Skocz do zawartości

Kulki proteinowe - jakie najlepsze?


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze kulki są takie kulki, na które biorą karpie:D.A tak na poważnie,w 90% kulki jakie używam są to kulki,które sam robię.Jeżeli potrzebuję niewielką ilość kulek do łowienia np.z marszu albo nęcenia punktowego,wybieram gotowe miksy takich firm jak Jet Fish czy Mainline,jeżeli potrzebuję dużej ilości kulek ,wykonanie ich opieram na bazie miksu Marcela van den Eyde,po prostu z czysto ekonomicznego punktu widzenia.Dlaczego nie gotowe kulki?Tak jak wyżej napisałem,ekonomia,możliwość zrobienia takiej ilości jaka jest mi w danym momencie potrzebna,dobranie zapachu do aktualnych potrzeb oraz pewność co do ich świeżości w danym okresie z czym czasami bywa różnie.Na przykład Jet Fish podaje na każdym opakowaniu termin przydatności do użycia czego większość firm nie robi.

Do moich faworytów zaliczam kulki zrobione na bazie miksów Jet Fish takich jak Impuls i Supra Fish albo z połączenia tych dwóch miksów.Jeżeli chodzi o Mainline,kupuję gotowe kulki pływające z seri High-Visual Pop-Ups.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz91.poszukaj w internecie,jest masę materiałów przedstawiających cały cykl robienia kulek,zajrzyj na YouTube,znajdziesz tam kilka fajnych filmików.Chcąc kręcić własne kulaski,musisz wcześniej poczynić pewne zakupy a mianowicie dobry roller (ok. 80 zł gdyż kręcenie ręcznie to trochę mordęga)i pistolet do wygniatania ciasta ( ok.100 zł,nie polecam tych tanich ponieważ się zupełnie do tego nie nadają),choć osobiście pistolet zastąpiłem maszynką do mięsa kupioną na bazarze za 20zł,kumpel tylko za parę złotych dorobił mi tulejki mosiężne na wałek aby była "na wieki".Cały cykl produkcji nie jest skomplikowany może tylko pracochłonny.Osobiście, po dojściu do wprawy, jestem w stanie za 6-7godzin wykręcić ok.1700 kulek 18mm.,łącznie z ich ugotowaniem.Jeżeli sam zamierzasz kręcić kulki to moja rada abyś nie kombinował ze składem miksu,po prostu kup gotowy miks,do tego jakiś atraktor ,jajka i heja na przód.Większość firm podaje co proponują dodać jeszcze do miksu i w jakich proporcjach.I tu moja rada,nie nastawiaj się od razu na większą ilość kulek,po próbuj najpierw z 1/2 porcji (ok.1/2kg miksu) zanim dojdziesz do tego jaką konsystencję ma mieć ciasto aby wychodziły z niego dobre kulki.Jak już zdecydujesz się kręcić kulki a czegoś nie będziesz wiedział to pytaj,postaram się pomóc:).

Tu masz przykładowy filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mateusz powiem ci ze w tamtym roku kolesie na zalewie Mokrzec nęcili kulami za które płacili tez po 50zł i nie mieli efektu a koleś podjechał z traperem za 6 zł taka mała puszeczka i za noc pociągną 5 karpików takich od 5 do 7 kg nęcił kukurydza tak ze nie zawsze te co więcej kosztują są lepsze. Ja tez używam trapera nie ciągnę karpi po 10kg tylko takie 2,3kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

sam nie łowiłem jeszcze na produkty firmy Traper ale znam sklep gdzie za opakowanie kulek 100 gr zapłacimy 4.99 a za opakowanie 500 gr 11.90.

Kulki TB tez nie są drogie ale na wielu łowiskach tylko na nie jeździ...

z zycia wszyscy dobrze wiemy ze nie zawsze cena idzie w parze z jakoscia i na odwrot...

co nie zmienia faktu ze każdy ma swoje "pewniaki" czy kosztują 5 czy 50 zł...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam tak, mi by się nie chciało robić kupywać sprzęty itp. powiedzmy sobie szczerze, co to te 6 złotych za które kupimy dobre kulki z trapera jaki smak chcemy:) Mi się one sprawdziły i je dalej stosuje:)

Za jeden kilogram?Mi osobiście przy kręceniu własnych kulek,nigdy nie udało się zejść poniżej dychy w sytuacji kiedy było potrzebnych kilka tyś.kulek z myślą o łowieniu amurów.Ekonomia ekonomią ale jakby powiedział mój kumpel "szkłem d..y nie wytrze."Choć z drugiej strony ,skoro skuteczne to czemu nie?Sam czasami kupuję kulki w sklepie ale tylko w sytuacji kiedy potrzebne mi są na "już" a nie mam czasu aby samemu ukręcić i z reguły kiedy łowię jednodniówkę.W tamtym roku ładnie sprawdziły mi się kulki Venattio w dość atrakcyjnej cenie 70zł za 5 kilo.Pomijając aspekt samych kulek,tanie czy drogie,lepsze czy gorsze,jestem zwolennikiem teorii że to dobrze wybrana "miejscówka" w 90% zapewnia o naszym sukcesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam

u mnie dobrze sprawdzily sie kulki z TB ale tylko z serii Top Edition:

-sfermentowana krewetka

-mocarna kalamarnica

-czerwony łosos

serie Impact uzywalem sporadycznie!

bardzo dobrze sprawdzily mi sie tez kulki Dynamite Baits ale tylko smierdziuchy!! ogolnie jestem zwolennikiem lowienia na smierdziuchy! ale kazda woda rzadzi sie swoimi prawami!

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
myśle ze na Czarnej Sędziszowskiej albo Lipie te dwa zbiorniczki znam dość, dość ,ale zastanawiałem się ostatnio nad stawami w kolbuszowej tylko ich nieznam

w kolbuszowej? raczej kolo kolbuszowej, w Weryni.

Amuru jest tam do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle ze na Czarnej Sędziszowskiej albo Lipie te dwa zbiorniczki znam dość, dość ,ale zastanawiałem się ostatnio nad stawami w kolbuszowej tylko ich nieznam

w kolbuszowej? raczej kolo kolbuszowej, w Weryni.

Amurow jest tam dosc duzo, z tym ze jest zakaz ich zabierania, jezeli chcial bys to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jakie kulasy najlepsze na amura ? Trochę wstyd się przyznać ale przez 22 roki wędkowania niezłapałem ani jednego

Może tak w kilku słowach o kulkach na amury z swoje doświadczenia.Od kilku lat stosuję kulki ,które sam wykonuję i jeżeli o skład a także podstawę jakim jest mix to troszkę się różni od bazy jaką używam do kręcenia kulek na karpie.Kulki robię w oparciu o mieszankę Bird food,czyli mielone ziarna,oraz bazę opartą przede wszystkim na proteinach mlecznych i sojowych,zbilansowanych ok.40%-białko,20% tłuszcze,40% węglowodany.Nie będę wgłębiał się w całe przepisy jakie stosuję ale mniej więcej tak to wygląda.Na rynku jest wiele firm,które produkują kulki,trzeba trochę poszukać a na pewno znajdziesz jakieś,które są oparte na powyższych założeniach.Zapach?Na pewno owocowy,prym wiedzie truskawka ale moim zdaniem wanilia niczym nie ustępuje.Dobrze sprawdzało mi się połączenie zapachu owocowego z korzennym.Drugim bardzo ważnym elementem na jaki trzeba zwrócić uwagę to zanęta.Tutaj niepodzielnie króluje kukurydza,która jest moim zdaniem stworzona pod tą rybę.W miarę tania i łatwa do przygotowania a z racji tego że zużywa się jej spory ilości ma także pozytywny aspekt ekonomiczny.Dla czego wspomniałem tutaj o aspekcie ekonomicznym?A no dla tego że efektywne łowienie amurów wiąże się niestety ze sporymi kosztami a ilości kulek jak i samej zanęty idą w dziesiątki kilogramów.Oczywiście wszystko to jest zależne od populacji tych ryb w danym zbiorniku oraz wielkości zbiornika ale przyjmując że małe stado amurów powyżej 10kg. potrafi ogołocić w kilkanaście minut nasze łowisko z kilkunastu kilogramów zanęty to na kilkudniowy wypad nad wodę,zabranie ze sobą 30-50kg ziaren wcale nie będzie przesadą.Oczywiście trzeba pamiętać jeszcze o tym że zanim do naszej "stołówki" dotrą amury około 50% zanęty zostanie już wyjedzone przez płocie,karasie,mniejsze karpie czy spore stada leszczy,które nie pogardzą również kulkami.Amury należą do ryb "punktualnych" i jak już namierzą "żarcie" to na pewno będą odwiedzać nasze łowisko o tej samej godzinie o czym przekonałem się wielokrotnie.Dla tego dobrze jest w pierwszych dniach zasiadki, donęcać łowisko kilka razy na dobę.Równie ważną rzeczą jest aby mieć możliwość sprawdzania czy nasza zanęta jest wyjadana przez ryby.Chcesz aby w twoim łowisku pojawiły się amury to najważniejsze jest to aby miały do czego przypłynąć!Krótko rzecz ujmując,chcesz łowić amury,przygotuj się na spore ilości podawanej zanęty ,szczególnie w czerwcu-lipcu,które to miesiące są moim zdaniem najlepsze do połowu tych ryb.Jak będziesz chciał więcej wiedzieć o samym przygotowaniu kukurydzy to pisz na priv,podam fajny przepis jej przygotowania,który stosuję z powodzeniem od kilku lat.I na koniec,jeżeli chcesz łowić duże amury stosuj kulki od 20mm w górę,pozwoli to w jakimś stopniu że nie będą tak wyjadane przede wszystkim przez średnie i duże leszcze.Odkąd łowię amury,taka taktyka ,przyniosła mi sporo dużych ryb co nie obciążyło w większym stopniu mojego portfela:D.Chociaż na każdy sezon zaopatruję się w ok.200kg kukurydzy,amurek lubi ostro podjeść:D

a tak w ogole to gdzie chcesz te amury lowic? bo malo ktora woda na podkarpaciu z PZW jest zarybiona amurem

Lubliniec Stary,Radymno,Ostrów,Wietlin,Solina...i jeszcze kilka mógłbym wymienić gdzie populacja dużych amurów jest dość duża;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.