Jump to content

Plecionka Shimano Kairiki


krs

Recommended Posts

Używał ktoś tej plecionki ? Można ją dostać w Decathlonie za 79zł, w dotyku śliska, okrągła ale i sztywna, sprawia dobre wrażenie, zastanawiam się czynie wziąść na spróbowanie.

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Plecionka Kairiki zakupiona. Linka (0,13mm)  w kolorze fluo żółtym, w dotyku dość sztywna, śliska i okrągła,  sztywniejsza od nowej YGK Upgrade PE #1.2, "grubościowo" podobnie lub jest delikatnie grubsza tak mi się wydaje bo nie mam narzędzi aby to sprawdzić. Będzie to zamiennik właśnie YGK Upgrade #1.2 która to jest bardzo uniwersalna nasze podkarpckie wody,  szczupak, sandacz i większy okoń spokojnie będą przez linkę Shimano ogarnięte ;) Pierwsze wrażenia Kairiki bardzo pozytywne ale że wody ta plecionka jeszcze nie widziała to z oceną końcową oczywiście jest mocno za wcześnie. 

 

Na zdjęciu po lewej stronie YGK Upgrade x8  po prawej Kairiki.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nawinąłem Kairiki 0,13 na multiplikator, na początku wszystko ok, linka jest bardzo dobrze widoczna, prawie że świeci w dzień ;)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Ale po kilku wyjazdach nie było już tak fajnie, bardzo szybko zszedł ten oczojebny kolorek,  do tego zasyfiło mi multiplikator i kija, linka robi się wiotka i klei się do wszystkiego podobnie jak ostatnio używana przeze mnie Sunline Siglon X8, może wyszły z jednej fabryki ;)  Używałem góra 5 wyjazdów, łowi się przyjemnie nie było odstrzałów czy innych niespodzianek to za krótko aby ją dokładnie ocenić. Nawinę teraz Kairiki na kołowrotek spinningowy i sprawdzę jak się będzie sprawowała. Jakbym miał polecić coś w zamian to YGK Upgrade x8 PE #1.2 lub #1.5

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Link to comment
Share on other sites

Miałem tą plecionkę w zeszłym roku, kupiłem z myślą o łowieniu w Wiśle. Po jednym wyjeździe na Wisłe straciła kolor, dodatkowo strasznie się zaczęła strzępić. Przy odstrzale przynęty zamiast rwać się w okolicy węzła strzelała w różnych dziwnych miejscach i szybko straciłem prawie całą szpulę. Może do łowienia w czystej wodzie jest fajna, albo ja miałem jakąś wadliwą partię...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ja kupiłem 0,06. Bardzo przyjemnie się nią łowi. Jest cicha i ani razu mi się broda nie zrobiła. Co do wytrzymałości ,to w ostatniæ niedzielę wyciągnąłem na nią Bolka 73cm. Więc jak na 0,06 to chyba nieźle.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy