Skocz do zawartości

Kij na klenia


czkawa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w końcu zdecydowałem się na zakup Kongerka TIGER CROSS MAXX 270 UL 3-18, kolega mi poradził ten kij, powiedział, że na lekkie łowienie na Wisłok się sprawdzi. Jest to moje pierwsze wędzisko spinningowe, mam nadzieje, że nie ostatnie. Do tego dołożyłem SPRO Passion 720FD, już nie mogę się doczekać chrztu bojowego tego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to chyba jest wklejanka, więc do woblerów średnio będzie się nadawał. Chyba, że w większości będziesz łowił na gumy. Ja wyposażyłem się w Kongera ale IRI lucky i też już nie mogę wysiedzieć w domu.:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ta daiwa ma fajną kluskowatą akcję ale przy gramaturze do 18 gram.

Posiadam daiwę exceler 18g ,czy ona jest kluskowata-nie wiem.Z resztą kluskowatość kija to pojęcie względne.Kij ten był dla mnie takim wiosenno/letnim uniwersałem.Łowiłem nim w Sanie i okolicznych bajorkach.Wyjołem nim trochę średnich kleni i boleni takich do +60 ,ale i z 70 też sobie poradzi bez problemu.Lubię na nią łowić, chociaż pewnie są i lepsze wędki.Ilu wędkarzy tyle opinii.

Jeżeli ma być pod klenia to 25g raczej za dużo, ale każdy łowi jak lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ja posiadam Daiwe Exceler do 18g, jest to kij uniwersalny miałem tez w rękach do 25g i moich spostrzeżeń lepszy kij jest ten do 18g, nadaje się pod Klenia, Jazia, Pstrąga czy Bolenia a nawet Szczupaka, Fajny kijek, godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten kij w ręce i faktycznie jest kluchowaty, jak na swój ciężar wyrzutu(5-25). Jeśli szukasz wędki uniwersalnej, to powinna obsłużyć klenia, jazia, pstrąga. Jeśli konkretnie pod klenia, to w tej cenie znajdziesz coś lepszego.

A możesz coś doradzić w fajnego w tych pieniądzach. Ta wędka jest w promocyjnej cenie tylko ja170 zł, tylko że niestety do 25 gram. Ale coś w cenie około 200 zł z pominięciem Kongera World IRI Lucky, bo takiego miałem i sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Dancera już wcześniej pisali chłopaki tak że można w tym wątku troszkę poczytać.Tez miałem na niego ochotę ale mi przeszło jak już zdecydujesz sie na niego to szukaj starej zielonej serii,czasami można na niego trafić na allegro lub jakiś forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ten Dancer to widzę, że jest to wędka w sumie niczym nie różniąca się o IRI Lucky, więc odpada raczej, bo już miałem coś takiego. Muszę pomyśleć o czymś innym może ten Cormoran. Jak ktoś ma to chętnie się czegoś dowiem o tej wędce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kija Cormoran Black Bull LRC Jiggerspin 2.70m 2-15g. Niedawno też szukałem kija pod klenia i ktoś mi go polecił, jednak zdecydowałem się na inny. Niestety nie mogłem go znaleźć w pobliskich sklepach, więc nie mogę nic konkretnego na ten temat powiedzieć. Poszukaj, popytaj, może ktoś go użytkuje i wyrazi swoją opinię.

A kolego jeśli można wiedzieć to jaki kijek zakupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okon744 tematów o kijkach kleniowych jest milion, wystarczy poszukać i poczytać, ja od siebie dodam - miałem kiedyś Robinsona Diplomata Top Spin 2,55m/15g, na kleniach sprawował się bardzo dobrze, teraz do brodzenia zakupiłem Cormorana Uls 2.25m 2-12g, wędka dobrze wykonana, rzucałem wobkami 2-7g, czucie przynęty bardzo dobre, ugięcie połparabola, złowię kabana to coś więcej będę mógł o nim napisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.