Skocz do zawartości

Gumy opadowe na sandacza


kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,szukałem podobny temat ale nie znalazłem-może źle szukałem.Chce zamówić parę ripperów na sandacza ,gumy mają dobrze pracować w opadzie.Nie jestem w temacie ale wydaje mi się że Dragony Lunatic i Phantom będą dobrym wyborem ? Ewentualnie coś co można z allegro zamówić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku niezaprzeczalny prym wiodą gumy Bass Assassin Walleye Sea Shad Walleye Sea Shad (ekono) > Bass Assassin > Twistery, rippery, kopyta > Sklep wędkarski FISHING-MART a kolory to :fire tiger ,chartreuse/silver glitter/red tail ,albino shad .Proponuję również zaopatrzyć się w kilka kolorów z Keitech Easy Shiner 4" w szczególności sight flash i lime/chartreuse.

Oczywiście nie należy zapominać o klasykach czyli Mann's Predator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o gumy, to fajnym trikiem jest zanurzenie ogonka we wrzątku na kilkadziesiąt sekund - guma mięknie i ogonek ładnie pracuje

Nie do końca jest tak jak piszesz. Po zanurzeniu we wrzątku ogonek potrzeba jeszcze naciągnąć w zależności jaką pracę chcemy uzyskać.Jeśli ma wymiatać b.szybko to naciagamy go bardziej i pod zimną wodę. Dopiero takie pocienienie spowoduje zamierzony efekt.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi @oktawiana jeśli chodzi o "lunatyk" dragona(wersja poniżej 10 cm),a także relaxa.Warto dodać do tego jeszcze sprawdzonego rippera Jankesa.Z mansaa warto mieć kilka sztuk Cherokee.Z dużą główką fajnie i szybko zamiata ogonkiem.Predatory fajne rzecz tyle tylko że jakoś częściej mam pobicie i obcięte ogony w tych gumach.Ogólnie zauważyłem to w kopytach które maja bardzo cienko połączony przegub ogona z korpusem.To oczywiście dotyczy rzeki gdzie guma czasami zachowuje się trochę inaczej.Ja na pewno trzymałbym się rozmiaru do max 10 cm.Kolorów używam dwóch.Seledyn i biały z czarnym grzbietem.Również charakterystyki gumy tzn pracy.Wąski i szybki ( lunatic ,cherokee) oraz mocny i szerszy (predator,jankes).Właściwie to mi wystarcza.Czasami ratuję się kogutem lub woblerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używał ktoś może gum Patriot Peter Lahti Shad ? Na przyszły sezon pewnie się w nie uzbroję, zawsze to jakieś urozmaicenie w pudełku :D Można je było zobaczyć w którymś tam odcinku z Wędką nad wodę, sama gumka bardzo ciekawa, długa i wąska , rybkom powinna smakować.

Peter Lahti Shad 11 cm Jig, 5-Pack - Jigs - Lures - Happy Angler Online Store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.