Skocz do zawartości

Boczny trok+...nimfa?


holbi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to testowałem tylko nie z nimfa, a ze strimerem.

Jesienią, na szczupakach gdy na nic nie chciały brać, jakoś tak z braku pomysłu zawiązałem dużego białego dywanowca.

Branie miałem w 3 rzucie. Z czasem popracowałem nad techniką i w sumie przez kilak dni dość skutecznie z kolegami na starorzeczach łowiliśmy i szczupłe i okonie.

Z przepisami nie widzę problemu / chyba że będziesz chciał tak łowić an OS San; ) /. Przynęta sztuczna, zestaw kompletny.

Wydaje mi się ze problemem może być odpowiednie prowadzenie nimfy i nadanie jej odpowiednich ruchów. Nie wiem co planujesz tak łowić ale zaczął bym raczej od małych strimerków i większych mokrych.

A nimfy – to nawet na sznurze ciężko dobrze prowadzić – tak wiec zostawił bym je na koniec.

Napisz cos więcej o wodze gdzie tak planujesz łowić, rybach – pomyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię tak już od dłuższego czasu, sprawdza się bardzo dobrze, moje doświadczenia opisywałem na innym forum , poniżej dam linka, nick taki sam, nie będę przepisywał bo szkoda czasu ale po przeczytaniu zachęcam do rozmowy na tym forum , mam nadzieję że admin nie usunie tego linka chociaż to forum konkurencyjne.

Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne :: Zobacz temat - Boczny trok na muchę i nie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Jakie strimery/nimfy spróbować na początek? jakieś typy?!

Najlepiej sprawdziły się pijawki z piór marabuta / czarne , brązowe , żółte / oraz przeciążone podobne do czeskiej nimfy lub kiełża ciemne muchy / czarne, brązowe, zielone / . Do wszystkiego dobrze dodać jakieś akcenty błyszczące. Rewelacyjne były na małych haczykach / nr.12 - 16 / czerwone, czarne lub zielone kiełżyki delikatnie dociążone, na bocznym troku, na takie muszki złowiłem niemal wszystko - wzdręga, płoć, jaż, leszcz, karaś, kiełb, okoń, sandacz, szczupak, kleń, jelec,krąp, pstrąg. Nie jest to jednak zwykły spinning, to jest zabawa, przynętę trzeba w wodzie " ożywić ", jednak frajda niesamowita. Na allegro można kupić takie muszki ale szczerze mówiąc nie polecam, lepiej poprosić znanego muszkarza żeby nawiązał to co jest nam potrzebne , a jeszcze lepiej zacząć wiązać samemu co też zrobiłem i teraz mogę wiązać takie muszki jakie akurat potrzebuję. Powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.