Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, DziubnieLubNie napisał:

W PZW wielkie zmiany, nowa strona jest a to najważniejsze...

Oby więcej dobrych zmian.

 

https://pzw.org.pl/strefa-wedkarza/skladki-czlonkowskie-2024

Ktroś się logował może na starym loginie? Próbowałem na swoim i piszę, że nieprawidłowe hasło lub login. Nie ma opcji też resetu hasła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jacob1993 said:

Pytanie tylko czemu mam czekać do lutego czy marca jak ważność karty to 12 miesiecy i na podstawie wysokości składek oraz dostępnych porozumien .

Zdecydował bym co będę opłacał .

Ja również chciałbym wiedzieć już bowiem wędkuje cały rok na ile zimowa aura pozwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TOmaSZ napisał:

500zł opłata na 2024r.

W tym roku 450zł płaciłem. Info mam od swojego koła. Czyli 50zł w górę...ciekawe co takiego zrobili że się podniesli 🤣 oczywiście okręg Rzeszów...

Będzie więcej zarybień ,będzie wynajęta firma która posprząta brzegi z mnóstwa śmieci,będzie lepiej,będzie radośniej i w ogóle cacy za jedyne pięć dych więcej.Wypisałem się z tego dziadostwa i jestem szczęśliwy zasilając moją gotówką łowiska komercyjne gdzie widać dbałość o łowisko i klienta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, stiff43 said:

Będzie więcej zarybień ,będzie wynajęta firma która posprząta brzegi z mnóstwa śmieci,będzie lepiej,będzie radośniej i w ogóle cacy za jedyne pięć dych więcej.Wypisałem się z tego dziadostwa i jestem szczęśliwy zasilając moją gotówką łowiska komercyjne gdzie widać dbałość o łowisko i klienta .

Wszystko fajnie tylko ja mam taki problem, że łowię prawie wyłącznie na rzekach, tak po prostu mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacob1993 napisał:

Pytanie tylko czemu mam czekać do lutego czy marca jak ważność karty to 12 miesiecy i na podstawie wysokości składek oraz dostępnych porozumien .

Zdecydował bym co będę opłacał .

Masz rację płacę za rok a nie za 9-10 miesięcy. Nie wiem czemu??!! Tak działa nasze "sprawne" PZW. 

Pozdro.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DziubnieLubNie napisał:

Wszystko fajnie tylko ja mam taki problem, że łowię prawie wyłącznie na rzekach, tak po prostu mam...

To witaj w klubie :) pewnie trzeba będzie opłacić co zrobić zanęty mi zostało hodowla czerwonych tez jest i weź tu nie opłać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TOmaSZ napisał:

500zł opłata na 2024r.

W tym roku 450zł płaciłem. Info mam od swojego koła. Czyli 50zł w górę...ciekawe co takiego zrobili że się podniesli 🤣 oczywiście okręg Rzeszów...

Potwierdzam dziś dzwoniłem na Akacjową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży popyt jest na zachodzie nie ma tylu wędkarzy bo tam raczej się nie bierze ryb bo nikomu się nie chce babarac w łuskach i wola jeść to co im smakuje A nie mielone krąpie z boczkiem jak niektórzy wędkarze w Polsce .na Ukrainie Białorusi czy Rosji .

Na zachodzie się łowi raczej dla przyjemności a nie żeby komplet karpii 1.5 kg zlowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacob1993 napisał:

Duży popyt jest na zachodzie nie ma tylu wędkarzy bo tam raczej się nie bierze ryb bo nikomu się nie chce babarac w łuskach i wola jeść to co im smakuje A nie mielone krąpie z boczkiem jak niektórzy wędkarze w Polsce .na Ukrainie Białorusi czy Rosji .

Na zachodzie się łowi raczej dla przyjemności a nie żeby komplet karpii 1.5 kg zlowic

Na zachodzie też biorą uwierz może nie ładują do siatek płoteczek czy leszczykow ale ktoś złowi sandacza czy dwa to w łeb go, wcale nie jest kolorowo że pojedzie się i ryby same na wędkę się pchają choć jest lepiej niż w Polsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tedi62 napisał:

Podaż rybnych rzek, zbiorników, czystych, zadbanych zbiorników nikła, a opłaty 400-500% wyższe niż na zachodzie, niech to ktoś sensownie wytłumaczy.

Przy złowieniu 10 ryb zabierają jedną lub dwie. W Polsce wszystko co ma wymiar i nie tylko. 

Łowienie ryb na wędkę traktują jako przyjemność z nie sposób na mięsko. 

W niektórych krajach np. Szwecji  100 razy więcej wody w przeliczeniu na mieszkańca.  

 

Itd. 

Według mnie jest wiele przyczyn tego stanu rzeczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy nie ma co wkładać wszystkich do jednego worka ale fakt że polacy ukraincy bialorusini najczęściej zabierają nawet nie patrząc na limity wymiary itp. I w ten sposób inni traktują nas tak a nie inaczej straż rybacka widzi  tablice ze wschodu to auta przeszukują czy ryb nie ma schowanych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyplenić to z mięsiarskiego narodu genów, może trzeba najpierw zaprzestać zjadać karpia z wigilijnego stołu...co notabene jest pośmiewiskiem dla kultur zachodnich, tam karpie (odmiany Koi) trzyma się w oczkach wodnych, zjeść taką rybę to jak zjeść kota lub pieska.

 

Żeby wam ość utkwiła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam w okręgu tarnowskim wprowadzili zakaz połowu pstrąga potokowego (nie tylko jego: https://pzwtarnow.pl/images/pdf/regulaminy/RZEKI_2024_na_stronę.pdf?fbclid=IwAR090DgJDLBgtRYAibZKefmnjsHyHyIXJAHSaXBIoLA6AW8JQri19nUkicY) - tak żeby było go więcej. To przecież przyniesie odwrotny skutek - mniej wędkarzy przez duże W  nad wodą - więcej mięsiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.