Skocz do zawartości

Moja Złota Rybka 2008 - konkurs literacki


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwując ostatnie zarejestrowania na forum i oddawanie głosów w konkursie dochodzę niechybnie do wniosku, że ostatnie trzy konta zostały założone tylko w celu oddania głosów. A oto one Sabina, Zbych, Rumian. Przed chwilą zalogował się niejaki Antek, który pierwszą rzecz jaką zrobił na forum to oddał głos. Muszę was poinformować, jeśli forma oddawania głosów się nie zmieni to wycofam swoje nagrody z konkursu. AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie widzę kolizji z regulaminem. Nie wymagamy tu karty wędkarskiej. Poza tym głosowanie jest tylko jednym z elementów jakimi posłuży się jury, przydzielając swoje nagrody. Obrazuje ono jedynie odczucia czytających.Ale na pewno będzie jakąś sugestią. Jeżeli ktoś przy okazji lektury naszej strony zechce się zalogować i zagłosować, nie widzę w tym nic złego. Być może w przyszłości stanie się naszym korespondentem, a za jakiś czas wykupi kartę wędkarską. W końcu z tego co nadeszło na konkurs, można by wnioskować że chyba tylko dwóch - trzech uczestników posiada karty wędkarskie. Pozostali to mówiąc ogólnie sympatycy wędkarstwa. Poza organizatorami konkursu,każdy inny sponsor może przydzielić nagrody ufundowane przez siebie po zupełnie subiektywnej ocenie, chyba że dostarczy je do mnie i zda się na ocenę jury. I żeby nie było nieporozumień. W składzie komisji są jedynie członkowie zarządu Koła PZW "SAN" w Leżajsku i nie są to specjaliści od konkursów literackich. Natomiast ocena będzie jedna i ostateczna nie uwzględniająca jakichkolwiek reklamacji i komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych fikcyjnych kont (tylko aby oddać głos) to mam takie zdanie. Jeśli ktoś założył drugie konto z tego samego Kompa. np. mój brat on bedzię miał takie same IP KOMPA jak ja PIGON (czyli numer w sieci). A to jest łatwo sprawdzić, akurat w tej dziedzinie sie uczyłem). Kto cygani ma pecha. To można powiedzieć że ktoś ma liczną rodzine i jeden komputer.Albo ktoś powie koledze żeby założył na swoim kompie.I już jest niby nowy członek forum. o ile Administrator sprawdzi jego ,i oddaje głos. DALTEGO JA MYŚLĘ ŻE W GŁOSOWANIU MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ TE OSOBY KTÓRE BYŁY ZAREJESTROWANE PRZED Rozpoczęciem konkursu i będzie po sprawie. Apeluje o to do administratora .to jest najlepsze rozwiązanie!!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej komisji w sprawie tego konkursy to nie widze potrzeby żeby członkowie zarzadu (naszego koła (San).Nazwa troszke lipa.. Brali udziała wogóle wy ty głosowaniu.A do to tego naszego zarządu koło to uważam aby zwycięzce wybrali tylko osoby zajestrowane na forum przed ogłoszeniem zgłaszanie prac na konkurs. A nie goście z nowo wybranych wadz!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z Tuną na tym zebraniu ostatnim. Wybierano osoby do rzarządy. Wybrano same osoby starsze. Oni zostali wybrani na zasadzie "Kolega zgłosi kolege. Ty poprzesz mnie a ja Ciebie.

Jakoś młodzież nie rwała się do władz koła.Mogliście zgłosić się nawzajem.Podczas głosowania byłbym za waszymi kandydaturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Pigon, że jesteś człowiekiem wolącym burzyć niż budować. Piszesz że byłeś na zebraniu. Nie podoba ci się nazwa koła SAN to czemu nie wstałeś i nie powiedziałeś tego głośno i nie dałeś innej propozycji. Było by głosowanie i kto wie czy twoja propozycja by nie przeszła. Kilka miesięcy temu pisałem o regulaminie konkursu. Trzeba było zareagować i stać się jego współtwórcą. Nie miałbyś teraz problemów z tym kto może a kto nie może głosować. Regulamin opracowałem sam. Ogłosiłem poszukiwanie sponsorów. Trzeba było się zgłosić wyłożyć kilka złotych i mógłbyś nagrodzić osobę która wg. twojej subiektywnej oceny napisała najciekawszą pracę. Mogłeś też sam coś napisać. A co zrobiłeś? Burzę w szklance wody. Nawet starasz się obrazić Zarząd Koła jako sponsora działając na szkodę nie tylko samego konkursu ale również i PSW.

Prawdę mówiąc miałem wielką ochotę zgłosić propozycję któregoś z młodszych kolegów do Zarządu. Niestety nie pamiętałem nazwisk.

Nie stoi jednak nic na przeszkodzie aby nie brać udziału w spotkaniach zarządu. Każdy kto zechciałby poświęcić trochę swojego czasu na pracę dla innych a nawet zobaczyć jak wygląda praca zarządu, jest mile widziany. Zawsze jest miejsce dla gości, zawsze goście mogą przyjść zgłosić swoje problemy czy propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tu się mylisz. Wole budować niż burzyć. Nazwa koła mi się nie podoba i tyle to jest moje zdanie. Może i powinienem wstać i zgłosić inną nazwe. Nie zrobiłem tego . Pech, głowy sobie za to nie urwie. A co do konkursu to przed kilkoma miesiącami nie interesowałem się tym. Pracy również nie napisałem bo nie mam talentu literackiego. Ostatnio zacząłem sie tym interesować, wyraziłem więc swoje zdanie na ten temat. Niech głosuje kto chce i ile chce razy. Ja się wypowiedziałem co o tym sądzę. I koniec tematu. Nie mówmy tu o jakiejś burzy w szklance bo to przesada.

A co do tych młodych w zarządzie to musimy czekać do następnych wyborów. Wtedy może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał wifer, zarzadowi pewnie byłby przyjemnie gdyby ktoś zaczął chodzić na zebrania.

Generalnie, prez ostatnich 12 lat 2 razy byli wędkarze wjakiejś sprawie. Dziś jest łatwiej bo można zapytać przez internet i podyskutować nawet na tym forum.

Praca w ZK nie jest łatwa, szczególnie gdy poprzeczka jest postawiona tak wysoko jak u nas. Czyli dwa zebrania w miesiącu, w pierwszy i 3 czwartek miesiąca o 19-stej.

Parodoks polega na tym, że czesto członkowie ZK są więcej razy na zebraniach jak na rybach. Dlatego jestem zwolennikiem tego by członkowie ZK byli jednoczesnie strażnikami SSRyb., wtedy jest lepszy kontakt z wędkarzami. No i zna się swoich wędkarzy.

A propos. Zapraszam członków koła w sobotę 28.02. na zebranie SSRyb., będzie w Starostwie budynek koło liceum, od godz. 9-tej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomysł by członkowie ZK byli jednoczesnie strażnikami SSRyb nie jest zły. O ile oczywiście oni sami są tym zainteresowani.

A po co się ich pytać? Narzucić, że aby być członkiem ZK trzeba być strażnikiem SSRyb. Zrobić tak w stosunku do każdego stanowiska w PZW. Brak chętnych do pracy w straży rozwiąże się sam. Jeśli ktoś nie ma czasu to niech się nie pacha. Szybko wyklarowali by się ludzie, którzy chcą coś naprawdę zrobić. Bo co to za strażnik, który w ciągu roku jest raz na kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Został dokładnie tydzień do zakończenia konkursu i podziału nagród, a tu jakoś zrobiło się cicho. Emocje zamiast przybierać - opadły. Ale to chyba taka cisza przed burzą. Z dotychczasowego głosowania wynika, że największą popularnością cieszą się opowiadania, natomiast utwory wierszowane jakoś nie przypadły Wam do gustu. Muszę przyznać, że to głosowanie jakoś nie odbija moich uczuć, jednak nie mogę go ignorować. Myślę, że w ciągu tego tygodnia ankieta będzie znacznie częściej odwiedzana i ilość głosujących zwiększy się przynajmniej do 70% dając wyraźniejszy obraz Waszych odczuć. Na razie zdecydowanie prowadzi praca nr12 Dawida Rączki przed pracą nr10 Magdy Rumianek. Pozostałe zostały troszkę z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkursowe prace można obejrzeć także wsieci

w paru portalach wędkarskich, m.in.

www.rybobranie.pl i www.pzw.org.pl .

Moj wierszyk występuje z błędami,

które powodują, że nie tylko rym i rytm są zachwiane,

ale i logika wypowiedzi.

Zawiadomiłem o tym Wifera w bezpośredniej

wiadomości.

Wierszyk nadal jest niepoprawiony.

Szukam więc innej drogi poinformowania

organizatora o tym.

Być może ten wpis odniesie skutek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamykam ankietę. Macie więc ostatnia szansę do oddania swojego głosu. Jak do tej pory jeszcze ponad połowa zarejestrowanych forumowiczów nie przyznała punktów pracom konkursowym. Jakie z tego można wyciągnąć wnioski? icon_rolleyes.gif

Albo nie czytacie.

Albo się Wam nie podoba żadna praca.

Albo Was po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs rozstrzygnięty.Nagrody przyznane.

http://www.fishing.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=125:zota-rybka-rozdaa-nagrody&catid=15:zota-rybka-2008&Itemid=64

Można by się teraz pokusić w kilku słowach o jakieś podsumowanie.

Był to nasz pierwszy konkurs - mam nadzieję, że nie ostatni i jak to bywa przy debiutach nie obyło się bez błędów. Miejmy nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.

W konkursie, choć nie robiliśmy ograniczeń, wzięło udział tylko 12 uczestników, w różnym wieku, przesyłając różne rodzaje prac. Były fraszki, wiersze, relacje z wypraw i... bajki. Można by więc było dzielić to wszystko na wiele kategorii. I pewnie tak by się stało gdyby spłynęło nie kilkanaście ale kilkadziesiąt prac. Przy okazji nie obyło by się bez dyskwalifikacji za nie dotrzymanie wszystkich postanowień regulaminu. Myślę tu o formacie tekstu i ilustracji.

Jednakże przy tak niewielkim odzewie na ogłoszenie konkursu, podejście rygorystyczne nie miało by sensu, podobnie jak podział na kategorie. Dlatego decyzja zapadła jak wyżej.

Uczestnikom dziękuję za udział i ciekawe prace, Zarządowi naszego Koła i sponsorom za pomoc w organizacji i zakupione na Konkurs nagrody.

Wszystkich zapraszam do dalszej współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.