Skocz do zawartości

Rzeka Mrowla


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Poświęciłem ostatnio trochę czasu na zlokalizowanie zanieczyszczeń naszej Rzeki. Poniższe zdjęcia przedstawiają miejsce ujścia ścieków do rzeki, krzyżykiem zaznaczyłem miejsca gdzie ścieki wypływają z rury osadzonej w ziemi do której podłączona jest na głębokości około 1,5m rura od strony byłemu Polamu.Następnie spływają rowem, który biegnie wzdłuż torów kolejowych do Rzeki.
Trafiłam akurat na dzień gdzie płynęła śmierdząca biała maź. Na razie nie zgłosiłem sprawy, ponieważ zastanawiam się jak zgłosić ten problem tak aby władze, wioś, straż poż przybyły na miejsce i coś RZECZYWIŚCIE zrobiły. Myślałem żeby zebrać się w kilkanaście osób na miejscu w Woderach i wówczas zadzwonić do tych wszystkich instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska i nagrać film z ich interwencji. Zawiadomić lokalne media i zrobić duuuuużżżżoooo szumu wokół tej sprawy.
Może koledzy macie jakieś inne propozycje , jak rozwiązać ten problem?
Wszystkim zainteresowanym problemem chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez skowron555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem ze spławikiem nad pewnym zbiornikiem i nałapałem karaśków. Wiem że japońce powinno się likwidować ale wypuściłem około 30 sztuk wielkości do 15 cm. Jeśli nikt nie ma obiekcji to więcej nie przywiozę. Ale jeśli chcecie to jestem w stanie jeszcze dużo ich nałapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rozumiem Waszą desperację i chęć załatwienia wszystkiego natychmiast. Prawda jest jednak taka że nawet jak uda się ściągnąć radio/telewizję WIOŚ i straż na sygnale to:

- radio/telewizja zrobi reportaż i zapomni

- Straż przekieruje sprawę do WIOŚ

- WIOŚ przekieruję sprawę do Urzędu Gminy - w tym wypadku Głogów Małopolski

Bez angażowania "potencjału społecznego"  (pewnie przyda się w innych sprawach) można zatelefonować do wydziału ochrony środowiska  UG w Głogowie i umówić się z kierownikiem (Grzegorz D) żeby pokazać mu źródło - miejsce zanieczyszczenia. Resztą powinien się zająć urząd - pobór próbek + ukaranie sprawcy. Trzeba tylko trochę cierpliwości i "stymulowania"  rzeczonego Pana. Może będzie skuteczniej

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sprawa. W sklepie ZOO IGUANA na Okulickiego w Rzeszowie są szczupaki 6 zł sztuka. Mnie nie stać na kupno takiej ilości ale rozmawiałem z pracownikiem i jeśli chodzi o większa ilość każdej ryby to nie ma problemu. Kupują narybek w Krakowie na giełdzie więc można też tam ale trzeba mieć sprzęt do przewiezienia ryb. Jeśli byśmy zrobili zrzutę każdy np po 60 zł to byłaby akcja na maksa.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Popełniłem takie pisemko do meliorantów. Do wiadomości kilku instytucji. Na swoim facebooku napisałem "wstępniak":

Zwykle nie piszę o wymianie korespondencji z urzędami w sprawach przyrody. Tym razem dobiła mnie bezmyślność ludzi którym płacimy z naszych podatków. Wymyślono na potrzeby propagandowe termin ekoterrorysta używając go w znaczeniu pejoratywnym w stosunku do ludzi którzy ośmielają się mieć inny pogląd na ochronę przyrody niż optujący za jej niszczeniem. Jak nazwać ludzi którzy świadomie lub nie tą przyrodę niszczą antyekokretyni ? Może ktoś ma lepszą nazwę.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Pismo jest typu "zażalenie do Pana Boga". Urzędasy odkręcą kota ogonem i rozmyją temat. Parę razy doświadczyłem. W upublicznianiu  mam właściwie jeden cel. Zwrócenie uwagi na problem. Może jakiś młodzieniec przeczyta i spyta ojca "Tato czy ty czasem nie pracujesz w melioracji? Czemu robisz takie rzeczy?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Janek napisał:

Popełniłem takie pisemko do meliorantów....

Popieram Pana w 100% i proszę o informację jak się do tego tematu odniosą. 

Miałem ochotę napisać bodajże w zeszłym roku podobne pismo w związku z koszeniem brzegów rzeki Stobnicy i zbagatelizowałem sprawę ale widzę, że proceder się powtarza. Następnym razem na pewno to zrobię i zachęcam wszystkich to takich działań, im więcej osób będzie reagować tym lepiej, może w końcu instytucje które zajmują się ochroną przyrody zaczną rzetelnie wykonywać swoje obowiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to mam odpowiedź, która pełna jest niespójności. Liczę że coś wyłapiecie a ja umieszczę  w pisemku. Niewiele to zmieni  w tej chwili ale na pewno na przyszłość zastanowią się zanim zrobią z rzeki śmietnik. Mam jeszcze asa w rękawie w postaci zdjęć, których nie zamieściłem w poprzednim piśmie. Czyli napisali w piśmie kłamstwo że usuwają resztki trawy po robocie (śmiechu warte). Może macie podobne zdjęcia zaśmieconego koryta rzeki przez trawę. 

 

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Janek
błędne załączniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucjan Kula napisał:

Ostatnio w Rudnej Małej koło hotelu antyczny dwór jakiś baran wrzucił do rzeki 3 okrągłe duże bale siana z traw ktore ostatnio kosili :/ blokuje normalny przepływ wody ...

Stawiam na oglupialą gimbaze po ognisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.