ROBINSON DIPLOMAT TOP SPIN 2 SECT. 255CM - DŁ.: 255CM IL. SEKCJI: 2 CIĘŻ. WYRZ.: 4-15G DŁ. TRANSP.: 135CM - Sklep wędkarski

TRABUCCO BLACK SPIN CW 3-15g dł. 2,40m czy 2,60 cena myslę że poniżej 200 - sam posiadam taki egzemplarz i z powodzeniem obsługuje smużaki, woblerki do 5-6 cm czy małe obrotówki.

http://katalog.zoom.pl/lorpio/images/page36.swf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Posiada ktoś może ten kijek Dragon Ultima 2,75 cw 3-18. Wszelkie opinie mile widziane.

Macałem go dzisiaj i powiem że jak na seryjny kijek robi całkiem niezłe wrażenie, bardzo dobre komponenty. Szukam czegoś co z powodzeniem obsłuży bolka, szczupaka, brzanę a nawet pstrąga na średniej wielkości przynęty na rzece takiej jak powiedzmy San. Wydaje się w rękach, że jego moc jest lekko niedoszacowana.

Wędka Dragon ULTIMA 2,75 m 3-18 g TEAMDRAGON

Wędka jest mocno przeceniona, a nawet odrobinę tańsza niż w tej ofercie.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Okuma Black Rock 275 cw 5-25. Wg mnie masa wyrzutu jest trochę zawyżona. Mam taką wędkę ponieważ nie stać mnie na typowe wędki dedykowane do wybranych ryb. Bez problemu łapałem nią klenie na smużaki, walczące bolenie. Bez problemów wyciągnąłem nią 76cm szczupaka ze stawu pełnego zaczepów.

Dla kogoś kto potrzebuje w miarę uniwersalnej wędki na rzekę i jezioro to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To że obydwa są med-fast nie znaczy ze pracują tak samo.Tak jak kolega napisał dragon będzie dużo szybszy.Sam posiadam dancera 3-14 2.70 ze starej serii z zielonym blankiem i jak dla mnie kij jest dość wolny.

Fajny kijek na klenia,ryby praktycznie z niego nie spadają i czuć moc w dolniku.Każdy ma swoje upodobania,dla mnie super kij kleniowy,na pstraga moim zdaniem za bardzo poddaje się przy prowadzeniu obrotówek czy większych woblerów w nurcie.Łowie na sanie głównie woblerami 5cm do nawet 10cm i dacer czasem (moje odczucie nie daje rady).Przy samym ściąganiu woblera kij już gnie się dość mocno i nie ma z czego zaciąć ryby.

Co kto lubi,na małe przynęty wobki do 5cm super kijek,pieknie pracuje podczas holu i trzyma ryby.

Niedługo będę prawdopodobnie go sprzedawał i szukał coś delikatniejszego pod smużaki,choć ciężko będzie,wiele wspomnień związanych z tym patykiem,wartość sentymentalna i nawet można rzec kolekcjonerska gdyż ta seria jest prawie nie do zdobycia :)

ps.Poszukaj coś z daiwy,jest kilka modeli ciekawych w przystępnej cenie

Edytowane przez nsevo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Dancera, teraz mam Dragona. Zdecydowanie bardziej polecam tego drugiego. Jest szybszy, lepiej czuć przynętę, mniej pustych brań, lepiej leży w łapie. Łowiąc Dancerem dość szybko dochodzi się do wniosku, że czegoś mu brakuje. Faktycznie po necie krążą opinie, że ta seria jest łamliwa, ja jednak tego nie zauważyłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie bez obrazy ale jak czytam posty odnośnie wagi i spierania się o kilkanaście gram wagi to śmiać mi się chcę,gdy by była mowa o 1kg to się zgadzam.Zakładam się że masa ludzi gdyby dostała super lekki kijek z pracowni o masie x a w rzeczywistości byłby cięższy o 30g nikt by tego nie wybadał bez ważenia.I zachwycał by się super lekkim patykiem przy którym nie czuje zmęczenia przez cały dzień łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Dla mnie patyk może być "ciutek" cięższy, ale ma być dobrze wyważony i nie męczyć łapy. Co to kilka gram na takiego chooopa jak ja:D

To taki kijek jak trzymałeś ostatnio w rekach to nie dla ciebie? Mówiłeś że nic nie waży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.