Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rapala napisał:

.Z tych dobrych to prawdopodobnie ma być utworzony kilkukilometrowy odcinek specjalny na Wisłoku od Babicy w dół rzeki

Z tego co ja słyszałem to ten pomysł nie przeszedł. Bylem tam raz na zawodach, ryb nie połowiłem, ale podobało mi się tam i uważam że ten odcinek Wisłoka jest wart ochrony. Lepiej żeby Rapala miał racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to 100% pewne :). Ale przyznam, że wszyscy musimy pracować nad tym odcinkiem tzn tępić każdego mięsiarza i każdego kto się nie dostosuje do nowych zasad. Rozumiem też, że nie wszyscy będą wiedzieć lecz wszystko będzie zapisane w nowym pozwoleniu na 2018, a od tego nie będzie wymówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Okręg PZW w Zamościu od przyszłego sezonu wprowadza oddzielną, niższą o 50% opłatę dla wędkarzy, którzy nie zabierają ryb."

https://www.youtube.com/watch?v=2KKqetSn7SE

 

:)

Ciekawe, czy się przyjmie na stałe. Może i u nas coś takiego w przyszłości wprowadzą.

Edytowane przez Roooocky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TBG betonik wciąż mocno związany. Stara gwardia tak mocno przyrosła do stołeczków, że po nieudanych wyborach w nielicznych kołach i odsunięciu od działania (kasy?) ,,dziadki" chcą zakładać nowe koło :angry:  Zarybienia w tym roku bardziej mi się podobają niż w zeszłych latach. Mniej karpia więcej lina i karasia złocistego, czekamy na drapieżniki. Z kolegami chcielibyśmy pomóc przy zarybianiu wód górskich ale okręg nie wie kiedy będą mieli ryby i zasłaniają się rożnymi godzinami zarybień dlatego ... resztę dopiszcie sobie sami. Są ludzie chętni do pomocy aby własnymi rękoma dopomóc działaczom ale nie ma chęci współpracy. Dlaczego? Papier wszystko przyjmie?

 

P.S. PZW O. Zamość dzień dobry :) macie nowego członka :)

 

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info odnośnie "No-kill" 

13 listopada 2017 w siedzibie Okręgu PZW w Rzeszowie odbyło się spotkanie , którego tematem było omówienie działań mających na celu ochronę wód ze szczególnym uwzględnieniem nowo tworzonego odcinka bez prawa zabijania, zabierania i przetrzymywania złowionych ryb na rzece Wisłok, obwód Wisłok 3, odcinek rzeki od mostu na drodze powiatowej nr 1405R w Zarzeczu do ujścia rzeki Gwoźnica w Babicy wraz z częścią rzeki Gwoźnica ( do pierwszego progu na tej rzece) zwanym odcinkiem ,,NO KILL” w formule ,,catch and release” –złów i wypuść.
W zezwoleniu na 2018 r oczywiście pojawią się informacje o ,,no kill” jak i również pojawią się numery telefonów do PSR.
Odcinek oczywiście zostanie odpowiednio oznakowany tablicami informacyjnymi w miejscach gdzie będą dobrze widzialne.

 

I jeszcze jedna nowość. 


Dzięki uporowi udało się przeforsować podniesienie wymiaru dla okonia do 20 cm oraz ograniczenie jego ilości możliwej do zabrania do 10 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pilnować trzeba dziadów :mad:. Dzisiaj byłem szukać szczupłego i znalazłem ale dziadów z bombami żywcowymi było 8 :mad: (naliczonych) i całe szczęście łowili na dwie wędki, a zdarza się że na trzy jadą. Wtedy najpierw grzecznie proszę o złożenie jednej, a jak nie pomoże to groźba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie nasz region, ale może kogoś zaciekawi ;)

 

42 zł za pozwolenie na rok na wędkowanie w wodach morskich, bez żadnych kart wędkarskich itp to jak za darmo

Z dniem 23 listopada 2017 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 27 października 2017 r. zmieniające - w drodze zmiany rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 lipca 2015 r. - wysokość opłaty za prawo wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego przez osoby fizyczne (poza zawodami sportowymi, na które organizatorzy uzyskują pozwolenie na odrębnych zasadach oraz poza armatorami posiadającymi pozwolenie na prowadzenie połowów z ich statków). Opłaty według nowych stawek wynoszą w przypadku:
1) tygodniowego okresu połowów - 7 zł; 2) miesięcznego okresu połowów - 11 zł;
3) 12-miesięcznego okresu połowów - 42 zł, a w przypadku członków rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny, o której mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (Dz. U. z 2017 r. poz 1832) - 32 zł.

 

http://szczecin.oirm.gov.pl/dla-interesantow/informacje-dla-wedkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Zamość!!!

W końcu ktoś robi coś dla wędkarzy. Nie dość że skorzystają członkowie okręgu to nakręcą sobię jeszcze większą turystykę wędkarską (chociaż na to wydaje mi się że nie mogli narzekać) a co za tym idzie więcej kasy. Może w końcu te stare pierniki z poprzedniego ustroju zasiadające w okręgu TGB zaczną działać na korzyść prawdziwych wędkarzy, a nie finansowali masowy połów rybiego mięsa przez ciągle obecnych w dużej ilości mięsiarzy. A druga sprawa to niech zaczną chronić i gospodarować wodami okręgu a nie przeprowadzać totalnej destrukcji tego co mają, tu za przykład podam wilczą wolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.