Jump to content

VII Urodziny PSW-wybieramy miesjce zlotu...


Andre

VII urodziny PSW-wybieramy miejsce  

37 members have voted

 1. 1. VII urodziny PSW-wybieramy miejsce

  • Słonne
   25
  • ZEK Radymno
   12


Recommended Posts

Ledwo się rozjechaliśmy do domów po wiosennym zlocie, a już trzeba pakować manatki na urodzinowy:) . Od kilku lat tradycją jest, że urodzinowy zlot jest spotkaniem dwudniowym. Tak też będzie i tym razem.

Jako, że jeszcze nie organizowaliśmy nic na wodach okręgu Przemyśl, dajemy Wam do wyboru dwie lokalizacje zlotu :

- Słonne

- Zek Radymno

Termin zlotu to 13-14 wrzesień, termin rezerwowy 20-21 wrzesień.

Prosimy aby głosy oddawały osoby faktycznie zainteresowane zlotem!!!

Chętnie skorzystamy z wiedzy osób dobrze znających proponowane miejsca zlotu( dojazd, miejsce do biwakowania itp).

Zapraszamy do głosowania i dyskusji.

PSW TEAM

Link to comment
Share on other sites

Zagłosowałem za Słonnym. San jest dla mnie najpiękniejsza rzeką,więc wybór był prosty.

Co do miejsca to myślę ze wybór jest trafny. Woda dla każdego i pod samym namiotem. Ostatnio dużo muszkarzy jest na naszym forum,więc powinni pojawić się gromadnie. Woda jest i dla nich. Pstrąg wiadomo, lipienia brak,ale klenia nie brakuje. Dla gruntowców piękna rynna. Z dojazdem nie ma żadnego problemu, równo jak na stole. Z rozbiciem namiotu również, jest tam gminne pole namiotowe.W tym okresie puste i prawdopodobnie bez opłat.

Problemem może być tylko chrust.

Opisywane miejsce jest ogólnie wszystkim znane: 100m poniżej kładki w Słonnem.

Moje wieloletnie doświadczenie z Sanu w tym okresie podpowiada mi ze woda bedzie idealna.

Edited by Leszek
Link to comment
Share on other sites

Ja głosuje za Sanem. Planuje być tylko jeden dzień – ale zawsze to coś.

Dodatkowo, z ciekawostek:

Słonne to woda górska okręgu Przemyśl.

Można na niej łowić mając wykupione składki okręgu Krosno – Przemyśl i Krosno maja porozumienie.

Co do Rzeszowa to nie mam 100% pewności – ale chyba trzeba mieć dodatkową składkę na wody górskie Przemyśla.

Składki 1 dniowa 30 pln, 3 dniowa 50 pln – tylko nie wiem czy można kupować przez Internet czy tylko stacjonarnie, nie wiem też jak z rejestrami połowu.

W Słonnym od 01.07. do 15.09 pomimo że jest to woda górska można łowić wszystkimi metodami. Nie wiem czy po tym terminie nie ma zakazu spiningowania (tak jak np. na Sanie w okręgu Krosno)

Leszku – pstrągów nie połowimy bo mają już okres ochronny :)

Co najwyżej klenie i brzany – bo z pozostałymi gatunkami nie bardzo się orientuje jak tam jest, ale chyba słabo. Lipienia już dawno nikt tam nie widział, a woda szczupakwoa czy okoniowa to to nie jest. Czasem trafią się podobno zabłąkane tęczaki z jakiś zarybień czy uciekinierzy.

A samo miejsce – poniżej kładki? Czy na samym końcu wsi, w górę rzeki pod lasem? Pamiętam że była tam piękna, długa kamienista plaża.

Link to comment
Share on other sites

Wybrałem Słonne, ponieważ jest to piękne miejsce w którym każdy wędkarz znajdzie "wodę" pod swoja metodę łowienia, czy to mucha, spinning, grunt.. Osobiście mieszkam od tego miejsca jakieś 5 km, więc znam doskonale odcinek tego Sanu. Znajdziemy tam piękne brzany, klenie, pstrągi oraz świnki :) Nie będzie problemu z biwakiem, ponieważ jest tam dużo miejsca - trawa skoszona, wszędzie równo i brak opłat.

Niedaleko znajduje się sklep gdzie można kupić jakiś prowiant, :beer::D

Chyba nie muszę mówić, że San jest piękną rzeką ale też niebezpieczną..

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, do zobaczenia nad wodą ! :);)

Link to comment
Share on other sites

Byłem dziś zobaczyć miejsce przyszłego zlotu,miejscówki dla grunciarzy trzeba szukać woda bardziej pod spining i muche,miejsce owszem fajne.Kilkoro wczasowiczów korzystało ze słonecznej pogody,wędkarzy nie spotkałem.Głosowałem za Radymnem gdyż miło wspominam czas i złowione ryby w tym zbiorniku.

Link to comment
Share on other sites

Jestem całym sobą za Słonnym piękny odcinek Sanu. I co ciekawe bardzo rybny pomimo ogromnej presji jakiej jest podawany. Co do gatunku ryb i metody ich połowu do wyboru do koloru na pewno nikt nie będzie czuł się pokrzywdzony. Nie obchodzić tam urodzi to wstyd :D

Link to comment
Share on other sites

Przypominam ,że z dniem dzisiejszym kończy się czas trwania naszej ankiety.Kto jeszcze nie oddał swojego głosu, niech uczyni to w najbliższych godzinach. Wyniki ankiety nie są w 100% wiążące odnośnie wyboru miejsca na nasz jesienny Zlot ale na pewno pomogą nam w podjęciu decyzji.Jak widać z jej wyników , jesteście zdecydowanie za Słonnym i zapewne w tej kwestii nic już się nie zmieni.Mamy nadzieję,że większość z Was ,którzy oddali swój głos na jedno z wymienionych miejsc ,pojawi się na naszym spotkaniu:):beer: ,czy to w celach wędkarskich ,czy w typowo "integracyjnych" :D. Jak co roku, impreza będzie miała charakter rekreacyjno- wędkarski (kolejność nieprzypadkowa).

W ciągu kilku dni ,zamieścimy oficjalną zjawkę odnośnie VII Urodzin PSW.

P.S Głosowałem za Zek Radymno ...Odpowiednie miejsce na tego typu imprezę ,miejsca pod dostatkiem,możliwość pływania a bliskość Sanu czyni tą lokalizację odpowiednią do łowienia na wszystkie metody połowu...

Kolego @matyz ,może napiszesz coś więcej o Sanie w Słonym? Z tego co piszesz to mieszkasz w bliskiej okolicy.A więc jakie metody połowu ,przynęty, zanęty ,zestawy...Chodzi mi głownie o metody gruntowe.

Link to comment
Share on other sites

Nie głosowałem, ale jak termin zlotu nie pokryje mi się z wycieczką rowerową, na którą muszę się wybrać jako współorganizator, zapewne wpadnę posiedzieć przy ognisku i wypic kilka :beer::beer::beer:.

Najgorsze, że wycieczka ta zależna od pogody odbędzie się 7 lub 14 września:mad:

Dopisze się do listy jak termin zlotu, jak i owej wycieczki zostanie zaklepany:beer:.

Nigdy nie byłem w Słonnym , także nadarza się okazja.

Link to comment
Share on other sites

Pytam o termin bo to dla mnie istotne.Od czego zależeć będzie ten rezerwowy termin? Czy jest jakiś pewniejszy termin ustalony.Z góry dziękuję administracje,organizatorów ,za odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

Pytam o termin bo to dla mnie istotne.Od czego zależeć będzie ten rezerwowy termin? Czy jest jakiś pewniejszy termin ustalony.Z góry dziękuję administracje,organizatorów ,za odpowiedz.

Wszystko ,jak to przy organizowaniu tego typu imprez, zależy od pogody.Rzeka to rzeka ,tym bardziej odcinek górski - jak poleje ze 1-2 dni wcześniej to mamy pozamiatane. Dlatego ustalony jest termin rezerwowy.

Druga sprawa to właśnie ten termin ...O ile nie uda nam się zorganizować spotkania 13-14 .09 to 20-21 .09 ,pozostaje tylko ...spining.Taka specyfika i regulamin łowiska. Dobrze by było aby w przypadku przesunięcia Zlotu na termin rezerwowy, jednak zmienić jego miejsce na ZEK Radymno. ... Takie jest moje zdanie:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy