Skocz do zawartości

Składki Okręgowe i Porozumienia


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Manek to nie tak, jeżeli ktoś zrobił dopłatę na dany okręg to może w nim łowić. Cały myk przynajmniej w moim przypadku polega na tym że mogłem zrobić opłatę w okręgu TBG 175 zł i łowić na rzekach Rzeszowa bez dodatkowych opłat. W przypadku zerwania porozumień nie mógłbym łowić w swoim mieście. Dlatego opłaciłem Rzeszów 255 zł żeby móc łowić u siebie, i liczyłem że na mocy porozumień będę jeździł na Wisłe. Ale wygląda na to że nie będę jeździł bo porozumienia zerwane podobno.

Ciekawi mnie jakby mnie skontrolowano na Wiśle a ja nie będę mieć opłaconego okręgu TBG tylko samo zezwolenie które mi wydano w Mielcu wraz z informacją że porozumienie istnieje co by strażnicy zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, manek_rz napisał:

Czy wiemy jaki jest odsetek osób które zrobiły dopłatę do zerwanych okręgów??

Ja się raczej nie łapię, bo wziąłem jedynie rejestr na darmowe wody płynące...

 

Manek_rz, ja widzę to tak:

Jeżeli ktoś zrobił dopłatę np do Tarnobrzega na zbiorniki  to spokojnie może w tych zbiornikach wędkować. Zapłacił więc ma prawo wędkować tylko na zbiornikach wydzielonych, których opłata dotyczy. Równocześnie nie przysługuje mu prawo do korzystania z wód na zasadzie wzajemnego udostępnienia okręgów.  Ja tak to widzę choć warto popytać w okręgach czy panowie nie życzą sobie jakiś dodatkowych opłat. Wtedy byłoby to już przegięcie i jawna kpina z wędkujących. Zakładam że bez dodatkowych opłat można wędkować na tych wodach, na które wniosło się haracz.

 

Jeżeli wziąłeś jedynie papiery (tzw. rejestr) na wody, które według porozumienia są bez dopłaty (np. wody nizinne Tbg) to chcąc nie chcąc tracisz możliwość wędkowania na tych wodach bez większych finansowych konsekwencji. Fakt, że wielu wędkarzy opłacając Rzeszów miało na pewno na celu wędkowanie na udostępnionych w ramach porozumienia wodach (Np.rzece Wiśle) i takie osoby są i na pewno będą pokrzywdzone, bo brały możliwość wędkowania w obu okręgach płacąc tylko O.Rz a nie TBG.

 

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DawidĆwikła napisał:

To prawda,że im więcej podziałów tym więcej pieniędzy idzie na biurokracje, nie zapominając również że mniej pieniędzy na zarybienia i PREMIE! To co się dzieje to skandal, 
Ja jeszcze nie opłaciłem składki na 2016, zostajecie w okręgu Rz, czy uciekacie z okręgu?

Dawid znamy się i nie mogłem się powstrzymać. Co ma  uciekanie innych wędkarzy z okręgu do twoich  opłat..Przypomina mi się powiedzenie"Odmrożę sobie uszy ,żeby babci zrobić na złość". Nie namawiam Ciebie do zostania w  Okręgu Rzeszów. To są twoje pieniądze i to Ty musisz zdecydować jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza. a nie inni wędkarze. Jeżeli będziesz łowił głównie w rzeszowskich wodach a w innym okręgu tylko powiedzmy tylko trzy razy, to nie ma sensu.  Powyżej pięciu wypraw warto rozważyć taką opcję. Na Ożannę będziesz pewnie przyjeżdżał także rzeszowskie wody pewnie też opłacisz .Dawid nie powinno się łączyć pieniędzy i emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tego tematu (a może i nie) ,przypadkowo trafiłem na ten profil https://www.facebook.com/jestemwedkarzemzawsze/ . I choć nie przepadam za FB to tym razem ta strona przypadła mi do gustu :).Po co się rozpisywać skoro w niektórych przypadkach wystarczy sensowna grafika :D

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zbigniew napisał:

Dawid znamy się i nie mogłem się powstrzymać. Co ma  uciekanie innych wędkarzy z okręgu do twoich  opłat..Przypomina mi się powiedzenie"Odmrożę sobie uszy ,żeby babci zrobić na złość". Nie namawiam Ciebie do zostania w  Okręgu Rzeszów. To są twoje pieniądze i to Ty musisz zdecydować jaka opcja będzie dla Ciebie najlepsza. a nie inni wędkarze. Jeżeli będziesz łowił głównie w rzeszowskich wodach a w innym okręgu tylko powiedzmy tylko trzy razy, to nie ma sensu.  Powyżej pięciu wypraw warto rozważyć taką opcję. Na Ożannę będziesz pewnie przyjeżdżał także rzeszowskie wody pewnie też opłacisz .Dawid nie powinno się łączyć pieniędzy i emocji.

Tu się zgodzę,na razie mieszkam na terenie OR, 90% czasu nad wodą będę spędzał właśnie tu,więc nie mam innego wyjścia,trzeba opłacić Rzeszów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2016 at 18:28, Siksa napisał:

Składka na całą Polskę, to gwóźdź  do trumny dla wędkarstwa. Płacimy tam gdzie łowimy. Jak Ciebie Janku interesuje Wisła, to płacisz tylko za nią. Nie dokładasz się do wód, na których nie łowisz. Każda woda powinna mieć osobnego gospodarza, który o nią dba. Teraz wyobraź sobie, że jesteś gospodarzem wody, dbasz o nią, są w niej ryby, ludzie płacą i łowią. Nagle wpada Ci nad wodę wędkarz,z okręgu, który wszystko olewa i pałuje Ci wszystko bo mu wolno. A ty tylko możesz patrzeć, bo nic nie możesz zrobić.

I TAK I NIE.                                                                                                                                                                                                                                                   Jeśli chodzi o zbiorniki i górskie wody, to tak, ryba się tam trzyma, więc jak dbamy to tak mamy. Ale inna sprawa jest z rzekami nizinnymi, tutaj ryby migrują na znacznych odległościach, często zatrzymują się na lepszych dla nich stanowiskach. Wezmy np taki odcinek wisły Tarnobrzeskiej, to bardzo rybna woda, a TB wisły  praktycznie nie zarybia. Dla przykładu Tarnów sporo wpuszcza do wisły i Dunajca, albo Rzeszów i zarybienie Wisłoki Sumem, przecież większość wyląduje w Tarnobrzeskiej Wiśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego odcinki powinny być tak podzielone, aby na każdym były te lepsze miejsca, gdzie ryba by się gromadziła. Jeżeli takiego nie ma, to nie opłacasz takiego łowiska. Opłata też powinna być dostosowana do atrakcyjności łowiska. I tak płacisz Tarnobrzeg i cieszysz się rybami. Cała reszta bezrybnych wód, Cię po prostu nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej było by pójść o krok dalej zlikwidować okręgi PZW i dać większą autonomię poszczególnym kołom. Każde koło opiekuje się jakimiś zbiornikami ewentualnie małą rzeką. A wszystkie duże rzeki powinny być ogólnodostępne dla wszystkich wędkarzy z PZW. Nawet mi nie wmawiajcie że jest możliwość efektywnego zarybienia takiej rzeki jak Wisła,San czy nawet Wisłok na całej jej długości. Opłacam składkę i łowię tylko w niewielkim promieniu od swojego koła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzw.org.pl/51/wiadomosci/125935/61/ogloszenie__przetarg_na_zakup_i_dostawe_dla_okregu_pzw_w_tarnobr

Tu chociaż szukają i oficjalna informacja, a u nas ciężko cokolwiek się dowiedzieć. I szukają wszystkich gatunków, a nie jak u nas karp karp i karp..................

 

Szukają ale czy znajdą. Albo czy chcą znaleźć? Zbiorniki w tym okręgu owszem są zarybiane i to dość solidnie. Przynajmniej na papierze jednak i w wodxie widać, że coś pływa. Pomijam już skład gatunkowy bo wiadomo jak jest. Natomiast rzeki traktowane są po macoszemu. Kto ma dostęp do operatów np. z Wisły czy innych rzek niech sprawdzi co i jak było zarybiane w latach poprzednich. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzwoniłem dzisiaj do PZW Rzeszów i pytałem jak to jest że zrywacie porozumienia w lutym jak wiele osób już opłaciło składki .... Dostałem odpowiedz że wszystko jest legalnie zrobione i proszę pisać pismo w sprawie zazalenia ... Może chłopaki koło Rzeszowa mają ładne zbiorniki do łapania a w Mielcu co mamy?? ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego w nowym regulaminie nie ma dopisku w sprawie współmałżonka .Do tej pory było że może łowić w ramach dziennego limitu na jedna wędkę .Teraz tego nie ma. A najlepsze że wszystkie okręgi zrobiły dopisek o tym ze akceptują tak jak przez wcześniejsze lata . Rzeszów to olał  całkowicie. Dzwoniłam dzisiaj do PSR powiedzieli mi ze jeśli współmałżonek "DOTKNIE" (jak określił się ) przy kontroli to będzie mandacik za brak uprawnień do wędkowania. Nawet jeśli osoba będzie stała obok jako 2-gi współmałżonek z kartą wędkarska. To jest chore . Jeśli ktoś jedzie rodzinnie posiedzieć nad wodą to 2-ga połówka ma siedzieć i .....  (Jak mąż będzie chciał zanęcić mi łowisku to też dostanie mandacik za zaśmiecanie ?) Podobno nawet podebrać ryby nie może .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to wszystko panowie zaczyna robic sie smieszne, ten zwiazek i te ich przepisy :/  chcieli by tylko brac kase a dac to co ????pierw zerwanie porozumien, regulamin z współmałóżonkiem.... chore;/

 

 

 kolego Elmariano92 popieram, i w 100% sie zgadzam..... mielec i bliskie okolice to pomału robi sie pustynia... zero fajnych zbiorników...porażka....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zle koledze wyjaśnili ponieważ ja dzwoniłam do PSR i po rozmowie z komendantem dowiedziałam się ze jeśli nie będzie to dopisane w naszym okręgu to będą sypały sie mandaty .

 

Z tego co widzę jest tak wprowadzili nowy regulamin ogólny. Ale okręgi sama robią dopiski ze akuratnie ta sprawa z współmałżonkiem będzie jak w latach poprzednich .

 

Rzeszów ma to w d.... pie za przeproszeniem prezes siedzi i zgarnia kasę to sie liczy cyferki na kontach .

Na moje telefony dzisiaj w słuchawce słyszę "yy yy yyy yyy " To grzecznie zapytałam może przyjechać z papierem toaletowym . Usłyszałam ze nie ma osoby z jaka mogła by mnie połączyć aby mogli mi to wyjaśnić .

 

PARANOJA

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.