Skocz do zawartości

Sezon Karpiowy 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem dwóch kreciołów tica scepter GTB. Sa to najnowsze modele tica scepter i od w/w modeli starszych tic różnią się tylko grubszym kabłąkiem,korbką i kolorem. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć tyle iż wyglądają one na bardzo masywne i solidne. Są wykonane z dobrych materiałów i równo nawijają żyłeczkę. Maja też pojemne szpule z aluminium, na głębsza wchodzi 720 metrów żyłki 0,30, na płytką zaś 310 metrów żyłki 0,30. Jak dla mnie minusem jest brak wolnego biegu do którego byłem bardzo przyzwyczajony. Dziś wiem że będe miał spore kłopoty aby przyzwyczaić się do tych kołowrotków bez WB. Mimo wszystko zdecydowałem się na te kręcioły, gdyż nie znalazłem na ich temat żadnych negatywnych opinii. Sam więcej na ich temat będę mógł powiedzieć po pierwszych zasiadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli zależało Ci na kręciołach Tica z wolnym biegiem należało szukać Abyss TF. Stara, solidna i niezawodna konstrukcja. Wiem co polecam, bo takowe posiadam.

Dla potencjalnych kupców kołowrotków; jeśli jesteście przed zakupem czego sprawdzonego, solidnego nie szukajcie jakiś pierdoł - nowości bo jak szybko kupicie tak szybko będziecie odsprzedawać lub reklamować.

Szukajcie producentów już sprawdzonych na rynku na którym istnieją już parę, by nie powiedzieć ...naście lat.

Firmy topowe ( nie mylić z kulkowymi) nie mają żadnego doświadczeni. Liczy się tylko reklama i sprzedaż.

Firmy kultowe i to pierwsze miejsce Shimano i Daiwa, później długo, długo nic! I może dopiero Pen, Abu, Tica, DAM? Cała reszta to przepaść.

Tylko ładnie wyglądają i ładnie kosztują. Robione na parę lat użytkowania i do... wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje że mogłem kupić Tica Abyss zamiast sceptera. Z drugiej jednak strony różnica cenowa pomiędzy tymi modelami jest bardzo duża, gdyż sceptera kupi się obecnie za 289zł a nową Tica abyss za 530 zł!!! To jednak robi różnicę i sprawiło, że jednak zdecydowałem sie na kręcioły Tica bez WB. Mam nadzieje że po kilku pierwszych odjazdach karpia przyzwyczaję się do braku wolnego biegu w nowych kręciołach.

Pozdro.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownież chciałem kupić Tica Abyss, ale nie mogłem ich znaleść w Polsce, później myślałem właścnie o Scepter, ponieważ tak jak już było napisane powyżej praktycznie same pozytywne opinie. Ostatecznie zakupiłem Daiwy Emblem: Kołowrotek ciężki Emblem X 5000 DAIWA - Wędkarstwo morskie Wędkarstwo - Decathlon

Przełowiłem na nie cały sezon i polecam w 100%. Moż trochę brak im kultury pracy, ale czuję że posłużą mi bardzo długo :)

Wcześniej również miałem kołowrotki z wolnym biegiem, a po kilku miesiącach łapania bez wolnego biegu już się gubiłem jak przyszło mi zacinać np wędkę kolegi, który miał młynek z wolnym biegiem. Teraz napewno już raczej nie kupię kołowrotka z wolnym biegiem, ponieważ trzeba za to dodatkowo dopłacić i jest to kolejna rzecz, która może się zepsuć w młynku.

Kupując kołowrotek bez wolnego biegu warto wybrać taki, w którym bardzo szybko można przejść z wolnego biegu do ustawienia do holu (a najlepiej z tzw. hamulcem QD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może troszkę rozruszamy temacik :D Pochwalcie się jakie przynęty szykujecie na ten sezon :)

U mnie będą królować "swojaczki" zrobione z własnego miksu :P Na początku wystartuje ze swoim squidem (wiosna), na lato śmierdziuch na miśki oraz własny swojak na Azjatki :D a na jesień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica cenowa pomiędzy tymi modelami jest bardzo duża, gdyż sceptera kupi się obecnie za 289zł a nową Tica abyss za 530 zł!!!

Witaj.

Napisałeś "Jak dla mnie minusem jest brak wolnego biegu do którego byłem bardzo przyzwyczajonyy"

Jak Ci go bardzo brakuje, to bądź pewien, że za jakiś czas będziesz takich szukał (obym się mylił).

Tak, cena jest dość wysoka, ale z czystym sumieniem możesz ich szukać na rynku wtórnym, tylko upewnij się czy sprzedający ma je od nowości i czy czasem nie przyszło mu do głowy je z jakiegoś powodu rozbierać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli juz o kołowrotkach mowa,

@jogo i tym wpisem dajesz świetny przykład szukając kołowrotka topowego a nie kultowego. Wydaje mi się,(żeby nie powiedzieć, że jestem pewien) że stara model Daiwy Emblem z serii X dłużej Ci posłuży.

Nie masz kasiory na nowy, ( kiedyś w USA można je było dostać za 100$) szukaj używki. Tak jak wcześniej napisałem, z pewnych rąk. Od kogoś kto zna ich pochodzenie, i masz pewność, że nikt ich nie rozbierał bo nie ma po co. Kołowrotek eksploatowany 5 lat po otwarciu do smarowania szybko został z powrotem zamknięty, bo smar był w nim jeszcze żółty- czytaj czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem dwóch kreciołów tica scepter GTB. Sa to najnowsze modele tica scepter i od w/w modeli starszych tic różnią się tylko grubszym kabłąkiem,korbką i kolorem. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć tyle iż wyglądają one na bardzo masywne i solidne. Są wykonane z dobrych materiałów i równo nawijają żyłeczkę. Maja też pojemne szpule z aluminium, na głębsza wchodzi 720 metrów żyłki 0,30, na płytką zaś 310 metrów żyłki 0,30. Jak dla mnie minusem jest brak wolnego biegu do którego byłem bardzo przyzwyczajony. Dziś wiem że będe miał spore kłopoty aby przyzwyczaić się do tych kołowrotków bez WB. Mimo wszystko zdecydowałem się na te kręcioły, gdyż nie znalazłem na ich temat żadnych negatywnych opinii. Sam więcej na ich temat będę mógł powiedzieć po pierwszych zasiadkach.

Witam ;) Na pewno będziesz zadowolony ;) Posiadam 2 sztuki Scepterów GTB ;) Wczesniej miałem jakies jaxony za grosze z wolnym biegiem i bałem się że ciężko będzie przejść na nowe kołowrotki bez wolnego... Ale! Teraz wiem że był to strzal 10! Polecił mi je pewien Pan któremu sprzedalem namiot JRC. Pierwsza sztukę kupilem w ciemno... pomyślałem a co tam 300... trzeba miec co wspominac hehehe :D na drugi dzien test sprzetu. wyciągnąłem 8kg karpika. Moze nie duży ale można było przetestowac pracę kołowrotka. Byłem bardzo zadowolony i odłożyłem kasę na drugi ;) Mam zamiar kupić 3 ponieważ mam szanse łowić na 3 wedki ;) Znajomy ma Foxy nie pamietam jaki model i mówił że jemu tez sie podobaja i za taka cene to tez by bral... Solidne, mocne, ładne kolowrotki! No i ten kolor! Czarno - złoty ! Cudeńko ;)

Pytanie do Ciebie gdzie zamawialłś? Bo ja w carpmix. Ale juz ich nie ma... ;((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam :beer: Od dwóch dni 1/3 zbiornika bez lodu i pierwsze dwa karpiki tego roku wyholowane :) Na większe miśki muszę jeszcze poczekać ale w lutym nawet małe karpie cieszą wielokrotnie bardziej :) Miło było usłyszeć dźwięk sygnalizatora i widok unoszącego się swingera po takim czasie :D Pozdrawiam :beer: i życzę równie szybkiego rozpoczęcia sezonu karpiowego 2015 :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się :D.Przedwczoraj odmarzło,a wczoraj pierwszy karp melduje się na brzegu;).Pojedyncza kulka z domowej kuchni i mała porcja zupki czary-mary dała karpia także @Krisowi.Miło usłyszeć nowy dźwięk piszczałki na pierwszym wypadzie po zimowej przerwie,tym bardziej że coś się działo i kilka razy pipikało :beer:.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez lenox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza w tym roku całodobowa zasiadka za mną :) W planach miałem jechać na inny zbiornik w okolicy ale dojazd do niego był niemożliwy, po tym jak 2 razy się zakopałem odpuściłem dalsze próby dojazdu. Wybór padł na inny zbiornik PZW.

Miałem 6 brań,4 karpie wyholowane, 3 z nich w granicach 50 cm i jeden misio 78cm i 10,2kg

Najbardziej cieszy mnie fakt że 2 karpie (w tym ten większy) posmakowały w kuleczkach własnej roboty :)

Bardzo fajnie rozpoczyna mi się sezon 2015 :):beer:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.