Skocz do zawartości

Sprzet dla poczatkujacego


Murator

Rekomendowane odpowiedzi

Promocja ta jest tez w sklepie taimen . Ponad to jest tez promocja na śpiochy taimen z kurtką airflo. Kolega mój zamówił te linki i czeka na dostawe. Ja uprzedzam przed sklepem taimen mam ogromnie nie miłe wspomnienia z tym sklepem . Linek airflo nie znam ale slyszalem pozytywne opinie. Mimo to oferta godna uwagi. Sklep salar polecam Mirek jak i jego żona , obsluga na wysokim poziomie.

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę 6 linek airflo, ale z serii sixth sense, supple impact, streamer max i tactical, polecam, ale te velocity to niska półka jest i może być różnie, na allegro koło stówy trzeba szukać to można trafić tactical, generalnie bardzo polecam linki airflo. Generalnie warto kupić JEDNĄ porządną linkę, a nie trzy byle jakie.

Edytowane przez luk_hna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co luk_hna ja też tak myślałem , wydając więcej kasy -będę miał extra linki .No ale myliłem się Vision Presentation za ponad 250 zł jak i Cortlandy z górnej półki toną sobie , intermedium pęka .Łowiłęm nimi od przełomu marzec-kwiecień do połowy grudnia. Jedynie co było plusem to większe odległości rzutowe ,lepsze wyłożenie sznura i mniejsze syczenie linki podczas wyrzutów sznura ale to już mogło być przez lepszej klasy przelotki.

Nie wiem ,może wina częstego łowienia , sznury smarowałem początkiem grudnia.

Jedyne linki jakie chwale to Rio mam dwie nie mogę je zatyrać , znaczy się mam już jedną.Ale nic nie przebije sznura Cormorana Fly za 70 zł ,idealny sznur zero pęknięć po prostu rewelacja miałem go od początku wędkowania coś ponad 2 lata i nie pamiętam co z nim zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby nie zaśmiecać forum, zapytam w tym temacie

Prosił bym o opinie nt tego kija i kręciołka

http://tablica.pl/oferta/wedka-muchowa-CID767-ID4ESJP.html#652bc05c91

Zaznaczam że ma to być sprzęt do nauki, jak mi się spodoba flyfishing to kupie coś lepszego, ale na razie chciałbym coś taniego co by nie utopić mnóstwo kasy i potem schować w kąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200-250zł można zakupić używany zestaw z linką i to zestaw którym fajnie się macha. Dużo ludzi zaczyna od Kongera WC, Robinsona Aquariusa, do tego kręcioł np Okuma Airframe no i linka. Na początek sprawdzone 2 sznurki, czyli Cortland 333 lub Vision Attack. Oba w podobnej cenie (ok 130zl). Zestaw w klasie 5 (5-6) będzie oki. Nie kupuj "byleczego" na początek, bo szybciej wystawisz to na giełdę niż zaczniesz łowić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

@lupatla w cenie kija Dragona czy innego smoka trafisz dużo lepszą wędkę. Na naszej giełdzie ostatnio widziałem kij na blanku Batsona w dobrych pieniądzach, sprawdzaj allegro i flyfishing.pl - czasem naprawdę można trafić fajną wędkę w niewielkiej kasie;) Kongerów i Dragonów nie miałem w ręce więc się nie wypowiadam na ich temat..

PS O ten kij o którym pisałem to brzydal Siksa sprzedaje :)

http://www.fishing.org.pl/f8/sprzedam-sprzedam-muchowke-5947/

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już trzeba wiedzieć czego się chce...

Łowiłem kongerem i dragonem, to rozsądne kije, tego batsona nie miałem w ręce... Sam łowię teraz sprzętami z rynku wtórnego, ale wiem czego oczekuję. Dlatego na początek taki dragon w 4 klasie za te pieniądze to super kij, łowi się nim na prawdę przyjemnie.

Albo Jaxon 11ft monolith nymph i fru glajchą w odmęt...;)

Edytowane przez luk_hna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jaka głębokość? Jak nie ma strasznie głęboko to 3 stopień powinien być ok. W lecie ja używam linki pływającej i z tipem intermedium, ale na rzekach do 1,5m.

Polecam linki sixth sense. To t10 itd. to wygląda jak nazwy tipów do głowic skagitowych....Albo jakiś linka zintegrowana, szukaj raczej klasycznej linki wf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym sobie sprawić imadełko, nie zamierzam używać go do wykonywania kogutów lub jakichś streamerów na wielkich hakach. Myślałem o rozmiarach od 6 do 24, trochę się porozglądałem w internetach i znalazłem kilka dobrych opinii o tym wynalazku:

Salar Salar - strona produktów

Natomiast pod względem użytych materiałów i solidności spodobało mi się to :

Salar Salar - strona produktów

Czekam na wasze opinie i porady.

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.