Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

nieuchronnie zbliża się nowy rok i konieczność wniesienia opłaty, dlatego mam pytanie do kolegów, które waszym zdaniem koło najlepiej działa w okręgu Rzeszów i warto tam ulokować pieniądze? Zawsze płaciłem na akacjowej i Pani wpisywała koło jakie jej przyszło do głowy. Dzięki za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel79 napisał:

Panie i panowie , może ktoś jest bardziej bystry niż ja i jest w stanie mi wytłumaczyć o co chodzi z pkt. 5 ? 

http://www.pzw.org.pl/43/wiadomosci/199639/61/komunikat_biura_zo_pzw_w_przemyslu__w_sprawiyche_skladek_okregow

 

Jeżeli masz na myśli ten zapis: "5.Legitymacja członkowska", to podejrzewam, że tyle kosztuje nowy "blankiet", jeżeli np. w starym skończy Ci się miejsce na znaczki lub w wypadku, gdy wyrabiasz legitymację pierwszy raz. Kilka lat temu, gdy w starej legitymacji-książeczce zabrakło mi miejsca, to za nowy egzemplarz płaciłem bodajże 2zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmuszony do uiszczenia opłaty za.........   zacząłem się zastanawiać. 600 000 członków PZW każdy średnio po 300 zł  daje 180 000 000 zł. Dzieląc to po równo na 16 województw daje to 11 250 000 PLN na sztukę. Patrząc na przykładowe ceny narybku  http://rzgw.gda.pl/cms/fck/uploaded/ZR/Cennik materiału zarybieniowego III 2017.pdf    Hipotetycznie,  biorąc pod uwagę najbardziej pożądaną rybę jaką jest niewątpliwie karp daje nam to 937 i pół tony karpia kroczka na zarybienie wód jednego województwa. Daje nam to 52 ciężarówki o masie DMC 18 ton  załadowane do granic karpiem kroczkiem i jeszcze zostanie na zarybienie sporego oczka:)  Jakby zlikwidować ten twór jakim jest PZW i w jakiś sposób bardziej bezpośredni bez "złota z wieńcami" i innych absurdów wydawać na zarybienia..... Mam nadzieję że pomyliłem się w moich wyliczeniach bo sam w to nie mogę uwierzyć. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować  X 52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokonałem opłat razem 546zł. Przemyśl w rejestrze uwzględnił wymiary dolne i górne rybek w tym brzany między 50cm a 60cm. PZW Rzeszów w rejestrze  umieścił tylko jeden wymier górny karpia 60cm. Pan poinformował mnie że brzana jest. Przez cały rok na Sanie złowiłem ok 50 szt do75cm. Na Wisłoku ok 10szt żadna nie przekroczyła 40cm. Komentarz pozostawiam każemu z osobna.Gospodarka na rzekach leży i kwiczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2019 o 15:31, browarek napisał:

Witam kolegów dla mnie dziwnie jest to że informacje odnośnie opłat za wędkowanie się pojawiają a na temat zarybień zero informacji chyba że ja coś niedopatrzyłem 

info o zarybieniach  …….. to se ne wrati jak mówią nasi sąsiedzi z południa , dlaczego ZO PZW Rzeszów tego zaprzestał domyślcie się sami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona i zagospodarowanie wód naszych rzek to fikcja z gatunku S.F. O ile był jeszcze No Kill na Wisłoku czasem widywałem jakiś patrol, teraz pewnie rzeka będzie bez nadzoru. Płacenie za fikcję…? Jestem zdania że wody płynące powinny być for free lub składka 1/3 obecnej za to co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.