Skocz do zawartości

Kijek Sandaczowo szczupakowy.


Dominik18king

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego @Dominik18king jeśli masz zamiar wydać około 300zł na dragona to może zaczekać jakiś czas , dozbierać pieniążków i skręcić jakiegoś batsonka??:) np SH1024-2 : 2,60m 10-21gr. Jakość na pewno jest dużo lepsza od firmowych gotowych wędek. Zastanów się:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie wasze opinie. Zakupiłem Daiwa Powermesh 2,70m 10-30g. od kolegi krs. Jak kijeczek tylko dojdzie powiem coś więcej. Teraz szukam kręcioła do tego kijka. Prosił bym o opinie i propozycję . Mogę dać do 300 zł. I mam pytanie czy jakiś z modeli shimano baintrunner nadaje się na spinn?? Wiem ze 5000, 6000 i 10000 to typowo gruntowe kręcioły. Ale może jakiś 2500 czy inny się nadaje:)

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie wasze opinie. Zakupiłem Daiwa Powermesh 2,70m 10-30g. od kolegi krs. Jak kijeczek tylko dojdzie powiem coś więcej. Teraz szukam kręcioła do tego kijka. Prosił bym o opinie i propozycję . Mogę dać do 300 zł. I mam pytanie czy jakiś z modeli shimano baintrunner nadaje się na spinn?? Wiem ze 5000, 6000 i 10000 to typowo gruntowe kręcioły. Ale może jakiś 2500 czy inny się nadaje:)

Spraw sobie jakiegoś SPRO BLUE ARC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci sprzeda kołowrotek wart 600zł, za trzy stówki? Kołowrotek jest najważniejszym elementem wyposażenia spinningisty, jeżeli możesz wydać 300zł to kup nówkę sztukę. Ryobi czy Spro i sprawa załatwiona na kilka lat. Obecnie produkowane kołowrotki za 500 czy 600zł jakością nie przewyższają powyższe modele na tyle aby tyle do nich dokładać. Z używką różnie to bywa. Kupisz coś nawet jeszcze na gwarancji ale coś się stanie i odsyłaj go do Szczecina czy gdzieś w kraj.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SPRO red lub blue arc , obydwa posiadam i mogę polecić np. http://allegro.pl/kolowrotek-spro-blue-arc-fd-930-i1486895198.html lub http://allegro.pl/spro-red-arc-tuff-body-w-s-10300-i1484943508.html i sprzedawca konkretny( kupowałem od niego 2 kręcioły i wszystko OK) no i mieścisz się praktycznie w podanym przez siebie przedziale cenowym. W używane się nie baw, nawiązując do tego co napisał kolega Siksa mogę powiedzieć, że okazje nie istnieją ;) i niższa cena zawsze jest czymś spowodowana. Sam raz już się przejechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik bierz ze sklepu nowego Spro albo Zaubera. To taka sama konstrukcja. Ja wziąłem Zauberka bo nie lubie czerwonych kołowrotków :D Kręcioł na dłuuugie lata. W sumie to użytkując go tak sobie myślałem - co jeszcze może mieć kołowrotek czego nie ma Zauber?

Edytowane przez LukaszZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz spokojnie Zaubera lub SPRO Blue, tylko Blue o oznaczeniu 9300, 9400, modele 7300 i podobne to już nie to samo! Ja wybrałem SPRO Blue ze względu na kolor (czerwony mnie drażnił :D, nieskładaną korbkę oraz zapasową szpulę w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta polska ostatnio przechodzi samą siebie :D Kijek naprawdę b. dobry i do tego z bardzo dużym zapasem mocy, będziesz z niego zadowolony. Jeżeli Zauber to najlepiej rozmiar 3000 - ja mam dokładnie 4 sztuki jednakowych młynków właśnie w rozmiarze 3000 zaubera i nic mi więcej nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam opinie wędkarzy

młynek za około 300 zł to: spro red i blue arc 9xxx, ryobi zauber, team dragon 9xxx

wspomnę tu jeszcze o kołowrotku ryobi aplause. Cena ok 200 zł. Jest o półkę niżej niz ryobi zauber. Posiada mniej łożysk i nie slimakowego posuwu szpuli ale godny polecenia a w tej cenie bezkonkurencyjny. Dobry hamulec, lekko sie kręci, metalowy korpus. Miałem dwa sezony, teraz pracuje u kolegi i jest ok. Jedyna wada to słabe łożysko rolce. Ale podobny problem mają droższe spro i zaubery.

A co do kołowrotków ale tych prawdziwych made in Japan to już inna bajka. Nawet nie ma co porównywać do spro,zauberów i innych made in China. Jeżeli kogoś stać lub jest maniakiem sprzętowym to polecam, nie pożałuje na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze się prowadzi to cacko kolego MilanND??

Eeeee ... ryby na niego nie biorą ;) Tak na poważnie to fajna maszynka, chodzi lekko i cicho, hamulec bardzo precyzyjny, brak jakich koliwek luzów ale czego można się spodziewać po mało używanym kręciołku. Zobaczymy po całym sezonie co z niego zostanie, wtedy będę mógł powiedzieć więcej, na razie mega zachwyt. Może nie doprowadzę go za szybko do stanu śmiertelności i posłuży jeszcze parę latek. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do tych składanych korbek mam uraz i od razu skreśliłem Zaubera. Od czasu do czasu łowię na kilkunastoletnią niezniszczalną Daiwę i luzów dostał tylko i wyłącznie na tej składanej korbce.

Też zaczynam się rozglądać za kijkiem jak w temacie i myślę czy da się połączyć z jakimś boleniowym (wiem, wiem - nie ma uniwersalnych kijów). Może coś takiego? :

http://allegro.pl/team-dragon-2-95-10-28-tuba-super-okazja-cenowa-i1492210601.html

(ja gustuję w długich kijach)

Edytowane przez bronzo77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę wybronić zauberka bo go kupiłem:)

http://allegro.pl/okazja-ryobi-zauber-3000-kurier-0-zl-w-wa-i1479897388.html

Na pewno z czasem się wyrabia rączka ale pamiętajcie panowie że zauberek ten ma gwarancję 24 miesiące i jak się wyrobi do 23 to się wyśle i dostanie bez luzu. Trzeba będzie poczekać miesiąc. Ale wyśle się go poza sezonem i na 4 lata będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę wybronić zauberka bo go kupiłem:)

http://allegro.pl/okazja-ryobi-zauber-3000-kurier-0-zl-w-wa-i1479897388.html

Na pewno z czasem się wyrabia rączka ale pamiętajcie panowie że zauberek ten ma gwarancję 24 miesiące i jak się wyrobi do 23 to się wyśle i dostanie bez luzu. Trzeba będzie poczekać miesiąc. Ale wyśle się go poza sezonem i na 4 lata będzie ;)

Niestety ale jesli zrobia się luzy na korbce zostanie to potraktowane jako normalne zużycie materiału i to nie podlega gwarancji.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.