Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem. 

Poniżej Jasła woda nie do łowienia.  Kawa z mlekiem. 

Wyżej jest lepiej, jednak mocno podniesiona. 

Porywisty wiatr bardzo utrudniał wędkowanie. 

Złapałem  3 klenie. 35,28 i 22 cm.

Po 2 godz zwinalem się do domu. 

Jutro będzie optimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie przeszkadza, ale zastanawiam się jaki przyświecał Ci cel? Przecież nie jest to jakieś tam trofeum i na oko widać, że rybka jest niewielka w takim razie po co ją niepotrzebnie stresować jeśli masz zamiar ja wypuścić? Chyba, że nosisz się z zamiarem zabrania jej w celu  konsumpcji to bardzo przepraszam, mierzenie jak najbardziej uzasadnione.

Ja takie rybki staram się wypinać w wodzie, nawet bez ich dotykania. Także zastanów się następnym razem, czy ten niepotrzebny dodatkowy stres jest tej małej rybce potrzebny tylko po to abyś wiedział jaka była długa. Nie lepiej napisać jak już koniecznie chcesz, że złowiłem kilka rybek max 35cm? Szanujmy to co jeszcze mamy. Zastanów się następnym razem, czy mierzenie to konieczność. 

Nie przyjmuj tego postu jako jakiegoś tam rodzaju pouczania, po prostu chciałem zwrócić uwagę na takiego rodzaju w moim przekonaniu nie za bardzo etyczne zachowanie jeśli wypuszczasz złowione rybki. 

 

Bez obrazy oczywiście. Pozdrawiam i połamania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lisses A mi się wydaje , że czy ją zmierzy czy nie to i tak "mała rybka" ma stres... I dla niej najważniejsze ,że wraca do wody a czy po 10 czy 20 sekundach to jest bez znaczenia. W moim odczuciu duża ryba mierząca 40 i więcej cm ma większy stres a czemu... otóż "małą rybkę" tylko mierzy i wypuszcza a duża mierzysz, 2 lub więcej razy żeby mieć pewność jej wymiaru, potem wyciągasz aparat żeby jej zrobić nie jedno zdjęcie i tutaj czas idzie w minuty- takie zachowanie jest etyczne i nie szkodliwe dla ryby??? Czas leci więc ja się pytam , która ryba ma więcej stresu?? Ja jak złowię jakąś rybę i nie mam zamiaru jej zabierać wcale jej nie mierzę tylko wypuszczam i dla mnie - podkreślam dla mnie jest to właściwe i etyczne postępowanie.

Koledzy nie przyjmuj tego postu jako jakiegoś tam rodzaju pouczania, po prostu takiego rodzaju postępowanie w moim przekonaniu jest nie za bardzo idealnym.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tego byśmy podchodzili w ten sposób to po co w ogóle łowić? Każdy z nas lubi wędkować ale starajmy się tym rybkom jak najmniej szkodzić.

Ostatnimi czasy robię na prawdę niewiele zdjęć rybom nad wodą, mierzę kilka w roku. Może każdy, kto wypuszcza ryby kiedyś do tego dorośnie.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie konsumuje zlowionych ryb.Przez 20 lat wedkowania wzialem raptem 10 ryb z czego przez ostatnie 5 lat ani jednej.

Lowie ,mierze,czasem zrobie szybkie zdjecie,czasem nie.Po prostu relaksuje sie nad rzeka,bo o to w tym przeciez chodzi.

Ja wypuszczam,ty wypuszczasz,wiekszosc z nas tez tak czyni i bardzo dobrze,dlatego panowie lowmy jak najwiecej ryb i sie po prostu tym cieszmy.

Pozdrawiam.

 

A tak poza tym to woda dzis idealna ,jednak wszystko to max 35 cm,ale ilosciowo pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem z poza Waszego rejonu, choć łowię tylko na Wisłoce (jeśli chodzi o wody PZW), jak czytam , że mierzenie jest beee, to mnie .... coś trafia, sami święci , co ryby wszystkie wypuszczają, a nawet w wodzie odpinają( telepatycznie), tymczasem w Waszej okolicy poza kilkoma wędkarzami, ryby zabierają wszyscy , ledwo wymiarowe klenie, jazie itp.

   Sam lubię czasem rybkę zjeść , jest to jedna , lub dwie w sezonie, ale nie mam zamiaru się korzyć z tego powodu , tym bardziej , iż jeśli już coś zabieram , to okazy grubo powyżej wymiaru!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Chwilę mnie tu nie było, jednak czas najwyższy wrócić. 

 

Wczoraj na Wisłoce woda kryształ, lekko podniesiona. Klenie zbierały niczym wiosną. 

10szt +40cm. Poniżej 40 nawet nie mierzyłem 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rrthc napisał:

Ja też wczoraj polapalem i to ładnie. Wszystko max 40 i tel padł więc nie focilem. 

Dziś też powinno być dobrze. 

Zaraz po pracy ruszam :-) 

Planowałem wczoraj jeszcze uderzyc na jasiolke, ale nie było juz kiedy bo zapuscilem sie kawal drogi.  Wziąłem delikatny kijek to frajda byla przednia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda prawie jak latem  tylko zimniejsza

Wreszcie zaczęły brać przyzwoite. Było tego naprawdę sporo i różne roczniki. Wszystkim bez wyjątku smakowała moja " pływająca czworeczka"

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

3 godzinki na miejscowym odcinku. Woda czysta i stosunkowo niska. Wszystkie rybki polowione na smuzaki z płycizn. 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Pucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem 7h łowienia przyniosło masę kleni jednak większość małych. 4szt +/-40cm i 1 szt pstrąga 35cm

Woda opada w oczach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.