Skocz do zawartości

Rzeka Wisłoka


LukaszZ

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś widziałem jak gość łowił na tamie (ujecie wody dla Mielca), centralnie pod sama tamą stał i wyciągnął klenie i jeszcze podchodzi do mnie i prosi o szczypce do uwolnienia kotwicy bo tak ostro zarzarł, mówię że nie posiadam i zwracam uwagę że tam nie wolno łowić a Gość odpowiada że wie o tym "ale wypuszczę" i dalej łowi i wyciąga następnego klenia. Oba klenie wruciły do wody. Dobrze że ryby wróciły do wody.

Kłusownictwo powinno się tępić ale z drugiej strony...

Dlaczego opłaty za wyrobienie karty wędkarskiej tyle kosztują?

Gdyby tak cena w porównaniu do obecnej - ok. 250 zł...

była dwa lub trzy razy niższa to więcej ludzi wołałoby zapłacić i legalnie łowić.

Powinno się zachęcić młode osoby do wędkowania a te ceny raczej zniechęcają.

Powiecie, że ta kasa idzie na zarybianie... ok.. ale ile z tej kasy na to idzie?

Te pieniądze można by w większości pozyskać z innych źródeł np. UE

Tak nawiasem mówiąc to założyłem nowy wątek o rzece Breń

Zapraszam do wypowiedzi

( może jednak ktoś łowił na odcinku gdzie wpada on do Wisły ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem jak gość łowił na tamie (ujecie wody dla Mielca), centralnie pod sama tamą stał i wyciągnął klenie i jeszcze podchodzi do mnie i prosi o szczypce do uwolnienia kotwicy bo tak ostro zarzarł, mówię że nie posiadam i zwracam uwagę że tam nie wolno łowić a Gość odpowiada że wie o tym "ale wypuszczę" i dalej łowi i wyciąga następnego klenia. Oba klenie wruciły do wody. Dobrze że ryby wróciły do wody.

A gdzie sie podziały kontrole z PSR i SSR okresy ochronne sie pokończyły to i mniej kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie aż się serce kraje jak czytam to ja myślałem ze w mojej miejscowości takie coś nie występuje,do wczoraj jak zobaczyłem jak kolesie targają sandały niżej zapory w miejscowości Mokrzec a jak zwróciłem im uwagę to powiedzieli ze" jest ryzyko jest zabawa"powiedzcie mi jak bym zadzwonił to w jakim czasie kolesie z PSR przyjadą bo mnie to wk...ia bo człowiek jeden z drugim potrafi to zaakceptować a takie debile nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak bym zadzwonił to w jakim czasie kolesie z PSR przyjadą

raczej nie prędko! w tym roku w weekend majowy byłem nad Wisłą, na lubelszczyźnie, jeden z wędkarzy pływając po między główkami zahaczył śrubą silnika o sieć, jako, że nie miał tel zadzwoniłem na PSR. Niestety usłyszałem, że nie ma możliwości aby ktoś od nich przyjechał i żeby próbować dzwonić na policję. Tak zrobiliśmy, po 30 minutach przyjechało trzech policjantów, odświętnie ubranych "po cywilnemu", dobrze, że był ponton. We dwóch ściągaliśmy sieć, a oni robili zdjęcia. Widok śniętych, rozkładających się ryb i ich szkieletów był straszny, nie wspominając o zapachu, parę leszczyków udało się uratować. Po tamtej sytuacji zaczynam wątpić w PSR itp. instytucje, których nigdy nie widać nad wodą, wiadomo, że nie mogą być wszędzie, ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze kolego evolution 4 chodziło ci o to że teraz kłusują nielegalnie bo nie mają karty a jak kupią bo będzie tańsza to będą kłusować legalnie:)

A czy gdzieś napisałem, że pochwalam kłusownictwo?

Kto kłusował to będzie to robił nadal...

Ale zachęćmy młodzież do wędkowania i dbania o przyrodę...

Może to przyniesie kiedyś efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem w niedziele feeder i zywiec z gruntu, biala ryba slabo brala sama drobnica, w nocy tez nic, kolega mial 3 sumy tylko male okolo 40cm ogolnie kicha zwlaszcza ze ostatnio przez okolo 2 tygodnie bylismy z 5razy i zostawalismy do nocy, jutro sie wybieram zobaczymy jak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem przedwczoraj i złapałem bolenia 50 cm i 5 okoni ( małych). Byłem wczoraj złapałem kilka okoni ( małych). Wczoraj było wyjątkowo dużo ludzi ale nikt nic nie łapał. Przynajmniej przy mnie.No jeden chłopaczek złapał klenia 40 cm chyba na czerwonego robaka lug rosówe .Woda strasznie spadła. Pozdrawiam i połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zapiąłem coś fajnego na wobka w nurcie bliżej kładki ale po ok 3 min spiął się podejrzewam bolka takiego ok. 3-4kg.

Ricardo, mam prezent dla Ciebie: J; , ; . ; A ; , ; , ;

A jego zastosowanie wygląda tak:

Ja wczoraj zapiąłem coś fajnego na wobka, w nurcie bliżej kładki. Ale po ok. 3 min spiął się, podejrzewam bolka, takiego ok. 3-4kg.

Gdybyś potrzebował, daj znać, mam jeszcze kilka dużych liter i cały komplet znaków interpunkcyjnych, używanych, ale posłużą Ci jeszcze wiele lat.

Gabryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem całodniowy spływ pontonem od Pilzna do Latoszyna.

Efekty niezłe - kilkanaście kleników (tak do 35 cm największy), kilka okoni, ale najładniejszy był sandacz - 67 cm. Ogólnie polowałem na szczupaka.

Załączam fotki sandacza. Oczywiście pływa dalej :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem całodniowy spływ pontonem od Pilzna do Latoszyna.

Efekty niezłe - kilkanaście kleników (tak do 35 cm największy), kilka okoni, ale najładniejszy był sandacz - 67 cm. Ogólnie polowałem na szczupaka.

Załączam fotki sandacza. Oczywiście pływa dalej :)

Po prostu piękny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz stan wód Polskich.

http://www.pogodynka.pl/podest.php

Według mnie jeśli jest 615 cm stan to napewno nie można łowić:)

Z tego co pamiętam to 230 cm to stan jeszcze do spinningu ale więcej to już chyba nie a spławik to chyba tak do 260 max. To tak na oko ale pewny jestem ze przy stanie 615 cm nie połowisz na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.