Skocz do zawartości

Rajszula Żołynia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu wpuszczony był pstrąg tęczowy właśnie z myślą o wędkowaniu podlodowym. Płaciło się 20 zł i można było łowić. Były oczywiście obwarowania co do czasu połowu (chyba od 9.00 - 15.00) oraz limit dzienny 2 szt. pstrąga wszystkie inne złowione rybki należało bezzwłocznie wypuścić. Była fajna zabawa:D Pstrąg tęczowy to bardzo waleczna rybka. Sam pomysł uważam za bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Czy ktoś ostatnio słyszał co się tam dzieje bądź łowił w w/w zbiorniku? Od połowy lipca upragniony urlop i zastanawiam się czy nie spędzić tam jednej nocki za 30zł :P bo w tym roku z braku czasu(Praca:o:o:o) nie opłacałem licencji. Czekam na wieści :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy Ktoś z Was się orientuje, jak jest z opłatami? Czy te informacje są aktualne? Jest to łowisko specjalne. Pobierana jest opłata na rzecz Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Gminy Żołynia oraz Koła Wędkarskiego PZW „Wodnik” w Żołyni, w wysokości: dobowa – 25zł, dwutygodniowa – 100zł, sezonowa (wiosna, lato, jesień) – 230zł. Więcej informacji na temat opłacania łowiska jest dostępnych u gospodarza łowiska - pana Franciszka Niemca pod telefonem 600984588. Na zbiorniku występuje zakaz wędkowania ze sprzętu pływającego. Parking umiejscowiony jest na grobli czołowej zalewu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Szukam łowiska karpiowego na przyszły sezon. Na Rajszuli spędziłem w tym roku 3 zasiadki nocne na których celem był sum. Widzialem że na zasiadkach byli też karpiarze ale wtedy nie przyszło mi do głowy by zapytać o wyniki. Może jest ktoś na tym forum kto mógł by napisać jakie miał efekty, bądź słyszał o połowach karpi i amurów jakichś większych rozmiarów i czy warto wydawać dodatkowe 230 zł na opłatę jak dla mnie prawie nie znanego łowiska. Z tego co czytam w tym temacie to widzę że jest lipa ale może jednak... :) Ewentualnie co moglibyście polecić do 40 km od Leżajska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie składki wakacyjnej to zdecydowanie odradzam jej kupowanie- w sezonie letnim najprędzej złowić można kąpielowicza niż jakiegokolwiek karpia. Poza tym nie było nocy na której byłoby chociaż znośnie cicho, zajeżdżają "wiejskie tuningi" z subwooferem i dyskoteka, nie mówiąc że w nocy cała czołowa grobla jest zastawiona autami co 5 metrów z których słychać piski dochodzących pań, rano idąc spacerem wzdłuż tej grobli trzeba uważaj żeby się nie poślizgnąć na prezerwatywach. Składka roczna już ma większy sens, najwięcej połowiłem na początku sezonu, głównie w nocy oraz późną jesienią- tu również w ciągu dnia. Ostatnia nocka z ostatniego października na pierwszego listopada (-3stC) to 2 brania i jeden karp na macie około 4 kg. Średnio łapałem karpie w przedziale 4-7 kg. Największy złowiony karp to około 10 kg, dokładnie nie wiem bo nie miałem wtedy wagi. Przy zamiarze sypania trzeba robić to tak żeby dziadki nie widziały bo inaczej miejsce zajęte na 100 %.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź. Co do kąpielowiczów i nocnych dyskotek dochodzących z aut to doskonale wiem jak jest bo łowiłem w tym roku w okresie letnim, masakra, szkoda słów. Szczerze mówiąc miałem nadzieję na to że trafiają się większe sztuki karpia i amura niż 10 kg, ale widzę że trudno o rybę tej wielkości na Rajszuli :) Mam do wiosny jeszcze sporo czasu na przemyślenia ale jak na chwile obecną wybijam sobie ten zbiornik z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.