Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Połowione na zawodach "Kleń Wisłoka 2016"

Ogólnie połowiłem:
3 szt szczupaka
11 szt kleni
6 szt okonia
1 szt bolenia,
1 szt pstraga

Spinek kilka było, jedna konkretna bo ryby z dna nie ruszyłem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Pucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nareszcie złowiłem na muszkę coś większego niż 15 cm. Na konia polnego od kolegi Dzienciol złowiłem kilka ładnych kleni. Muchówkę nareszcie się porządnie wygięła :-D  na zdjęciach największe 36 i 30 cm :-)

Wojtek. G.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem się dzisiaj przejechać na most w Trzebownisku i zastał mnie smutny widok... Poniżej mostu leżą zdechłe leszcze bolenie i klenie. Pojechałem również na kładkę w Terliczce a tam jeszcze gorzej. Klenie, certy, świnki szczupaki brzany i nawet sumy trzymają się płycizny. Rzeka nie wyglądała na zatrutą aczkolwiek powyżej mostu w Trzebownisku widać jakąś plamę przed pierwszym filarem od strony szkoły.

Jak się uda to na ryby pójdę to porobię jakieś zdjęcia.   

 

Dzwoniłem do WIOŚ ale chyba wolą siedzieć na 4 literach niż sie tym zająć gdyż stwierdzili że to prawdopodobnie przyducha...

Edytowane przez klonek02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wróciłem właśnie z Trzebowniska. Całą szerokością rzeki spływają śnięte ryby. Dzwoniłem na straż poż to kazali dzwonić na policję , ponieważ ponoć już jest podjęta jakaś interwencja. Policjant pyta mnie dlaczego ja się tak tym interesuję i "kim to Pan właściwie jest"?
Odpowiedziałem, że podatnikiem i miłośnikiem przyrody to kazał mi czekać i połączył z innym policjantem. Kolejny funkcjonariusz stwierdził ze zostały podjęte krokii powiedział
"prawdopodobnie to to przyducha" zapytałem jakie kroki,? Rozłożyła straż pożarna kordon. Pytam Gdzie? W Trzebownisku. Proszę Pana ale jestem w Trzebownisku i tutaj nie ma straży, ani kordonu nikogo! Ciekawe jakim cudem jest przyducha jak wczoraj lał deszcz ponad 4 godziny. Woda jest podniesiona i mętna.
Wówczas zostałem poinformowany , ze funkcjonariusz to sprawdzi. Na tym się nasza rozmowa zakończyła.
Pytanie do kolegów:
Czy ktokolwiek ma fotografie jak płynął śnięte ryby?
Czy ktokolwiek z Was zgłaszał sprawę gdziekolwiek?
Czy ktokolwiek widział gdzieś na rzece straż pożarną?
Czy ktokolwiek jeszcze w ciągu dnia próbował na własną rękę ustalić przyczynę śnięcia ryb?

I ostatnie pytanie. Kto z kolegów jest chętny pomóc w zrobieniu reportażu do TVP Rzeszów na ten temat.

Rozmawiałem z Panią redaktor Beatą Bartman, jest bardzo chętna taki reportaż zrobić, ale pod warunkiem że będzie miała z kim go nakręcić.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest dziwne w tamtym roku była identyczna sytuacja, po fali upałów przyszedł deszcz i to samo było na wisłoku spływały śnięte ryby l, teraz było tak samo, po drugie tak jest tylko od Rzeszowa do Nowej Wsi. Poniżej tego nie zauważyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek ma najgorzej 

1 Oczyszczalnia Rzeszowa

2 Mleczarnia 

3 Odpływy z autostrady 

To się kumuluje ,dochodzą jeszcze skoki poziomu wody między nocą a dniem , bawią się na tej zaporzę czy co ?

Byłem w sobotę na pierwszej nocy ,złapałem leszcza takiego 53 pływa dalej tylko ciekawe czy nie do góry brzuchem ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od 19 do 21 byłem w Jasionce na rybkach i tam ani śladu śnięcia ryb poza kilkoma małymi krąpikami. Mniej więcej o tej samej porze poniżej kładki też było spokojnie pomijając drobnice.

Jedyne czego możemy być pewni to zostało to wylane przed mostem w Trzebownisku a WIOŚ i inne służby nic z tym nie zrobią bo to zawsze będzie przyducha. Nawet miałem pomysł żeby do szanownego  pana dyrektora WIOŚ wysłać kurierem paczuszkę z padłą rybką, może przynajmniej jej smród spowoduje że wstaną zza biurka...

P.S.

Dzwoniłem do WIOŚ i szanowny pan stwierdził że to jest przyducha i jeśli chce to mogę zadzwonić do weterynarza który oczywiście po odpowiedniej zapłacie sprawdzi przyczynę zgonu ale to już na własną rękę. Niestety nie dysponuję takimi kworami bo obstawiam że nie tylko weterynarzowi trzeba by zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głoszenie śnięcia otrzymał komendant straży gminnej w Trzebownisku wczoraj o godzinie 8 rano. Poinformował mailowo WIOŚ. Takie informacje ustaliłem. Wczoraj o godzinie 23 Ryby spływały nadal. Nie był straży, nikogo z WIOŚ ani policji. Dzisiaj rano powiadomiłem PZW.
Przed chwilą rozmawiałem z komendantem straży gminnej to podobno jest WIOŚ nad wodą i pobiera próbki, tylko ciekawe czy takie próbki mają z wczoraj z rana.
W okolice mostu w Trzebownisku jedzie TVP Rzeszów w celu nakręcenia materiału. Ktokolwiek jeżeli może przybyć na miejsce aby udzielić głosu w tej sprawie, i sprawie poprzednich zatruć i nie boi się o tym głośno powiedzieć jest mile widziany.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Wioś pobrało próbki wody w obecności komendanta straży gminnej. Na miejsce przybyli przedstawiciele PZW , Straży gminnej, Przedstawiciel Weterynarii.
Zachodzi tylko pytanie. Czy wczoraj po zgłoszeniu komendanta straży gminnej co miało miejsce o 8 rano Wioś pobrał próbki wody i kto był tego świadkiem?
Dlaczego Wioś nie poinformował wczoraj Weterynarii?
Dlaczego nikt nie zabezpieczył aby nie spływały śnięte ryby?
Dlaczego nikt nie sprawdził czy do Rzeki nie wpływają obce substancje?
Czy Wioś cokolwiek zrobiło od wczoraj od godziny 8.30 rano w tej sprawie?
Jaki był przepływ wody na zaporze w Rzeszowie?
Czy woda z oczyszczalni miasta w tym czasie była odpowiednio oczyszczona?
Ile wody wypompowała w tym czasie elektrociepłownia?

Co zrobiła Policja gdy otrzymała zgłoszenie o godzinie 19 od naszego kolegi który przybył na ryby na opaskę w Terliczce?


Czas zweryfikuje, czy doczekamy się odpowiedzi na te wszystkie pytania......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prubki wody to niech pobierają tam na moje oko w pobliżu kanałów burzowych w Rzeszowie bo to na pewno z tamtąd poszedł jakiś syf do wody w ubiegłym roku było identycznie i niech nie mydlą oczu przyduchą w tamtym roku prawie dwa miesiące gorąca bez opadów i jakoś przyduchy nie było dopiero po deszczu jak syf ze studzienek deszcz wypłukał. A w tym roku to samo i tylko tydzień ciepła i po deszczu ryba kaput. Nie ma szans żeby to przyducha była i wszystkie ryby jednocześnie padły od małych płoci po olbrzymie leszcze bolenie, szczupaki. Koło mostu w trzebownisku coś tam się dzieje. Ciekaw jestem co wypadają. Foto z mostu w trzebownisku.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Matew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.