Skocz do zawartości

Łowcy szczupaków - opanujcie się


Janek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku tygodni obserwuje niebywałą aktywność spiningistów, zaopatrzonych w wysokiej klasy sprzęt i solidne, raczej nie okoniowe przynęty. Widzę z okna domu jak samochody (po kilka) parkują nad bezpańskimi wyrobiskami pożwirowymi w okolicach A4 niezależnie czy to łikend czy dzień powszedni. To że żwirownie są bezpańskie oznacza dla tych "kolegów" możliwość nieograniczonej eksploatacji. Ludzie !!!! Szczupak ma lub niebawem będzie miał tarło. Jak wyłowicie tarlaki to g... pozostanie. Jakoś nie przekonują mnie usprawiedliwienia łowców, że ryb nie biorą. Haratnięty,wykrwawiony  szczupak raczej się nie rozmnoży.

LUDZIE OPANUJCIE SIĘ !!!!   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku podobne widoki obserwowałem w jedną marcową niedzielę na Pawłokomej. Pięciu gości ganiało  po stawach z kopytami  10 -15 cm zapewne za okoniem:confused:, w tym roku mam już zapisane tel do odpowiednich służb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię was. To dzieje sie caly rok ze wszystkimi innymi gatunkami. Na rozpoczęciu sezonu pstragowego robilismy odcineczek rzeczki płynący nieopodal domow. Przyszedł dziadek i mówi, że teraz to łone leniwe i że w grudniu na błysk gość jakiś przyjechał to 4 po kilo miał. Mowa oczywiście o kropkach. Nogi się uginają i nóż w kieszeni się otwiera na takie newsy, a samego łowienia się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MilanND napisał:

w grudniu na błysk gość jakiś przyjechał to 4 po kilo miał. Mowa oczywiście o kropkach.

Niestety wody górskie pstrągowe mają gorzej bo poza sezonem wędkarze się tam nie pojawiają. Może z czasem wypracujemy jakieś formy ochrony - pułapki foto jak na tarliskach pomorskich troci. Na razie możemy w ramach spaceru pojawiać się nad taką wodą z telefonem w ręku. 

Opisywany przeze mnie proceder dotyczący szczupaków dotyczy miejsc gdzie łowienie jest dopuszczalne -wody zamknięte, prywatne gdzie właściciel (właściciele) się nie interesują problemem. Jednak instynkt powinien "łowcom" podpowiadać że jak zatłuką szczupaki teraz to woda będzie pusta. Niestety rozum mają oni w innym miejscu uniż standard

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Wisłoku też ciekawie wam powiem :) handel kleniami kwitnie... pod kolorowmy mostem od strony nowego miasta, stał sobie Pan przez dobrych kila godzin, nałapał siate ładnych rybek, a nagle z góry przybiegł drugi Pan po towar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem świadkiem jak debile łowią małe szczupaczki i do wiadra- do stawku bedzie !. Tyczy się to właśnie żwirowni przy autostradzie. Bywałem kilkukrotnie w tamtym miejscu z racji, że pracuje kilometr od tych bajorek. Bardzo często spotykałem tam ludzi zabierajacych male szczupaki... Zwróciłem uwagę, zapytałem po co i dlaczego i o mało w łeb nie dostalem. Brak słów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wojtasz napisał:

Ja również byłem świadkiem jak debile łowią małe szczupaczki i do wiadra

Może to jest metoda - wyłowią i będzie spokój. Tzn wtedy będzie narzekanie.

Łowiłem w tych bajorach jak nie było dostępu drogami serwisowymi. Ryb było naprawdę dużo.

Drogi serwisowe i dwa lata niepohamowanego zapełniania reklamówek i jest już posprzątane.

Rzeczywiście czuje się trochę "winny" bo przerzucałem między stawami tarlaki płoci i okoni - więc szczupaki mają co jeść i dobrze się rozmnażają. Niestety tylko jak dorosną do magicznej długości 30-40 cm kończą żywot w plecaku.

Taka kultura wędkarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To panowie jeszcze nic ja słyszałem jak jeden gość opowiadał że próbował łowić ryby udało się mu tylko jednego okonia i mówi że pierdzieli takie łowienie osiedział się jak głupi i tylko jeden okoń nie ma to jak prąd bzzzzz i wypływają wielkie sztuki tylko do wiaderka pozbierać i jeszcze mówi że to takie łowienie jest fajne. Chyba ręce by wam też opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.