Skocz do zawartości

Sezon Karpiowy 2019


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam w 2019!

Widzę, że temat martwy, to może zmotywuję Was Panowie do lekkiego rozruszania tego wątku:)

W związku z tym, że w tym sezonie lody zeszły dość szybko, na pierwszą, około 24 godzinną zasiadkę udało mi się wyskoczyć wraz z kolegami juz w drugiej połowie lutego. Jako, że inne zbiorniki w okolicy były jeszcze pod taflą, wybór padł na Besko. Nęcenie punktowe,  większymi siatkami PVA,  plus na dwa zestawy z 3, położone bliżej prawego brzegu około 30 kulek na zestaw rzuconych ręką, w miare możliwości w okolice zestawu. Doczekałem się dwóch rybek, pierwszej - sazana około 8 kg oraz drugiej - plus minus 10/może 11 kg - nie ważyłem, bo było takie zimno, że nawet o tym nie myślałem, moi kompani spali, więc szybka "fotka na kołysce" i do wody. 

W tym sezonie stawiam przede wszystkim na własne wyroby, co póki co daje mi dobre efekty. Kolejna nocka to już początek marca i łowisko Czarna Sędziszowska, ponownie udało się wyholować dwie rybki, ale jako że byłem sam - znów nie robiłem fotki - jeden karp 11kg oraz drugi mniejszy, około 5/6kg. No i ostatnia nocka z kolegą - dnia wędkarza, znów łowisko Czarna Sędziszowska obdarzyło mnie dwoma ładnymi rybkami, tym razem już miał mi kto zrobić zdjęcia, więc dołączam pod spodem :)

Ryba zależy pewnie od wody i pogody, ale zaczyna szamać już całkiem sporo, więc wyciągajcie kije z szafy, jak jeszcze tego nie zrobiliście i jazda nad wodę korzystać z pięknej pogody:)

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2019 o 15:33, kali napisał:

pierwszej - sazana

Pogratulować. Fajne rybki.

Ale mam pytanie, napisał kolega "Karp-Sazan". Zawsze mam problemy jak mam odróżnić Karpia Pełnołuskiego od Sazana-czyli formy dzikiej.

Możesz mi podpowiedzieć czym się różnią? Jak Ty je rozróżniasz? Bo na pewno każdy pełnołuski, wychudzony, nie będzie sazanem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiłeś mnie kolego do tego stopnia, że uświadomiłem sobie, że jestem lekkim ignorantem - nie znam do końca ryb, które łowię od dziecka:P

Mój błąd - cholera wie, czy to był Sazan, czy zwykły Karp Pełnołuski - miał złote ubarwienie i raczej wydłużoną posturę, ale czy był Sazanem - ciort go wie - dotąd myślałem, jak pewnie wielu wędkarzy, że "sazan" to potoczne okreslenie karpia pełnołuskiego właśnie:)

 

Za wyprowadzenie z błędu dziękuję, poniżej wrzucam screen z definicji z google:P

http://prntscr.com/n2qkjw


Również pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy karpiarze :) łowicie karpie pewnie dość długo i nie potraficie odróżnić sazana od karpia pełnołuskowego ? Ja wam odpowiem jako laik karpiowania i spinningista. Karp sazan to taki którego złowisz w rzece prawdziwy dzikus a nie pełnołuski świniak z zbiornika wychodowany na paszy. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kamilu, a jak ktoś takiego dzikiego sazana złowi, ukradnie i wpuści do łowiska komercyjnego, to ten karp ewoluuje  w pełnołuskiego, czy nadal jest sazanem:P??

 

Żarty, żartami - temat łowienia na rzece jest mi zupełnie obcy, bo w naszej okolicy trudno o rzeczne karpie, więc po prostu kierowałem się tym, co mówią wszyscy - jak widać błędnie, człowiek uczy się całe życie:)

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ka-mil napisał:

jako laik karpiowania

Prawda :)

Idąc tym tropem co kolega @kali podpowiada( i słusznie), czyli co? Kupię w hodowli pełnołuskie. Cześć wpuszczę do rzeki i staną się Sazanami, a pozostałe do zbiornika i tak jak piszesz będą to pełnołuskie świniaki z zbiornika?! ;)

Darwin w grobie się przewraca - jak to czyta :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega @ka-mil miał głównie na myśli siłę i waleczność sazana, wynikającą z pływania w nurcie rzeki.

Podążając za wypowiedziami kolegów @kali i @kubus...

Po pierwsze, nie wiem czy wiekowe okazy zdołały by się jeszcze zaadoptować do tak różnych warunków życia, po przerzuceniu z jednego do drugiego.

Po drugie, jeśli by przetrwały, to wymusiłoby to na pewno zmiany w proporcjach ich ciał, umięśnieniu itd.

Z pochodzenia więc sazan pozostanie sazanem, a hodowlany - hodowlanym. Jednak, zakładając że dostosują się do nowych warunków, ze względu na cechy - zamienią się "rolami" i słuszniejsze byłoby nazywać je właśnie ze względu na te cechy.

Darwin Darwinem, ale jak wiemy wszystko jest względne ;)

Tyle pseudo filozoficznych wynurzeń.

Koledze @kali gratuluję rybek i jeśli ktoś ma blisko rzekę z sazanami, proponuję spróbować się na nie nastawić, bo na pewno złapanie takiego karpia daje duuuuuuużo frajdy :)

Kiedyś np. dużo łowiono ich w okolicach Starego Miasta koło Leżajska.

Przy okazji można złowić suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć takie szybkie pytanie wiem , że jest tu dużo specjalistów więc pytam. Ostatnio założyłem sobie plecionkę na kołowrotek , ale z racji, że nie chce tracić całkowitej amortyzacji tak jak jest to przy plecionce chce założyć przypon strzałowy żeby była jakaś amortyzacja, lecz nie wiem jak dokładnie zestaw leci dalej. Chodzi mi o to czy jak przywiąze juz do żyłki głownej(plecionka) przypon strzałowy to od razu do końcówki strzalowki przywiązuje haczyk czy dopiero robie sobie przypon z plecionki i przywiązuje do strzałówki tworząc taki jakby odcinek amortyzacyjny? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon uważam za otwarty . 12,10 15,22,16,40 No i oczywiście pudła w domu:) 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co tu taka cisza :(?Majówka. Ogólnie 157kg. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2019 o 10:41, Kuba00161 napisał:

Ładne ryby,ale żadna z nich nie ma 52,33 kg.

Łączna suma ryb z majówki miała 157kg. Nie będę dodawał tyle zdjęć. A jeśli nie wierzysz wejdź sobie na fb CarpTeamJaszczyk... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Cześć nie wiem czy to odpowiedni wątek, żeby o to pytać, ale chciałbym kupić jakas wędkę karpiową do 300 zł zależy mi na tym żeby byłą dosyć miękka i nie jakoś super długa myśle ,że 3 lb by było najlepiej poleca ktoś coś albo może ma coś do sprzedania ? Kołowrotek mam już chyba wybrany dam quick sls 570 fs albo fd ktoś chciałby pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołowrotek dobry wybór tylko bez wolnego biegu.

A co do kija to 360cm. A krzywa ugięcia zależy od metody rzut wywózka.

Ja od siebie polecam JRC powerplay

Shimano tx1 tx2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.