Skocz do zawartości

Solina na wypadzik majowy


Yelcyn

Rekomendowane odpowiedzi

Wesołych Świąt wszystkim! (jeszcze 5 minut ;)

Mam pytanie o Solinę.

Decyzją mojej i przyjaciela rodziny wybieramy się tam na tzw. długi weekend majowy.

Chyba nie będzie nikogo zaskoczeniem po tym wstępie o co mogę prosić? Wiadomo, że o listę firm produkujących sianokiszonkę koło Polańczyka

Dobra, poważnieję i pytam:

1. )

Po pierwsze: lokalizacja.

Koncert życzeń:

a) domek/ośrodek/agro dla 7 osób (dzieci od 11 do 16 lat, więc zniżek pewnie już i tak nie ma).

B) kuchnia! Jadę z kucharzem

c) zawsze wspólnie jemy posiłki, więc idealnie jakby był jakiś taras weranda, jadalnia z dużym stołem

d) bliskość wody - tak, byśmy udając, że najbardziej na świecie interesuje nas rodzinna kra w karty, lub inną monopoly mogli cały czas aktywnie obserwować wędki.

d) cena raczej w okolicach agro, niż hotelu 5*

2.) Wędkowanie

Z racji lenistwa, demencji starczej i upodobań - przede wszystkim feederek, odległościówka, gruntówka. Generalnie aktywne metody

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę wam spokojnie polecić ośrodek wypoczynkowy w rajskim. Domki położone około 30m od pięknego rybnego sanu, a około 2-3km od samego jeziora. Jeśli chodzi o ten odcinek sanu to są tam naprawde gigantyczne klenie, sa również szczupaki, pstrągi i okonie. Link: Ośrodek Wypoczynkowy Rajskie PGNiG Rajskie - opinie na Spanie.pl - domek całoroczny w Rajskich

Polecam, ponieważ sam tam byłem i nie zapomnę tego wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Norbert,

A właśnie kwestia Sanu na tym odcinku konkretnie: jakie opłaty? Jakie metody dozwolone? To woda górska, czy nizinna? Nie chciałbym popełnić faux pas, ale pamiętaj, że jesteśmy głównie gliździarzami pospolitymi ;)

P.S. Na stronce jest, że domki max na 6 osób :(

Edytowane przez Yelcyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelcyn zobacz tutaj jest kawałek od Sanu i zalewu Solińskiego ale naprawdę warto ja z moją rodziną bardzo chętnie tam jadę.W wyszukiwarce wpisz LEŚNA POLANA BYSTRE BIESZCZADY.Domki 7-osób na legalu i dla dzieci jest coś extra.Sprawdż sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten odcinek sanu, to można na nim wędkować wszystkimi metodami(spinn,mucha,spławik,grunt), jest to jeszcze woda nizinna (przynajmniej w 2010 tak było, ale w tej kwestii się chyba nic nie zmienia), więc zwykła składka na wody nizinne wystarczy. Mówisz, że domki są za małe, kilkadziesiąt metrów dalej jest drugi ośrodek wypoczynkowy (ceny napewno będą wyższe, bo w cenie domku jest nawet basen), tak się szczęśliwie złożyło, że chyba nawet znalazłem link: Domki nad Soliną - oferta | Bieszczady Domki nad Soliną

Tutaj można wynająć już domek 8osobowy, więc nie powinno być problemów.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może domki na półwyspie Olchowiec?

np. Domki letniskowe Solina - Olchowiec, Chrewt

Nie pamiętam na ile osób są dokładnie, ale są duże. Do wody - w przypadku domków najbliżej wody - około 100-200 m

Jest jeden minus - presja wędkarska w tym miejscu jest wyjątkowo silna - ja osobiście zrezygnowałem już z wyjazdów w tamto miejsce, bo nijak się to ma do definicji wypoczynku nad wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YELCYN

W domku jest na górze dwa pokoje w jednym dwa łóżka 1-osoba w drugim łóżko 2-osoba i łóżko 1-osoba i na dole w saloniku jest wersalka 2-osoba.Co daje liczbę 7.Ale to nic.Wiadomo każdy będzie szukał coś dla siebie i ja to rozumie.Tak na marginesie wyłącznie dla Twojej informacji.Weekendy majowe w Bieszczadach cieszą się WIELKIM zainteresowaniem ludzi z dawnych województw Lubelski,Katowice,Kraków i oczywiście mój Rzeszów.Z racji czego bliżej maja coraz ciężej o miejsca.

PS.

Na pewno coś znajdziesz dla swojej (PIERWSZEJ) i całej gromadki.A imam nadzieje że po powrocie podzielisz się z nami swoimi wrażeniami.

Pozdrawiam NUNEK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nunek,

W opisie było, że domek pięciomiejscowy - stąd więc me przeświadczenie.

Z drugiej strony gdybym ja umieszczał opis swojego domku to koniecznie bym dawał taką informację :)

Nasze żony uznały, że San odpada, gdyż boją się, że one jako niepływające wpadną do wody i popłyną w siną dal...a my nie będziemy ratować ;)

W takim razie szukaliśmy tylko nad jeziorem.

Wybraliśmy poniższe lokalizacje. Zgadnie ktoś, na którą padł ostateczny wybór?

1. Zawóz ? domki wypoczynkowe | Domki letniskowe w malowniczej zatoczce w miejscowości Zawóz

2. DOMKI LETNISKOWE NAD SOLINA,80 M DO PLAŻY,BIESZCZADY,WĘDKARSTWO, Solina noclegi, 39-613, Zawóz 7, Solina kwatery, Solina agroturystyka, Solina hotele, noclegi, Zakopane noclegi, noclegi nad morzem, Kraków noclegi, Karpacz noclegi, Wisła noclegi, nocl

3. Domek wypoczynkowy w Chrewcie nad J.Solińskim

4. Domki nad jeziorem Solińskim Domki Chrewt, Noclegi Chrewt

5. Bieszczady - Noclegi, Domki, Agroturystyka, Pensjonaty, Kwatery, Domki wypoczynkowe, Ośrodki. Noclegi . Aktualności, Przewodnik, Oferty noclegowe, Atrakcje.

6. Urlop w Domki Myśliwskie - Chrewt, urlop w Chrewcie (Chrewt)

7. Urlop w Domek Letniskowy - Olchowiec, urlop w Olchowcu (Olchowiec)

8. Urlop w Domek Letniskowy - Olchowiec, urlop w Olchowcu (Olchowiec) - galeria

9. Dom w Werlasie nad Soliną || serwis esolina.pl-->

10 Dom w Werlasie nad Soliną || serwis esolina.pl-->

11 Dom Rajskie || serwis esolina.pl-->

12 "Nowe DOMKI NAD SOLINĄ W ZAWOZIE" || serwis esolina.pl-->

13 domki nad jeziorem || serwis esolina.pl-->

14 Dom w Werlasie nad Soliną - Werlas, Werlas -

15 Domki nad Soliną 80 metrów od Jeziora Solińskiego || serwis esolina.pl-->

16 Domki letniskowe - Ośrodek Sportów Wodnych - Zawóz || serwis esolina.pl-->

17 !"Domki"! letniskowe nad Solina,Bieszczady,Wędkarstwo" || serwis esolina.pl-->

18 Domki letniskowe nad Soliną, Bieszczady, Zawóz - tanie noclegi i wczasy Zawóz, Zawóz 7, domki letniskowe woj. podkarpackie, Bieszczady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej z opłatami widzę...

5. Składka okresowa jeden dzień na wodach nizinnych - 30 zł,

Mimo, iż jestem wędkarzem od 25 lat to widzę, że sama opłata to 7 x 30 = 210 zł...

Cholera, to już chyba lepiej kupić całoroczną kartę w krośnieńskim...to koszt 180 zł.

A może coś źle odczytałem ze stronki PZW Krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to sobie sam odpowiem ;)

Wybrałem pozycję 14, czyli Werlas.

Pytałem już w innym wątku, ale powtórzę: czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z połowów w tym miejscu?

Weekend majowy to tłum ludzi nad wodą?

P.S. Zadzwoniłem do Krosna i najlepszy (czytaj najtańszy) sposób to wykupienie składki rocznej, bez wód górskich za 130 zł. Swoją drogą to masakra za 6 dni rekreacyjnego łowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mieszkam tłumów aż takich tragicznych nie ma ale ludzi tez nie brakuje .A czy łowię tam , łowię ale tylko bardziej jesienią wiosną sporadycznie.Miłego wypoczynku.

Mieszkasz tam i nie łowisz? To chyba najlepsza rekomendacja, że jednak miejsce wybraliśmy nieszczególnie dobrze... :(

Będziemy mieli łódkę z elektrykiem, ale z racji obowiązków towarzysko-rodzinnych, głównie to jednak zasiadki z brzegu.

A jak tam mieszkasz to nie wynajmujesz domku? Szkoda, zawsze to lepiej zamieszkać u kogoś, kto choć trochę rąbka tajemnicy uchyli ;)

A znasz "nasz" domek? Faktycznie blisko wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje troszkę inna metodę łowienia bardziej rzekę i mucha.Dlaczego nie szczególnie dobrze ? Macie całą Solinę do obłowienia ,obok Waszego domu też są fajne miejscówki.Tak wodę będziecie widzieć z domku a raczej z tarasu ( jeśli nie pomyliłem domków) Jeśli zasiadka rodzinno-integracyjna zanęćcie sobie niżej domku , tylko trzeba by było dno zweryfikować .Efekty mooooże jakieś będą.Od czasu do czasu też wynajmujemy ale nie mamy domku nad wodą.Miłej majóweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybyś miał echosondę na pewno ułatwiło by ci poznanie łowiska,mi stała się nie odzowna.W okresie wakacji przyjeżdżam nad Solinę i tylko na Werlas,na końcu cypla jest pole namiotowe i tam biwakuję.Z Soliną bywa różnie warunki pogodowe,stan wody często się zmieniają,więc i z rybą bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie sam odpowiem ;)

Wybrałem pozycję 14, czyli Werlas.

Pytałem już w innym wątku, ale powtórzę: czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z połowów w tym miejscu?

Weekend majowy to tłum ludzi nad wodą?

To zależy kiedy zima odejdzie. Zdarzyło mi się nie jeden raz, że kiedy jechałem z Dębicy (była piękna ciepła wiosna) nad Solinę okazywalo się, że w żlebach leżał śnieg i było pierońskie zimno. Ludzi praktycznie nie było. A żerowanie ryb było opóźnione o dobry miesiąc w stosunku do zbiorników z nizin. Trzeba pamiętać Solina to góry więc i pogoda adekwatna. Z tego co wiem to na forach działa rodowity wędkarz z Werlasu. Z pewnością wdroży cię w temat rybostanu i efektów połowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewo będzie bardziej głębiej ,idąc od domku w dół do wody -patrząc w lewo będą skały za jakieś 500 m, w prawo powinno być płycej a prosto o ile się nie myle gdzieś tam jest przystań i tam powinno być dobrze.Ale mną się nie sugeruj ja CI to tłumacze tak łopatologicznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kroku za odpowiedź.

Bardzo lubię jak ktoś mi łopatologicznie tłumaczy :)

Nie chcę Cię męczyć za dużo, ale sam rozumiesz... to prawdziwa gratka odnaleźć kogoś będącego na miejscu ;)

Ważne pytania dotyczące strawy tym razem materialnej:

Gdzie jest najbliższy sklep?

Gdzie jest najbliższa Biedronka? W Lesku?

Oczywiście serdecznie zapraszam na wizytę do nas w tym czasie: będziemy mogli podyskutować o wyższości koszyczka nad muchą ;)

Jak zobaczysz dwóch (+rodzina) przystojnych i szczupłych (inaczej) młodzieńców to będziemy my ;)

Gorzej, że ja będę służbowym samochodem o rejestracji KR, a gdzieś tu na forum wyczytałem, że Krakusy nie specjalnie są lubiani nad Soliną...

Na szczęście kolega ma już prawidłową rejestrację OK (Opilszczyzna, Kędzierzyn-Koźle) skąd jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.