Skocz do zawartości

Na grzyby


cyniu5

Rekomendowane odpowiedzi

Mój ojciec zbiera Płachetke kołpakowatą. Ja osobiście wiem jak wygląda i często ją widzę ale jej nie zbieram. Jak znajdziesz to nie 1 tylko 30 do 40. Ludzie tego nie zbierają , a to bardzo dobry grzyb. Ja z blaszkowych zbieram tylko opieńki, zielonki, kurki, kanie, rydze i pieczarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płachetka kopłakowata vel kołpak to świetny grzyb jadalny,kapitalny na sos i zaryzykuję stwierdzenie ,że najlepszy do marynowania.Łagodny smak ,twardy i chrupiący...Długo ich nie zbierałem ale ja się do nich przekonałem to teraz tylko czekam aż się pojawią. Z grzybkami jak na razie kiepsko ,trzeba trochę się ochodzić aby coś wydusić ,tym bardziej ,że zapowiadają bardzo chłodne noce ale trzeba być dobrej myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płachetka i twardzioszek to dobrze znane mi grzyby, z tym że w wypadku tego drugiego brak mi cierpliwości do zbierania młodych centymetrowych owocników. Kiedyś też zbierałem muchomory czerwonawe ale niestety te rzadko kiedy są w stanie zdatnym do spożycia, robactwo je zżera zanim jeszcze wyściubią kapelusz z ziemi. Tak pozatym jest wiele gatunków które są jadalne a bacząc na to że często widuje je w lasach powywracane i zniszczone(karygodne zresztą) uchodzą chyba za trujące np.: czubajka czerniejąca, modrzak piaskowy, kolczak obłączasty, borowiki pieprzowy, ceglastopory, bagienny(wyśmienity, b. Szlachetny jak dla mnie przy nim leży), podgrzybek złotawy, a nawet zapomniany i niestety rzadki już p. zajączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że weekend deszczowy i rzeki nie bardzo nadawały się do łowienia, spacerowałem po lasach. Prawdziwków u mnie jeszcze jak na lekarstwo, dużo ceglastoporych, ale co mnie cieszy najbardziej, pojawiają się już moje ulubione, pomarańczowe grzyby :). Nie mogę się już doczekać, żeby spróbować "efektu finalnego".

post-278-14545043712769_thumb.jpg

post-278-14545043713896_thumb.jpg

post-278-14545043720963_thumb.jpg

post-278-14545043721772_thumb.jpg

post-278-14545043723379_thumb.jpg

post-278-14545043725859_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak by zorganizować jakiś wspólny wypad na grzyby w ramach forum. Pokazalibyście w realu jak te grzyby wyglądają.

Na marginesie - moim ulubionym grzybem jest opieńka.

Zapomniałem:

warto poczytać jakie są kary za niszczenie runa leśnego i inne:

http://finanse.wp.pl/kat,1037883,title,Pojdziesz-po-grzyby-wrocisz-z-mandatem,wid,15937390,wiadomosc.html

Edytowane przez kafel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Czarnej Sędziszowskiej ale grzybków jadalnych brak więc podjechałem na Cierpisz posinningować i wszedłem do lasu obok tego zalewu, efekt to kilka ładnych pradziwków i podgrzybków brunatnych. A w najlepsze obok ścieżki rosła ładna kania i pewnie rośnie dalej bo nie jadam ich. Jestem jak najbardziej za forumowym wypadem na grzyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, grzyby nie rosną teraz tam gdzie np.iglasty las i wszyscy haajaa do igieł bo ktoś znalazł borowiczka i pare aut od razu rzeźbi.Unikam takich sytuacji,chodze po polanach,przecinkach leśnnych ,ścieżkach mało uczęszczanych i tam teraz sąprawdziwki.Czerwone kozaki to inna historia dopiero startują ;) UWAŹAJCIE W LESIE POZRZUCALI W POW.RZESZOWSKIM SZCZEPIONKI NA WŚCIEKLIZNE SĄ TO DZIWNIE WYGLĄDAJĄCE .."PAŁECZKI" JAK SPACERUJECIE Z DZIEĆMI TO UŚWIADOMCIE ŻE TO NIE ZABAWKA BO TAKA ZABAWA Z TYM MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ WSZPITALU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miały być ryby, ale ich nie było. Wracając do samochodu potknąłem się o kozaka, dlatego nie namyślając się długo przetrząsnąłem pobliskie krzaki w nadziei na więcej. Nie pomyliłem się, choć wydzierać je z pośród jeżyn łatwo nie było. W sumie 6 prawdziwków, po kilkanaście kozaków i maślaków. Parę podgrzybków. Jak na "przyłów" to nie najgorzej. I w dodatku wszystko zdrowe :D:beer:

post-5388-1454504375746_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.