Skocz do zawartości

Opłaty 2011


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

3.4. Porozumienia zawarte na zasadach wzajemnosci z Okregami PZW „Sciana Wschodnia”

....

Okregi z porozumienia „Sciana Wschodnia” (Radom, Lublin, Chełm, Biała Podlaska, Białystok,

Siedlce, Kielce, Zamosc i Tarnobrzeg) udostepniaja dla wedkarzy PZW Okreg w Rzeszowie wody

nizinne ogólnodostepne. Wedkarzy PZW Okregu w Rzeszowie obowiazuja zezwolenia wydane przez

w/w Okregi.

Skopiowałem to z pdf-a zamieszczonego na stronie rzeszowskiego PZW.

(dotyczy 2011)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby mi tak ktoś szybko w dwóch zdaniach wytłumaczył:

Opłacając okręg rzeszowski, a mając w planach wypady do okręgów lubelskiego, zamojskiego, a może i gdzieś jeszcze, to o ile dobrze zrozumiałem muszę mieć osobne zezwolenia na każdy z interesujących mnie okręgów. Czy po te zezwolenia muszę udać się do każdego z w/w okręgów czy wystarczy, że udam się do kapituły w Rzeszowie i wszystko otrzymam za jednym zamachem ? Czy jest jakiś termin otrzymywania tych zezwoleń ?

P.S. Może ktoś wie gdzie można kupić takie małe segregatorki na dokumenty ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Może ktoś wie gdzie można kupić takie małe segregatorki na dokumenty ;) ?

myślę że w każdym papierniczym takie coś znajdziesz ;) przypuszczam ze na poczcie też takie coś możesz znaleźć, odnośnie reszty nie pomogę bo po prostu nie wiem.

a jeśli już jesteśmy przy opłatach 2011 i papierach to czy jeśli złowię rybki na podrywkę( przypomnę ze w nowym regulaminie na 2011 podrywki można używać )

3.10. Dopuszcza się, w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb na wędkę,

pozyskiwanie ryb na przynętę przy uŜyciu podrywki wędkarskiej. Podrywka

wędkarska to … - (zapis z rozporządzenia).

to tez mam je wpisywać w rejestr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby mi tak ktoś szybko w dwóch zdaniach wytłumaczył:

Opłacając okręg rzeszowski, a mając w planach wypady do okręgów lubelskiego, zamojskiego, a może i gdzieś jeszcze, to o ile dobrze zrozumiałem muszę mieć osobne zezwolenia na każdy z interesujących mnie okręgów. Czy po te zezwolenia muszę udać się do każdego z w/w okręgów czy wystarczy, że udam się do kapituły w Rzeszowie i wszystko otrzymam za jednym zamachem ? Czy jest jakiś termin otrzymywania tych zezwoleń ?

Witam właśnie z tym samym pytaniem byłem wczoraj w jednym ze sklepów w Dębicy tzn tam gdzie opłacałem kartę i pan powiedział mi ze potrzebny mi jest rejestr na dany okręg chodziło mi o Krosno tylko że jeszcze Rzeszów nie dostarczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby mi tak ktoś szybko w dwóch zdaniach wytłumaczył:

Opłacając okręg rzeszowski, a mając w planach wypady do okręgów lubelskiego, zamojskiego, a może i gdzieś jeszcze, to o ile dobrze zrozumiałem muszę mieć osobne zezwolenia na każdy z interesujących mnie okręgów. Czy po te zezwolenia muszę udać się do każdego z w/w okręgów czy wystarczy, że udam się do kapituły w Rzeszowie i wszystko otrzymam za jednym zamachem ? Czy jest jakiś termin otrzymywania tych zezwoleń ?

Witam właśnie z tym samym pytaniem byłem wczoraj w jednym ze sklepów w Dębicy tzn tam gdzie opłacałem kartę i pan powiedział mi ze potrzebny mi jest rejestr na dany okręg chodziło mi o Krosno tylko że jeszcze Rzeszów nie dostarczył

Rzeszów nie dostarczył i nie dostarczy.Wydawaniem zezwoleń zajmują się punkty zlokalizowane w danych okręgach.Jeśli ktoś chce zezwolenie na okręg Krosno musi udać się do jakiegoś koła lub sklepu który wydaje te zezwolenia i jest zlokalizowany w tym okręgu, ktoś potrzebuje na Tarnobrzeg to musi udać się do kół zlokalizowanych w tym okręgu itd.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Jeżeli zrobicie opłaty to otrzymacie komplet dokumentów gdzie znajdziecie wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania. Trzeba tylko uważnie czytać. Jeżeli czegoś tam nie będzie oznacza że jest to niedozwolone i można mieć problemy ze strażą lub sądem koleżeńskim. A kary w skrajnych wypadkach nakładane przez straż rybacką mogą skutkować nawet utratą nie tylko sprzętu do wędkowania (kłusowania) a nawet samochodu. Tym samym powoli dochodzimy do tego za czym niektórzy tak bardzo tęsknili czyli wysokich kar za czyny niedozwolone. Przykładowo jeżeli straż znajdzie w bagażniku brzanę która będzie w okresie ochronnym, aby wylizać się z możliwej kary trzeba będzie wziąć poważny kredyt. Mówię tu o skrajnych wypadkach.

Jeżeli chodzi o podrywkę, takowa nie jest wymieniona w cytowanych dokumentach więc używanie jej na wodach naszego Okręgu w tym roku jest NIEDOZWOLONE.

Myślę że wielu będzie miało z tym problemy. Dlatego uczulam czytajcie dokumenty i stosujcie się do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeżeli czegoś tam nie będzie oznacza że jest to niedozwolone i można mieć problemy ze strażą lub sądem koleżeńskim...

Chyba nie do końca tak. Jeśli coś jest ogólnie dozwolone (wynika to np. RAPR lub innych przepisów), a w dokumentach (o których mówisz) nie ma o tym wzmianki to jest to dozwolone na warunkach ogólnych. Tak stanowi PRAWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @Wifer czegoś w tym nie rozumiem.Skoro

2. Przed przystąpieniem do wędkowania, wędkarz zobowiązany jest do ustalenia do kogo należy

wybrane przez niego łowisko i czy nie obowiązują na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w

niniejszym Regulaminie.

to czy informacje o ograniczeniach dotyczących na danych łowiskach nie powinny widnieć na tablicach informacyjnych,które powinny być ustawione w obrębie tych łowisk?Co ma zrobić wędkarz,który o innych ograniczeniach na danym łowisku dowiaduje się dopiero podczas kontroli ponieważ jakieś koło z Koziej Wolki w czerwcu postanowiło wprowadzić dodatkowe ograniczenia?W jaki sposób dane informacje na czas będą docierać do wędkujących?Dla każdego wędkującego wykładnikiem zasad wędkowania na dany rok powinno być to

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/40692/60/zasady_wedkowania_w_okregu_pzw_w_rzeszowie_w_2011_r

W końcu dochodzimy do jakiejś paranoii że każde koło ustala swoje zasady wędkowania na okolicznych bajorkach!Może jeszcze wpadną co niektóre koła na pomysł aby zakazać wędkowania osobom ,które nie należą do danego kola!

Jeżeli chodzi o podrywkę, takowa nie jest wymieniona w cytowanych dokumentach więc używanie jej na wodach naszego Okręgu w tym roku jest NIEDOZWOLONE.

:eek:

......

3.10. Dopuszcza się, w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb na wędkę, pozyskiwanie ryb na

przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.

czyli według tego Co napisałeś

Jeżeli czegoś tam nie będzie oznacza że jest to niedozwolone i można mieć problemy ze strażą lub sądem koleżeńskim.

Wybacz chłopie (bez urazy) ale tego to już na prawdę nie rozumiem!

P.S Chwalić Boga za to że swoje członkostwo w tym roku przeniosłem do Przemyśla!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś nie jest zabronione to jest dozwolone. Jeżeli w tych dokumentach nie ma słowa o podrywce a RAPR zezwala na jej używanie to jest ona dozwolona. Chyba, że jakiś Okręg wprowadzi zakaz używania jej na swoich wodach.

Przepisy wprowadzane na poszczególne łowiska pokazują, że RAPR jest o pupcię rozbić bo każda woda jest inna i potrzebuje sprecyzowanych działań a nie ogólnego bełkotu. Tak samo PZW nie jest w stanie sprawnie działać na wszystkich wodach ale to wszyscy od dawna wiemy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ja ustalam te prawa i zasady. Tylko informuję po to abyśmy nie spotkali się w momencie odwołania do sądu okręgowego. Myślę że w tym roku będzie sporo spraw w kołach. Chyba że SSR schowa głowę w piasek i uda że nie widzi np. używającego podrywki. Natomiast ze strażą rybacką dyskusji nie będzie. Mandat albo sąd grodzki. I to już nie będzie "mała szkodliwość społeczna". Przedstawiciel Okręgu może wtedy wystąpić jedynie w charakterze biegłego i też nie będzie pobłażliwy.

Podobnie będzie z przechowywaniem żywca. Najbezpieczniej po prostu po złowieniu od razu zrobić z niego przynętę. Tym sposobem oszczędzimy sporo nerwów przy kontroli. Z pewnością nie będą one częste ale na pewno zmienią swój charakter.

I naprawdę nie ma co dyskutować o "wyższości świąt..." To co i jak możemy mamy zapisane w dokumentach i nie ma tu miejsca na dowolne interpretacje. No ale każdy zrobi jak uważa. POWODZENIA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @Wifer czegoś w tym nie rozumiem.Skoro

to czy informacje o ograniczeniach dotyczących na danych łowiskach nie powinny widnieć na tablicach informacyjnych,które powinny być ustawione w obrębie tych !

Rzeczywiście każde koło może uwalić na walnym swoje zakazy. Jednak obowiązywać one będą tylko wędkarzy danego koła. Aby obowiązywały wszystkich muszą być zatwierdzone przez Okręg. I takie zakazy obowiązujące wszystkich na łowiskach Okręgu są zaznaczone w wykazie wód. Radzę poczytać.

Poza tym "chłopie" mnie też wiele rzeczy się nie podoba i co z tego, jest zapis więc dla poszanowania swoich nerwów stosuję się do niego i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/40692/60/zasady_wedkowania_w_okregu_pzw_w_rzeszowie_w_2011_r

i w żadnym z odnośników nie znalazłem o zakazie używania podrywki na jakimkolwiek ze zbiorników.Za to jest dokładnie napisane to co już wcześniej cytowałem

......

3.10. Dopuszcza się, w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb na wędkę, pozyskiwanie ryb na

przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej.

i w następnym punkcie

3.11. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały

pozyskane – z wyłączeniem gatunków wymienionych w pkt 3.7. Ryby przeznaczone na przynętę, w

stanie żywym można przechowywać w specjalnym sadzyku lub w siatce jak w pkt 3.5

Czyli reasumując,wynika z tego co napisałeś

Rzeczywiście każde koło może uwalić na walnym swoje zakazy. Jednak obowiązywać one będą tylko wędkarzy danego koła

Mnie jako członka PZW Przemyśl obostrzenia odnośnie tych punktów nie będą obowiązywać?O ile jakieś koło na walnym zgromadzeniu zaostrzy te przepisy.Liczę na jasną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wędkarz z innego okręgu musisz mieć osobne zezwolenie okręgu na którego wodach chcesz wędkować. W naszym przypadku (Okręgu Rzeszów) w zezwoleniu masz komplet wszystkich przepisów do jakich musisz się dostosować. I tu można by powiedzieć koniec i kropka. Ale jakieś koło uchwali sobie na swojej wodzie górny wymiar np karasia srebrzystego. Różne rzeczy się zdarzają na walnych więc przypuśćmy że tak się stało. Ty jako obrońca polskich wód po złowieniu takiego szkodnika dasz go bardzo zgłodniałemu kotu. I wpadasz w konflikt z miejscowym działaczem. Możesz mu pokazać zezwolenie i jeżeli tam takiego wpisu o wymiarze karasia srebrzystego nie będzie , możesz dalej dzielić się nimi z kotem. Miejscowy działacz trochę się spieni a jeżeli użyje wobec ciebie słów obraźliwych kierujesz sprawę do rzecznika wskazując par 14 Statutu i działacz przestaje być działaczem. (Narusza zapis o koleżeństwie)

Jednak aby nie drażnić zbytnio lokalnego społeczeństwa dobre wychowanie nakazuje aby respektować prawo lokalne :)

Natomiast podrywkę raczej zostaw w domu mimo że nie ma zapisu o zakazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wędkarz z innego okręgu musisz mieć osobne zezwolenie okręgu na którego wodach chcesz wędkować. W naszym przypadku (Okręgu Rzeszów) w zezwoleniu masz komplet wszystkich przepisów do jakich musisz się dostosować. I tu można by powiedzieć koniec i kropka. Ale jakieś koło uchwali sobie na swojej wodzie górny wymiar np karasia srebrzystego. Różne rzeczy się zdarzają na walnych więc przypuśćmy że tak się stało. Ty jako obrońca polskich wód po złowieniu takiego szkodnika dasz go bardzo zgłodniałemu kotu. I wpadasz w konflikt z miejscowym działaczem. Możesz mu pokazać zezwolenie i jeżeli tam takiego wpisu o wymiarze karasia srebrzystego nie będzie , możesz dalej dzielić się nimi z kotem. Miejscowy działacz trochę się spieni a jeżeli użyje wobec ciebie słów obraźliwych kierujesz sprawę do rzecznika wskazując par 14 Statutu i działacz przestaje być działaczem. (Narusza zapis o koleżeństwie)

Jednak aby nie drażnić zbytnio lokalnego społeczeństwa dobre wychowanie nakazuje aby respektować prawo lokalne :)

Natomiast podrywkę raczej zostaw w domu mimo że nie ma zapisu o zakazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wędkarz z innego okręgu musisz mieć osobne zezwolenie okręgu na którego wodach chcesz wędkować. W naszym przypadku (Okręgu Rzeszów) w zezwoleniu masz komplet wszystkich przepisów do jakich musisz się dostosować. I tu można by powiedzieć koniec i kropka.

Czyli jeżeli będę wędkował zgodnie z zapisami zawartymi w zezwoleniu to będzie wszystko okey?To w końcu "można by powiedzieć" czy "koniec i kropka" bo według mnie to jest różnica:).

Ty jako obrońca polskich wód po złowieniu takiego szkodnika dasz go bardzo zgłodniałemu kotu. I wpadasz w konflikt z miejscowym działaczem. Możesz mu pokazać zezwolenie i jeżeli tam takiego wpisu o wymiarze karasia srebrzystego nie będzie , możesz dalej dzielić się nimi z kotem. Miejscowy działacz trochę się spieni a jeżeli użyje wobec ciebie słów obraźliwych kierujesz sprawę do rzecznika wskazując par 14 Statutu i działacz przestaje być działaczem. (Narusza zapis o koleżeństwie)

:D:D:D o i tu się uśmiałem ale nie do końca.Dla mnie żadna ryba nie jest szkodnikiem!

Jeżeli będę wędkował zgodnie z regulaminem O.Rzeszów to na prawdę mam głęboko w d...ie to czy jakiś lokalny działacz się spieni czy nie!Tak jak już gdzieś wcześniej pisałem na takie zachowanie dobrze jest włączyć przed zbliżającą się kontrolą lokalnych społeczników dyktafon w telefonie.Myślę że taki "dowód" powinien być dobry w razie "niestosownego zachowania" się?Jak myślisz ,przecież jesteś w Okręgowym Sądzie Koleżeńskim?

Jednak aby nie drażnić zbytnio lokalnego społeczeństwa dobre wychowanie nakazuje aby respektować prawo lokalne

Dobre wychowanie nie ma tu nic wspólnego dla mnie wykładnikiem obowiązków i zasad jest to

http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/40692/60/zasady_wedkowania_w_okregu_pzw_w_rzeszowie_w_2011_r

a respektowanie prawa lokalnego pozostawiam społeczności lokalnej:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było otworzyć osobny wątek z adresami miejsc gdzie można dokonywać opłat. Zestawienie z adresami i numerami telefonów w jednym miejscu pewnie wielu by zaoszczędziło czasu w poszukiwaniu na sieci a tym bardziej w terenie.

Przeważnie opłat dokonuje się u skarbników koła. Kto jest skarbnikiem i gdzie ma siedzibę najszybciej można się dowiedzieć w sklepach wędkarskich.

To miało być do innego wątku nie wiem jak to tu wskoczyło :)

Edytowane przez wifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręgowy sąd rozpatruje sprawy w drugiej instancji czyli jako odwołania od postanowień sądów w kołach. Wyjątkiem są sprawy przeciwko władzom z wyboru. Wtedy sąd okręgowy jest pierwszą instancją a odwołania za pośrednictwem Okręgu idą do Warszawy. Jednak po dokonaniu wpłaty 200 zł. Opłata wraca jeżeli odwołanie jest uwzględnione.

Natomiast jeżeli chodzi o udowodnienie winy to obowiązek leży na rzeczniku który sprawę wszczyna. Ty jako poszkodowany składasz wniosek do rzecznika koła lub okręgu za pośrednictwem koła i przedstawiasz świadków lub dowody. Rzecznik koła (lub okręgu jeżeli sprawcą jest działacz koła z wyboru) wszczyna postępowanie i kompletuje dokumentację m.in. z przesłuchania poszkodowanego, obwinionego oraz świadków i składa wniosek do sądu o ukaranie ze wskazaniem wysokości kary. Dokumenty takie wpływają do sądu i zespół orzekający po odpowiednich procedurach orzeka wyrok. Karany członek PZW karą od nagany wzwyż nie może pełnić funkcji z wyboru min przez 2 lata. Jeżeli kara jest wyższa jak nagana dodatkowo zabiera się gościowi prawo do wędkowania oraz wszelkie odznaki w tym uprawniające do zniżek.

Tak to mniej więcej wygląda w skrócie. Innymi słowy warto wgłębić się w statut i znać swoje prawa i obowiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.