Skocz do zawartości

Kij na klenia


czkawa

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie taki :cool: Jak się sprawuje pod małymi wobkami 3cm i mniejsze? jakbyś szedł kiedyś za kleniem/jaziem bliżej wiosny to z chęcią bym się spotkał nad wodą, żeby przetestować-jeśli nie masz nic przeciwko oczywiście :)

PS

W tym kiju dolnik fabrycznie jest tak krótki, czy wędka jest po jakimś tuningu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Rapali :beer: , miałem okazję przetestować team dragona 2.75 3-14g, kijek delikatniejszy od hm80 silver demona-TD jest bardziej kleniowy jak dla mnie.

Dobrze już z niego leci chrabąszcz Lipińskiego na 0,16stce i przyzwoicie czuć jego pracę. Przynęty takie alaska 2,5-3,5cm już naprawdę super lecą i tak samo je czuć. Jak nic innego nie wpadnie mi w oko to bliżej wiosny pewnie takiego łyknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Może mi ktoś wyjaśnić czym różnią się te kije?

http://warciak-fishing.pl/produkt-Team_Dragon_2,75_m_3-14_gr_Med-Fast,1251.html

http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=2816&osCsid=db863d7af0663982fbca792eeea7512a

Niby ten sam model, ale widać różnice w wyglądzie. Może ktoś z wam miał styczność z jednym i drugim. Czy są to dwie różne serie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kijek z drugiego linku to stara seria Team Dragon, a ten z pierwszego linku to nowa seria po lifcie:D

Słyszałem że stara seria jest lepsza. Może wiesz coś o tym? Nie chce popełnić błędu przy zakupie. Ten po lifcie mi dużo bardziej podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam same TD z nowej serii i nie narzekam, ale raczej do pracownianych nie maja startu, choc mam 2 modele, na które zaj..e mi się łowi. Tego anosa nie znam, ale warto poszukać o nim jakiegoś info na necie, może ktoś ma i go opisze albo da pomacać:D Te ceny z allegro to kosmos, poczekaj to na forach wedkaskich ciagle pojawiaja sie okazje. Majac kwote na te TD z aukcji to wolałbym sobie jakiegoś Batsona RX6 uzbrojonego w pianke i przelotki forecast zakupić.

Edytowane przez Lobosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam już kija od jakiegoś czasu, i nie mogę się zdecydować. Oktawian już czeka na jakiś wyjazd, a ja nadal myślę. Z opinii na rynku wnioskuje że najlepszym sprawdzonym kijem będzie TD. Myślałem nad kijem z pracowni, ale nie do końca wiem czego chcę. Na pewno nie chcę kupić używki. Myślę że po TD już bardziej sprecyzuje swoje oczekiwania wobec kija kleniowego. Jeśli mam wydać min.300zł więcej, to chcę czegoś co sprawdzi mi się w wielu miejscówkach. Za mało kijków miałem w ręce aby stwierdzić dokładnie jaki będzie dla mnie najlepszy. Dzięki za pomoc:beer:

Edytowane przez BumeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.A więc jak w temacie co możecie powiedzieć o kijku cormorana black star 3-20 badz od 3-18 oba 2.70.idzie wiosna wiec wszystko co lekkie smuzaki obrotowki 0-1.praktycznie na wszystkich forach zachwalane sa kije kongera z tym ze ich masa mnie przeraza.okolice 200 gr na kijek 2.75 3-10 to troszke przesada pozatym wydaja mi sie bardzo miesiste.chcialbym cos innego niz konger i wlasnie chodzi mi typowo o black stara badz cormoran z innej seri np ulf 2.45 2-15 z tym ze to 2.45 to chyba za malo jak na klenia i nie wiem czy nie bylby za sztywny.mam wklejanke mikado sesnei feling do 15gr i lowilem na wisle na wobki ok 5cm i wieksze oraz obrotowki rozm 2 i prawde mowiac nie widzialem problemow w tym by sie za bardzo poddawala w szybkim nurcie.wyciagnalem na nia kilka szczupakow 60+ cm i tez nie widzialme zeby cos nie tak sie dzialo hole trwaly niecala minute kleni 40cm z glowki nawet nie odjechal.ale rozumie jak wiele osob mowi ze wklejanka to nie to wiec szukam innego kijka.patrzylem tez na daiwe exelera 2.7 3-18 i tez wydaje mi sie ok z tym ze ten black star 3-20 moze obsluzyc brzane oraz bolka co czasem przy kleniu sie zdarza a i idac za kleniem widzac ze bolek pracuje mozna bez problemu machac tym kijkiem.prosze zatem o jakas wypowiedz o konfrontacji konger vs cormoran w kijach klenio/jaziowych.pozdrawiam wszystkich i dzieki za odpowiedzi aha dodam ze kijek bedzie glownie uzywany w wsiloku okolice rzeszowa

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 245 to mało? Nie wiem skąd utarło się że kije na klenia muszą być 3metrowymi pałami. Nie dość że operowanie takim czymś to masakra to waży to to w pizdu. Ja w zeszłym sezonie 3 centymetrową tonąca erką potrafiłem kijkiem 213cm przerzucić spokojnie całą szerokość Wisłoki. A hol na takim krótkim kijku to jest to :-) plus zawsze go mogę zabrać na małe ciurki typu Tuszymka czy Breń i waży takie cudo leciutko ponad 100gram.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie.z tym sie zgodze.wedka wybiera sie pod lowisko ryby oraz przynety.i nie wiem wlasnie dlaczego tradycyjnym stalo sie odradzanie kijka ponizej 2.7 tak dlugim kijek spod krzaka ciezko rzucic i czaem przedzierac sie przez nie to katorga.a zatem uwazacie ze kijek na wislok na klenia 2.45 bylby odpowiedni,?? cormoran posiada 2 serie lightow a mienowie ulx i ulf jest jeszcze uls ale to juz na wzdregi a zatem kijek 2.45 z cw 2-15 czy moze 1-9 ten drogi to bajeczka wedlug mnie na roznego radzaju robale i mikro obrotowki , z zyleczka 0.12 badz 0.14 tworzylby super duet podaje linki do tych kijkow moze wkoncu ktos kyo sie zna rozpatrzy rowniez cormorana a nie tylko kongera to walki z kleniami :)

http://allegro.pl/cormoran-spinning-ulx-2-40m-1-9g-warszawa-i2087524630.html na allegro byl ostatnio wystawiony w ofercie za chyba 259 zeta

http://allegro.pl/czuly-killer-cormoran-ulf-245-3-15g-paproch-i2062231784.html

na tej aukcji pisze paproch mam nadzieje ze to nie wklejanka zwroccie uwage na komponenty i wage tych kijkow .moze one tylko tak ladnie wygladaja ale patrzac na kongera nie widze roznicy w wykonaniu przynajmniej na zdjeciach :) miedzy kijkami za 80 i 300 zl.moim zdaniem nie wyglad jest najwazniejszy ale tez bardzo wazny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak się przyglądam Waszym rozważaniom na temat kija na klenie no i nasuwa mi się jedna teraz, że kleń będzie widział za ile masz wędke i wtedy weźmie bo jak by była np taka http://allegro.pl/wedka-mikado-combat-light-spin-240-i2069268054.html to już by nie wziął? To chyba technika i swoje miejsca oraz przynęty są wyznacznikiem wyników a nie sprzęt czyżbym się mylił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się, jakość wędki i jej cena to tylko i wyłącznie nasza zajawka na to żeby mieć kij za 20, 200 lub 2000zł. Taka oto nasza snobistyczna natura:D Dobry kij może jedynie trochę poprawić nasze wędkowanie, reszta to umiejętny dobór i zaprezentowanie rybie przynęty, miejsce i odrobina szczęścia:beer: Śmieszą mnie ludzie, którzy bez dobrego kija za xxx zł nie pójdą na ryby albo mówią że inne niż np z pracowni są do d..y. Moją przygodę z wędkarstwem spinningowym zaczynałem jakieś 12 lat temu od kija bambusowego i kilku twisterów i kopytek a i tak każdy gatunek ryby mięsożernej dało się złowić:)

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laskovik nie wyobrażasz sobie operowanie 2 gramowych czy nawet mniejszym smużakiem ,owym wędziskiem jaki zapodałeś w linku ?

Nie mówię już o bolącej ręce ,postęp poszedł do przodu wraz z postępem i ryby są coraz bardziej podstępne i ciężko je przechytrzyć .Każde hobby ,no może oprócz szachów , wymaga od nas wkładu finansowego a wydane pieniążki na naszą pasję sprawiają nam wielką frajdę.Jednych stać na patyki za 100 zł a innych za "trochę więcej" .

Jest wiele osób którzy są onanistami sprzętowymi i wyprzedzają się miedzy sobą wędkami seryjnymi jak i z pracowni ,które nie potrafią w pełni wykorzystać a kupili bo były popularne.Ludzie coraz bardziej sobie dogadzają w postaci różnych gadżetów wędkarskich no ale trzeba iść z duchem czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.