Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.07.2019 o 14:12, pompa123 napisał:

Ma ktoś może jakieś mapy dna tego zbiornika? Da się bez echosondy znaleźć koryto rzeki na zalewie? ;)

 

 

Ten zbiornik to jedno wielkie DNO. Dosłownie i w przenośni.

 

Teraz człowiek zmuszony zapitalać na Czorsztyn aby zmierzyć się z pstrykami :wacko:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2019 o 14:12, pompa123 napisał:

Ma ktoś może jakieś mapy dna tego zbiornika? Da się bez echosondy znaleźć koryto rzeki na zalewie? ;)

 http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=2963791   - to jest mapa z pomiarami  w trakcie budowy zapory. W ramce ''zawartość mapy'' odznaczasz "dane topograficzne  i klikasz na "+" .  Odznaczasz  "wizualizacja BDOT10k"  i masz drugą mapę  http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=2963791    Drukujesz, nakładasz,porównujesz :P  Likwidujesz odznaczenie  "wizualizacja BDOT10k" , klikasz na "Ortofotomapa" i masz widok z satelity. Można też pobawić się innymi ustawieniami. Są w portalu  https://www.gov.pl/web/inwestycje-rozwoj/geoportal-informacja-przestrzenna-dla-kazdego  różne wersje odpłatne, które mogą więcej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Byłem wczoraj ze Zwolą ,większego syfu jak żyję to jeszcze nie widziałem i nie są to tylko śmieci zostawione przez wędkarzy ale w większości są to odpady z gospodarstw domowych typu stare meble,opony a nawet obesrana pościel wrzucona bezpośrednio do rzeczki .Jestem ciekawy kto jest gospodarzem tej wody i na co są wydawane pieniądze z opłat za karte bo na pewno nie na zagospodarowanie i ochrone tej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy napiszcie co słychać na Wilczej Woli, co i jak łowicie, czy jest sens jechać / bo mam  daleko / . Na łowisku często w latach ubiegłych widziałem dużo osób ale bardzo mało ludzi się odzywa na forum. To dziwne bo to duża i ciekawa woda a o małych bajorach pisze się dużo więcej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się tam wybiorę i będę próbował, choćby dlatego że jak kiedyś łowiło się fajne rybki to sentyment do łowiska zostaje na lata. Wtedy często nawet małe rybki cieszą.

Trzeba się cieszyć ze wszystkiego bo z wodami i rybami coraz gorzej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Byłem na Wilczej , na rzeczce gdzie wpada do zalewu. Brań było dużo ale oprócz kilku leszczyków 25-30 cm  sama sieczka, drobna płotka, drobne krąpiki, małe wzdręgi i okonki.

Nie wiem co się dzieje że nie ma przyzwoitych rozmiarów ryb. Kilka lat temu trafiały się liny, karasie, jazie, duże płocie a teraz jakby zrobiło się leszczowo-krapiowe łowisko.

Do tego ryby mają długości na 50-60  % tych co kiedyś. Karłowacieje i nie rośnie tam rybia  populacja czy jak? Trochę to dla mnie niezrozumiałe. A może trzeba łowić grubo? Bo na białe robaki tylko drobnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.06.2022 o 19:20, guma87 napisał:

Witam. Czy ktoś z forumowiczów odwiedza jeszcze WW? Interesuje mnie sprawa drapieżników. Ja osobiście w tym roku złowiłem szczupaka, sandacza i masę małego okonia. Kolejna sprawa to temat echosond. Czy ten głupi zakaz jest respektowany?

Podłącze się do pytania. Czy jest jakiś drapieżnik w zalewie? I jak z tymi echosondami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Biedna, zapomniana Maziarnia, chociaż nie wiem czy zapomniana ale na pewno nikt nie chce nic napisać. Mam duży sentyment do tego łowiska ale żeby ktoś choć słówko napisał. Jestem tam 2 - 3 razy w roku , wszystko się pozmieniało i nie wiem czy jest sens teraz jechać, choćby na spinning czy uderzyć z wiosny. Jeśli ktoś bywa to proszę

o kilka zdań na temat co się dzieje na zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, geloo60 napisał:

Biedna, zapomniana Maziarnia, chociaż nie wiem czy zapomniana ale na pewno nikt nie chce nic napisać. Mam duży sentyment do tego łowiska ale żeby ktoś choć słówko napisał. Jestem tam 2 - 3 razy w roku , wszystko się pozmieniało i nie wiem czy jest sens teraz jechać, choćby na spinning czy uderzyć z wiosny. Jeśli ktoś bywa to proszę

o kilka zdań na temat co się dzieje na zbiorniku

Ostatnio na zawodach padło kilka ładnych szczupaków i sandaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wymiar szczupaka był obniżony do...45 cm. Tak więc za grubo to raczej nie było. Tylko nie wiem czy to były zawody o których tutaj mowa. Tak mi mówił napotkany wędkarz. Gość który wygrał złowił 3 kg w 3 szczupakach. 

Edytowane przez guma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.