Skocz do zawartości

Rzeka Mrowla


rapala

Rekomendowane odpowiedzi

Pstrąg potokowy jest w zlewni. Moim zdaniem jak zarybiać to pp . Niestety nie mam jeszcze przekonania, że już jest dostatecznie dobrze żeby przeżyły. Woda na pewno jest wielokrotnie czyściejsza niż w poprzednich latach ale do ideału jeszcze brakuje. Największym problemem jest brak wody z czystej Osiny w lecie (plantacje borówek). Tęczaki pewnie byłyby atrakcją na odcinkach gdzie wody więcej - raczej poniżej Zaczernia, ale nie łudźmy się ryba w wodzie ściąga błyskawicznie mięsożerców i wyławiają to co jest wpuszczone i wszystko poza tym. Taka rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przejrzałem przez Górkę  Zaczerską i prace  idą  pełną  parą . Został nawet wprowadzony ciężki  sprzęt w postaci koparki . Naturalne koryto zostało poszerzone o dobrych kilka metrów , rozpizdow totalny . Sterty sosniny złożone  nieopodal drogi juz zapowiadają przyszły wygląd  rzeki  powyżej mostu . ..Kiedy  ten naród  zmądrzeje? 

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Przerwa w zajęciach i wybrałem się na Czarną w miejscowości Zaczernie (pierwszy raz tam byłem) i jak się okazało trafiłem dobrze bo  4 okonki siadły. Między małym mostkiem a drogą warszawską.

Na zdjęciu największy.

Brały Aglię 0 srebrną.

geogps

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej mam nietypowe pytanie :D

 

Dawno mnie nie było nad tą rzeczka, dziś ruszyłem się na spacerek i ogarnęło mnie ogromne zdziwienie gdy zobaczyłem połacie wykoszonych łąk. O co z tym chodzi? jakaś akcja państwowa i koszą raz na kilka lat?

Dokładnie znaczyłem to na mapce.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszar Natura 2000 to nie jest rezerwat. W tym wypadku chodzi o zachowanie charakteru nadrzecznych łąk tak jak to było od wieków robione. Koszenie jak najbardziej jest ok. Problemem może być to,  że jak już skosił to może coś "knuje". Trzeba obserwować i reagować jakby coś miało tam powstawać (hala produkcyjna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szykują dojazd dla koparek w celu regulacji brzegu ? - w sobotę postaram się porobić zdjęcia terenu, w tym śmieci, które tam leżą - a gmina ma to w d***e - za to do niszczenia siedlisk ryb i innych stworzeń, to zawsze pierwsi - no cóż, na sprzątaniu ciężko porobić wały na kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszenie łąk praktykowane jest w celu ochrony m.in. Orlika Krzykliwego który to właśnie takich siedlisk potrzebuje. Tym  bardziej, że jest to obszar natura 200o podejrzewam, że to o niego chodzi. Na podkarpaciu mamy mocną populację tego ptaka. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy nawet liderami w kategorii występowania tego drapieżnika. Ciekawostką jest fakt, że ptak ten poluje zazwyczaj poruszając się na piechotę. W przeciwieństwie do pozostałych drapoli nie atakuje z powietrza, nie pada na ofiarę lecz musi się ochodzić/biegać aby coś upolować.  Drugim gatunkiem może być Derkacz za który rolnicy także mają dotacje, zastanawia mnie tylko termin koszenia łąk bo to też jest ściśle obwarowane, podobnie jak sam sposób w jaki się zaleca kosić łąki. Miejmy nadzieję, że to właśnie o te ptaszki chodzi a nie kolejne katastrofy ekologiczne dla nadrzecznego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też je widziałem. W tym miejscu byłem baaardzo zdziwiony. Nie wiem skąd one - może rzeczywiście z zarybień bo z Trzciany to raczej by tam nie pływały. @Bastuś z Bratko czy to z Tobą gawędziłem nad stawem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca oznaczonego na zdjęciu, to dowiedziałem się, że są to grunty prywatne (nie wiem na 100% czy faktycznie) - więc tam nie łaziłem - podobna wycinka została zrobiona na odcinku na przeciwko kościoła w Zaczerniu.

Drugą (bardzo złą) informację powinien Wam przekazać kol. Apioo, (jako, że nie wypada mi powoływać się na czyjąś rozmowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tego nie da się powstrzymać - ale mile widziany byłby prawnik, który pomoże w sposób merytoryczny napisać (oczywiście nie za darmo) odwołania/zażalenia/donosy (niepotrzebne skreślić) do wszelkich możliwych instytucji - bądźmy ropiejącym wrzodem na d***e meliorantów i urzędasów, bo nic tak nie rozzuchwala złoczyńcy, jak bezkarność.

Jeżeli poczują się bezkarnie, to nadal będą malwersować nasze pieniążki na regulacjach innych rzeczek - Tyszymki, Wielopolki, Łęgu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.