Skocz do zawartości

Kontrole wędkarskie


mapet77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Byłem dziś z kolegą 1,5godziny na Strugu, na tamie siedziało dwóch gości i czesało sobie rybki na spławik, bardzo żałuje, że nie mieliśmy nr do PSR, kolega zadzwonił na policje...zgłoszenie nie zostało przyjęte, a na policji nie mają nr na straż i nie przekażą dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z kolegą 1,5godziny na Strugu, na tamie siedziało dwóch gości i czesało sobie rybki na spławik, bardzo żałuje, że nie mieliśmy nr do PSR, kolega zadzwonił na policje...zgłoszenie nie zostało przyjęte, a na policji nie mają nr na straż i nie przekażą dalej...

Kolego masz internet.Wstukaj PSR i numer znajdziesz.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy za co dostał te 200zł??nie miał karty czy jakiś inny powód?:)

Byłem dziś na Akacjowej, ponoć PSR i OSR mają jakieś nowe-większe środki i kontroli ma być coraz więcej:)

EDIT:

przy okazji dowiedziałem się, że policja ma obowiązek przyjąć takie zgłoszenie i gdyby się to kiedyś powtórzyło, że nie chce przyjąć trzeba prosić o podanie nr odznaki.

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie - za co? Domyślam się, że brat nie miał karty, a chciał sobie połowić. No tu mamy dylemat: jak postępować gdy np. kumpel, który z wędkarstwem nigdy nie miał do czynienia prosi, żeby zabrać go na ryby... Przecież nie każemy mu wtedy wyrobić karty po to, żeby potrzymał przez kilka godzin wędkę ... a nuż mu się nie spodoba. W takiej sytuacji liczyłbym w pierwszej kolejności na zdrowy rozsądek kontrolującego, gdyby to zawiodło to na zdrowy rozsądek sądu koleżeńskiego. Ale mandatu bym za ch.... nie przyjął.

Albo inaczej... zabrałbym na ryby (raczej nierealne) moją żonę... ryba wzięła... masz Kochanie wędkę - spróbuj; i w tym momencie zjawia się kontrola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej... zabrałbym na ryby (raczej nierealne) moją żonę... ryba wzięła... masz Kochanie wędkę - spróbuj; i w tym momencie zjawia się kontrola!

Miałem podobną sytuacje. Siedziałem sobie na Czarnej Sędziszowskiej, gorąc jak fix, kobieta się opala a ja jak ten skwarek na patelni... Po jakimś czasie kobitka przychodzi do mnie i marudzi, bo to jej nudno, słońce już tak nie grzeje i takie tam. "Daj mi sobie połowić"- mówi. Żeby jakoś udobruchać Asie dałem jej spina z jakąś tam gumą, pokazałem jak się rzuca i z głowy ją mam na 15 minut. Po Trzecim rzucie pojawia się sąsiad z lewego stanowiska( w samych majtach) i wywija policyjną blachą. Syf się zrobił, kobita w końcu na chwilę zamilkła a ja otworzyłem na gościa niuche. Groził czym mógł, ale jakoś go przekonałem, żeby dał sobie siana. Zawsze ktoś gdzieś się trafi nadgorliwy.

A tak w temacie. Dzisiaj odwiedziła mnie kontrola w Zarzeczu. Krzaki jak cholera a oni dotarli. Odkąd tam łowie miałem pierwszy raz "trzepanie papierów" i oby częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie mial karty ale rzucil sobie tylko 2 razy tak tylko zobaczyc a tu kontrola.no i co dupkowi nie przegada .jeszcze moj brat byl jako moj opiekun bo nie mam 16 lat i teraz zrobic przyjac czy nie przyjac tego mandatu?

Kolego Hubercie trzeba uważać z obrażliwymi słowami ,zwłaszcza gdy niema się lat...:eek:Pomyśl, forum jest dla każdego to czytają setki a może tysiące osób więc osoba która Cię kontrolowała może to przeczyta.Strażnik niema obowiązku liczyć ile razy rzucił twój kolega.Faktem jest ,że ktoś przegiął.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz zrobic przyjac czy nie przyjac tego mandatu?

Lepiej przyjąć - narazisz się na mniejsze nerwy .

Jeśli masz jednak zastrzeżenia co do wysokości mandatu lub słuszności jego nałożenia możesz się odwołać do Sądu Rejonowego w terminie 7 dni. We wniosku podajesz uzasadnienie odwołania ewentualne wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia kontroli i dołączasz mandat. Gwarantuję Ci , że strażnik ( o jakim piszesz ) poinformowany że oczywiście mandat przyjmujesz - ale wnosisz sprawę do Sądu Rejonowego o zasadności wystawienia mandatu - zastanowi się czy Cię tylko nie pouczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety sprawa idzie na twoją niekorzyść, bo wg regulaminu ten gość łowił bezprawnie, inną sprawą jest, że to głupota iż małżonek może łowić na twoją drugą wędkę a brat już nie (chora sprawa) i w takim przypadku (tym bardziej w Polsce) jesteś skazany na porażkę no chyba że pójdzie o to co kolega wyżej napisał wątpliwości co do sposobu przeprowadzenia kontroli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.