Skocz do zawartości

Mielec koło miejskie i okolice - AKCJA GŁOSUJ!


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

razem ze znajomymi mamy plan żeby w roku 2014 pójść na zebranie styczniowe zorganizowaną grupą i poddać do głosowania wniosek o wprowadzenie "no kill'a" na stawie numer 3 w Rzemieniu. Jest to największy zbiornik w Rzemieniu i mający największy potencjał. W roku 2014 ma być z powrotem udostępniony do wędkowania. Już w tym momencie jest w nim dużo okonia i szczupaka i chcieli byśmy żeby tak zostało! Trzeba będzie skrzyknąć dostateczną liczbę osób żeby przegłosować leśne dziadki które zapewne będą bronić mięsa i swoich lodówek. Ale że co roku frekwencja na takich zebraniach jest niska myślę że spokojnie nam się uda. W tym momencie nie proszę nikogo o to żeby już teraz się określał że będzie i pomoże. Chodzi o to żeby puścić w eter że jest taka akcja. Dać znaka znajomym itd. a potem na spokojnie w styczniu się ogarnąć i zrobić porządek ;) Tak więc proszę dawać znać komu się da i szykować kartki do głosowania a może za rok dwa będziemy mieć kolejne dobrze utrzymane łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło chyba o władze okręgu. Bo jeżeli chodzi o uchwałę koła, to obowiązuje ona tylko członków koła w którym została ta uchwała zaakceptowana. Tylko uchwała władz okręgu obowiązuje wszystkich, jeżeli się nie mylę oczywiście ;)

Oczywiście że Rzeszów będzie musiał to zaakceptować bądź nie :) Na początek trzeba się zając własnym podwórkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Akcję Kolegi Łukasza;

Uważam że Jeśli Płacimy składki to po to żeby można było cos złowić w wodach Okręgu.

Rzemień jeśli chodzi o spinning to porażka - Sami przyznacie że z drapieżnikiem jest tam tragicznie.

Trzeba przyjść na zebranie podać wniosek i przegłosować "no kill" na stawie nr,3

To jedyny sposób aby mieć kawałek wody żeby cokolwiek połowić na spinning

Namawiam wszystkich gorąco do przyjścia na głosowanie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje ze mną gość który był przez wiele lat działaczem. Od jakiegoś czasu tylko łowi ale obraca się w towarzystwie zarządu. Wiem od niego że na pewno będą chcieli zrobić ze stawu numer 3 to damo co 4 i 5. Niestety dziadki się upominają o to. Więc musi nas być większe grono żeby sprawa ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest dobry pomysł?? Na terenie naszego Okręgu jest coraz mniej zbiorników, skąd można zabrać rybę. Takie zakazy w moim odczuciu powodują rozrastanie się kłusownictwa i kradzieży ryby ze zbiorników "NO KILL" . Jeśli staw nr 3 ma być "NO KILL" pod drapieżnika dajcie dziadkom coś w zamian np. zabieranie ryb ze stawu nr. 1. Dalej niech zostanie zakaz połowu z gruntu oraz całkowity zakaz nęcenia na tym stawie. Staw nr 2 niech zostanie "NO KILL" dla karpiarzy i wtedy wszyscy będą zadowoleni. Ja osobiście łowiąć na 1 z grobli przepuszczał bym ryby na 2 :)

Dla jasności sytuacji, nie mam nic przeciwko "NO KILL" , ale wiem , że to nie jest rozwiązanie sytuacji z brakiem ryb. A wprowadzenie "NO KILL" na 3 stawach, w Rzemieniu rozjuszy "dziadków" i wtedy może się wywiązać awantura pełną gębą, a chyba nie o to chodzi. W styczniu liczebnością przegłosujecie wniosek, ale czy to pozwolić staw 3 zrobić na kilkanaście lat bo nawet na 2-3 lata według mnie jest bez sensem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli staw nr 3 ma być "NO KILL" pod drapieżnika dajcie dziadkom coś w zamian np. zabieranie ryb ze stawu nr. 1. Dalej niech zostanie zakaz połowu z gruntu oraz całkowity zakaz nęcenia na tym stawie. Staw nr 2 niech zostanie "NO KILL" dla karpiarzy i wtedy wszyscy będą zadowoleni. Ja osobiście łowiąć na 1 z grobli przepuszczał bym ryby na 2 :)

.

Ty kolego tak ale dziadek nie będzie tak robił. Wręcz przeciwnie będą siedzieć na grobli łowić na jedynce na spławik, a na dwójce grunt i do siaty. Jak udowodnisz z którego stawy zabrał rybę w siatce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś zdefiniować "nasz władze"?

Miałem na mysli nasze koło w Mielcu. Nie wiem czy taki wniosek mozna złożyć, nie znam się na tym.

Łowisko no kill łowiskiem ale wiem że ze stawu nr 2 ryby były zabierane i to nie tylko przez tzw. "dziadków" więc nie dramatyzujmy i zwalajmy winę tylko na starszych ludzi. Rozejrzyj się kolego Łukasz na Wisłoce i zobacz kto tak naprawdę kłusuje :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dziadki chcą się zebrać i podobno przegłosować żeby z 1 i 2 można było brać chociaż po 1 rybie.

Oby to nie była prawda,ale na zebraniu jestem z Wami.

Pojawię się , Łukasz trzeba próbować do skutku. Mam pomysł zrobić na Wisłoce na odcinku miejskim no kill?

a może póżniej na jakieś piwko oblać sukces?

Edytowane przez janek1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz co do stawu nr 3 to nie jestem do końca pewny. Jeśli nie damy im miejsca z którego będą mogli pozyskać mięso to będą kraść ryby z 2 czy 1. Staw 3 nie jest zbytnio atrakcyjny dla wędkarzy tylko dla miesiarzy i obawiam się że zamiast mieć jeden staw więcej będziemy mieli mniej ryb w dwóch pozostałych. Odcinek miejski Wisłoki to fajny pomysł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz co do stawu nr 3 to nie jestem do końca pewny. Jeśli nie damy im miejsca z którego będą mogli pozyskać mięso to będą kraść ryby z 2 czy 1. Staw 3 nie jest zbytnio atrakcyjny dla wędkarzy tylko dla miesiarzy i obawiam się że zamiast mieć jeden staw więcej będziemy mieli mniej ryb w dwóch pozostałych. Odcinek miejski Wisłoki to fajny pomysł .

Dlatego jestem za częściowym kompromisem i możliwością zabierania tylko ryb spokojnego żeru czyli zarybieniowych karpików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgłaszamy dwa wnioski o przegłosowanie. Ustanowienie odcinka no kill na odcinku od progu wodnego do kładki w Mielcu.

Pomysł jest dosyc fajny jeśli ktokolwiek z "elity" to poprze.Niestety Łukaszu nie możemy robić odcinka specjalnego w miejscu największych migracji i miejsc tarliskowych.Przystawał bym aby zaczynał się za odcinkiem wyłączonym z wędkowania 100 m za progiem.Czyli reasumując -Próg-100 m wyłączone z jakiekolwiek wędkowania-odcinek no kill.Kwestia ustalenia długości takiego odcinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.