Skocz do zawartości

Kij na klenia


czkawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem w tym roku rozpocząć swoją przygodę z spinnigiem i kleniami. Jaki kij bardziej doświadczeni koledzy-wędkarze by proponowali kupić ? Głownie będę łowić na Sanie (odcinek Słonne-Przemyśl), rzadziej na małych rzeczkach jak Stupnica, może Wiar jak opłacę okr. Krosno. Przynęty, wiadomo; smużaki, małe woblerki i rzadziej blaszki.

Zastanawiam się nad;

-Konger World Champion IRI Lucky 275 3-10g

-Robinson Diplomat Top Spin 2,70m 5-18g

-Konger, Tiger Cross Maxx UL, 270cm/3-18g

- czy może jeszcze jakiś inny ?

Z góry dzięki za każdą radę :):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowiłem obydwoma Kongerami które podałeś cross maxx niby wklejanka ale super kijek jak za tą kasę,Lucky tez jest super ale do malutkich wobków blaszek w silnym nurcie kiepsko sobie radzi.Sprzedałem go za grosze a teraz żałuje,obecnie posiadam Team Konger UL 3-15 i nim łowi się super można poprowadzić smużaka jak i boleniowego wobka ot taki uniwersał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za cenne rady. Przeczytałem już masę tematów, a w głowie mętlik nie wiele mniejszy. Niestety wędka będzie zamawiana przez internet, bez wcześniejszego kontaktu i zobaczenia nawet na sucho jak pracuje (mam podpowiedzieć okrężną drogą co chcę na prezent).

Wybór pewnie pomiędzy Iri Lucky a Robinson Diplomat. Obawiam się tylko czy Lucky nie będzie za delikatny do łowienia 3,5 cm Hornetem w średnim Sanowym nurcie i czy Diplomat w miarę dobrze będzie ładował smużaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Diplomata w wersji 2,4m (5-18).

Jest bardzo fajnie wykonany - uchwyt fuji, przelotki fuji, dobrej jakości korek, lekka waga. Pamiętam, że jak go kupowałem (2012) to bił na głowę konkurencję w zakresie użytych komponentów czy wykonania, oczywiście w tej półce cenowej. W mojej ocenie bardzo dobrze ładuje mikro wobki - przy założeniu, że reszta zestawu jest odpowiednio dobrana (żyłka, nawój itd.).

Ogólnie polecam, zwłaszcza, że tych kijów nie ma już w ofercie Robinsona. Ewentualnie zapraszam do B-cy w celu przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Przy wyborze wędki na klenia, kierowałem się tym aby nie była to wklejanka. Wybrałem Cormoran BlackBull LRC 3-15. Wędka na prawdę lux.

Teraz zastanawiam się nad kupnem wklejanki na okonie C.W około 0-8.

I tu mnie nurtuje pytanie czy owa wklejanka nie będzie dobra, a może nawet lepsza na miejski Wisłok czy Strug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos szuka taniego kija na klenia to polecam cormoran ulf.

Też dokonałem zakupu tego Cormoranka. Chodząc za wczesnowiosennymi okoniami przypadkiem na małe paproszki prowadzone na żyłce 0.15 Stroft wyciągnąłem 2 szczupaki (ok.2,5:3kg.) Kijek poradził sobie bez problemów. Za te pieniądze naprawdę przyzwoity spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może w ręku kij St.Croix Triumph TRS90LM2 275cm 1,75-11g ?

Szukam kija na klenia,głównie do łowienia na smużaki oraz małe woblerki w Bieszczadzkich rzekach,postawiłem na ten patyk,niestety nie mam za bardzo jak pomacać nie mówiąc już o łowieniu.

W necie też niewiele info znalazłem.

Wcześniej łowiłem Konger Dancerem 3-14g kij o przyjemnej akcji lecz dla mnie za sztywny do tak małych przynęt.

Dziękuję za wszelkie info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !

Macałem tego Jaxona - wg mnie straszna "klucha", aczkolwiek przyjemnie leży w ręku :rolleyes: - ten model o nieco większym c.w. mógłby być ciekawą propozycją na brzany łowione za pomocą plecionki (mniejsza "rozginalność" stosunkowo małych kotwic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron Thomson Flexide v2. Dla niektórych może być za krótki 220cm. Cw 5-20 ale jest zawyżony według mnie 3-15max

Kijek pod obciążeniem przechodzi w parabole. Bardzo fajny, pracuję już mocno pod 30 cm okoniem, szczupak 50 już go gnie mocno, ale jest dość mięsisty więc klenie spokojnie, jeszcze nie złapałem klenia na niego ale smużaki śle daleko. Miałem go sprzedać ale się rozmyśliłem. Cena coś około 220zł. Jak jesteś z Rzeszowa mogę ci dać pomachać.

Ron Thompson Flexide v2 220cm 5-20g

tutaj jest test

a tutaj gość na niego łowi klenie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja od siebie mogę polecić Konger Iri Lucky 3,05m 3-10g. Kij jest specyficzny moim zdanien,niby pisze o tym prodecent ale jego akcja jest podobna do wklejki,i nie jest taki znowu miekki, ma zapas mocy.Czasem doprowadza mnie do szału poprzez jego zbyt długi dolnik,ale za to rzuty i prowadzenie przynęty jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam chciałem ponowić temat na kijek kleniowy. Sezon się kończy a ja niestety (z własnej głupoty) złamałem swoją wędkę była to Daiwa infinity q spin 3-18.Zostanie teraz skrócona i posłuży na jiggowanie na sandałka. ( i tu pytanko choć nie w temacie.. znacie fachowca co takim majsterkowaniem się zajmuje..?? chodzi o zdjęcie przedostatniej przelotki i założenie nowej szczytowej..)

Wracając do tematu :)... narodził się temat zakupu nowej wędki. Konkretnie kijek na rzeczki typu Wisłoka, Wisłok itp. Budżet na zestaw jest mniej więcej w granicach tauzena. Kołowrotek już wybrałem Spro Red Arc, tego jestem pewien. Ale co do wędki potrzebuje waszych opinii. Wędka dł ok 270cm najlepiej z akcją szybką lub super szybką. Dolnik nie dłuższy niż 30 cm. Cw od 2 do ok 14 Tak żeby smużakiem można było się pobawić i invader w nurcie żeby pracował . Zostało na wędkę ok 700pl. I teraz co kupić? co polecacie?

Pobuszowałem po necie i kilka mam na oku....

Dragon HM80 Silver Demon 2,75m 2-14g ??

KONGER Paladin River Raid 274/2-14g??

Może tańsza wersja EAM DRAGON 2,70m 2-14g?

Może coś podpowiecie, doradzicie?? z góry dzięki...

pzdr Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.