Skocz do zawartości

Złotka


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Przynęta sama nie łowi.Ona tylko pomaga złowić rybę. Ważniejszy od przynęty jest operator tej przynęty. Nie wystarczy jej wrzucić do wody. Trzeba jeszcze wiedzieć gdzie i jak ją podać. Ty to opanowałeś perfekcyjnie. Cieszę się że moja przynęta dostarczyła Ci tyle radości. Po to została stworzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kołowrotek to " Malaysia"? Mam identyczny, chyba, i zastanawiam się czy wytrzyma delikatne" jaziokleniowanie", czy lepiej wymienić na coś solidniejszego( pytam, bo jak na razie, prawie nie używam i nie wiem ,ile sezonów musi upłynąć, żebym miał jasność:)).

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kołowrotek to " Malaysia"? Mam identyczny, chyba, i zastanawiam się czy wytrzyma delikatne" jaziokleniowanie", czy lepiej wymienić na coś solidniejszego( pytam, bo jak na razie, prawie nie używam i nie wiem ,ile sezonów musi upłynąć, żebym miał jasność:)).

Na stopce widnieje napis "MALAYSIA" , ale mam też super 4000 GTRA made in Malaysia, łowię na niego ciężko i służy mi od 8 lat. Więc myślę że ten 1500 GTRB też wytrzyma kilka dobrych sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na moim, na stopce, napis identyczny, z tym, że to GTM-RB 2500. W takim razie mam nadzieję, że trochę posłuży(z innej beczki, to wyczytałem, że niektóre kołowrotki, mimo, że mają napis JAPAN, składane są w Malezji lub Tajwanie, po prostu tak jest taniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj troszke posmigac na złotce. Efekt to kilkanascie okoni, trzy wyciągnięte szczupaczki na paprocha plus dwa obciecia, z czego jeden z tych co obciął nie był mały, bo aż zatrzaszczała pod nim moja okoniowka (1-8gr wyżutu) a juz takiego 68cm i kilka niewiele mniejszych cholowała bez problemu :). Na koniec dnia jeszcze jaż 39cm. Podsumowując udany wypad, pomimo kiepskiej pogody. A co mi się najlepiej tam podobało to cisza i spokój, bo oprócz dwóch sarenek, ktore podeszlem na odleglosc kilku metrów, to nie było ani żywej duszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie miałem czasu wyskoczyć na rybki. Mój brat wybrał się na złotkę w Kuryłówce, złowił ok. 8 kleni, jednego okonia i uwaga.... pstrąga!!! mam 2 fotki, nie dodaję ponieważ jedno jest rozmyte, a na drugim pstrąg ma ,,obcięty,, ogon (nie ma ogona na fotce). Wszystkie ryby wróciły do wody, pstrąg miał 25cm.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś podpowie: warto wybrać się na Złotkę na wysokości Tarnawca (wg. geoportalu jest tam osada "Cztery chałupy"). Rzeczka tam ciekawie meandruje i w końcu po raz pierwszy zapoznał bym się z tą wodą jeśli czas pozwoli (planuje dziś popołudniu). Chodzi mi o to czy nie ma tam czegoś "niespodziewanego" co może mnie zaskoczyć (np. właściciel sąsiadującej z wodą ziemi, który uważa że rzeka też jest jego, a argumentuje to ostrymi widłami :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem dzis z 2godz posmigac w okolicy Tarnawca, ale kiepsciutko, tylko 2 kleniki i znow wielkoscią nie zachwyciły, ale zauwazyłem mnostwo jakis muszek (chyba jętka) i kleniki zbierały je ostro z wody, byc moze dlatego moje wobki ich nie ruszały. Jak tylko zobaczyłem te muszki, to pomyslalem, ze lepiej gdzies na szczuplego pojechac, bo pewno z klenikow nici, no i okozało się, że miałem rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem dzis z 2godz posmigac w okolicy Tarnawca, ale kiepsciutko, tylko 2 kleniki i znow wielkoscią nie zachwyciły, ale zauwazyłem mnostwo jakis muszek (chyba jętka) i kleniki zbierały je ostro z wody, byc moze dlatego moje wobki ich nie ruszały. Jak tylko zobaczyłem te muszki, to pomyslalem, ze lepiej gdzies na szczuplego pojechac, bo pewno z klenikow nici, no i okozało się, że miałem rację.

Kolego trzeba było smużakiem wojować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.