Skocz do zawartości

Akwarium,akwarystyka.


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Co chce tam mieć ? hmmm jakieś skalary ,danio itp .

Wiem że kupowanie używanego może nie być rozsądne ale raczej takie by było najlepiej :P

Na allegro znalazłem jeszcze 72 L + 17 rzeczy za 220zł . Myślę że to dobra oferta zwłaszcza że jest gość z Rz i może bym to oglądną . Wszystko nowe jest :P Tylko 220zł to jak na mój budżet to trochę dużo . Może się wstrzymam z tydzień i może coś znajdę :P Ale Jestem człowiekiem który nie potrafi długo utrzymać kasy przy sobie jak ma obrany jakiś cel i chce go osiągnąć szybko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza ci to że skalary tam skarłowacieją to czemu nie. fajny baniak na mieczyki neony pawiki naprawdę fajnie można to urządzić ale odpuścił bym sobie rybki o znacznym przyroście.

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe akwa, chyba coś koło 60 z podstawowym zestawem gadżetów. Zdemontowane jakiś czas temu, stoi w piwnicy i się kurzy, więc jak chcesz to się dogadamy.

Sprawdzę jutro dokładnie co mi zostało i się odezwę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bawiłem się w akwarystykę od najmłodszych lat i wiem że czym mniejsze szkło tym trudniej o nie zadbać,ciężej jest zapanować nad ph wody,różnymi chorobami a tego jest wiele.Akwarium to nie kupa szkła i kamieni postawionym w kącie to codzienna pielęgnacja i obserwacja.W dzisiejszych czasach mamy taki dostęp do bajerów że głowa mała,ci którzy kupią szkło o pojemności 60l i spodoba im się to gwarantuję że za chwilkę zapragną mieć 100 i tak dalej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe,niezłe.Nie ma tam rywalizacji o teren?bo trochę mają luzu;).Mierzysz wodę czy po prostu nie popadasz w te ekscesy?

Mierzyłem bo po miesiacu zaczeła sie agonia AMONIAKU i kiepsko było ale ogarnłem róznymi sposobami takimi jak kamienie do filtra + śrotki antyamon + delikatna podmiana wody (ale tylko na odświeżenia zbiornika bo jestem żle nastawiony do tego wg. mnie podmiana nic nie daje gdyż woda która sie wpuści po jakimś czasie da znowu zy efekt ) Także nie popadałem z skrajności w skrajność.

A co do małej ilości ryb to efekt zamierzony , gdyż po 3 miesiacach mam juz młode Pyszczaki dokładnie ponad tydzien temu zostałem ojcem chrzestnym :) i wszystkie zyją w mniejszym akwarium - 16 sztuk. Przy dużej ilości rybek jest troszkę wiecej bałaganu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś bawiłem się w akwarium. Nic szczególnego, jakieś skalarki, welonki i głupiki. Niestety, przygoda skończyła się w momencie, kiedy młodszy brat pobawił się w wędkarza i wyrzucił wszystkie na dywan :/ Trochę szczęście w nieszczęściu, bo i tak już wody nie chciało mi się zmieniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za wcześniejsze delikatne błedy w pisowni:)

A co do wody naprawdę nie trzeba zmieniać kwestia filtra zewnętrznego oczywiście trzeba dobrać tak aby MIAŁ ZNACZNY ZAPAS natomiast wewnętrzny po jakimś czasie zaczyna smierdzieć i mało mu tchu do dalszej pracy.

Dlatego WAŻNY jest osprzęt, a problemy same znikają :):): NIE MA SIE CZEGO BAĆ i czego obawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytania:

1-ile musi sie odstać woda w akwarium (62L) żeby móc bezpiecznie wpuścić do niego rybki ???

2-jakiego pokarmu używacie ? jaki polecacie?

3-jakie rybki (tak żeby sie nie zjadły) byście mi polecili do W.W Akwarium ? Aktualnie mam 4 rybki są to glonojad,coś podobne do karasia , cos podobne do szczupaka ale inny pyszczek ,i jeszcze jakąś nie wiem jak to opisać . Karasio i szczupako podobne chcę oddać więc jak ktoś chce to za darmola oddam :)

4-jaką temperaturę powinna mieć woda w akwarium ?

5-czy jest możliwość że woda która jest poruszana przez filter zaleje mi świetlówkę ?

6-do ilu cm od góry powinna być woda ?

7-Jakie rośliny polecacie włożyć do akwarium ?

Hmm i to jak na razie koniec pytań :)

Czekam na wasze odpowiedzi :P

Ps.to szczupako podobne to jest z tego co zobaczyłem na paragonie brzanka mszysta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie cytować poprzedniego postu !

Hehehe ale masz rybki :) ciekawe co to za GADY :)

A tak poważniej to :

1- woda w akwarium powinna odstać około miesiąca :) oczywiście musisz zapodać florę bakteryjna :) i czekać filtrować i patrzyć jakie masz ładne akwarium bez rybek :)

ale ja tego nie stosuje po prostu daje uszlachetniacz do wody i za dwa dni ryby pływają I NIC SIE NIE DZIEJE :):)

2 - pokarm w zależności jakie masz ryby dobierasz mięsne roślinne itd. :)

3. - ryby takie aby się wzajemnie nie zżarły - na pewno bierzesz takie które ściągają pokarm z góry + które wolno pływają po całym + takie co wyczyszcza dno - I NAPEWNO z 5 glonojadow na takie 62 l ( pytaj w sklepie )

4 woda ja ogólnie stosuje temp 24 - 25 stopni ale jak będziesz miał paletki to coś blisko 31 jakoś tak= poczytać musisz

5 - woda nie zaleje świetlówki :)

6- 3 cm max

7 - roślinki hmm jakie się podobają :) a przy pyszczakach SZTUCZNE :):)

Klub Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Ja jednak jestem zdania, że akwarium powinno swoje odstać te 3 tyg. co najmniej, a nie bawić się w uszlachetniacze ;)

2- Oj, tyle tego jest, w zależności od rybek

3- na pewno nie zestawiaj rybek z długim ogonem z brzanką, bo będzie ostro ;)

4- 23-26 stopni, dla większości rybek 30 st. to górna granica

5- nie.

6- można przyjąć 2-3

7- Rośliny do akwarium do wyboru, do koloru ;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie dzięki za odpowiedzi :)

Teraz mam inne pytanie jak i prośbę :)

Chciał bym żebyście mi doradzili jakie gatunki wpuścić :P

W akwarium mam tylko glonojada :)

Poszperałem w necie i pogadałem z kolegą i wyszukałem parę fajnych gatunków :)

Chciał bym was prosić żebyście mi pomogli je zestawić ze sobą :)

A to są gatunki które mi się spodobały :

Kosiarka (nie koniecznie ale mogła by być)

Prętnik karłowaty

Zmienniak plamisty

Mieczyki

Tęczanka Neonowa

Molinezja

Danio (trzeba kupić z 5 sztuk tak że sam jescze nie wiem)

Głupiki

Proporczykowiec

Kiryski

No i do tego Bojownik Syjamski :) Tylko pytanie czy się nie dorwie do tamtych rybek :)

Proszę o w miarę szybką odpowiedź :) Chciał bym dzisiaj ewentualnie jutro już iść do sklepu i zacząć kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po rybki to polecam giełdę akwarystyczną

Giełdy akwarystyczne w Rzeszowie odbywają się w Klubie Osiedlowym METALOWIEC przy ul.Granicznej 6 od godziny 10.

Terminarz giełd na rok 2014:

Styczeń 12, 26

Luty 9, 23

Marzec 9, 23

Kwiecień 143 27

Maj 11, 25

Wrzesień 14, 28

Październik 12, 26

Listopad 09, 23

Grudzień 14, 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do sprzedania grzałkę firmy aquael. Opis oraz zdjęcia w linku: https://sklep.aquaelzoo.pl/ryby/ogrzewanie/grzalki-szklane/aquael-grzalka-comfortzone-aqs-50w,87.html

Grzałka używana niecałe 3 miesiące, w idealnym stanie z gwarancją trwającą trzy miesiące. Wszystko w oryginalnym opakowaniu z ulotką i gwarancją.

Filtr firmy aquael. Także używany około 3 miesięcy w oryginalnym opakowaniu z gwarancją na 2 miesiące.

https://sklep.aquaelzoo.pl/ryby/aquael-filtr-pat-mini,3366.html

Do zestawu dorzucam siatkę do łapania rybek o szerokosci 8cm i długości 25 cm. Zdjęcie w załączniku.

Całość wyceniam na 60zł + przesyłka.

Oraz akwarium 60l bez pokrywy w cenie 40zł. Obiór osobisty w Miejscu Piastowym bądź okolicach Krosna.

Edytowane przez Adrian13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.