Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Woda idzie w górę, z Sieniawy zrzucają wodę, średni przepływ z zapory podniósł się z 4m3/s do 28m3/s, więc nawet jak przestanie padać sytuacja będzie uzależniona w dużym stopniu od Sieniawy.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam świadomość że jest to odcinek specjalny, ale mimo to obowiązują na nim strefy ochronne.  Jak widać chłopak stoi na szczycie jazu.

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB:

Zabrania się: łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne. 

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sasanek napisał:

Mam świadomość że jest to odcinek specjalny, ale mimo to obowiązują na nim strefy ochronne.  Jak widać chłopak stoi na szczycie jazu.

REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB:

Zabrania się: łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne. 

ja tam żadnego jazu nie widzę, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to jest próg denny a nie jaz. Z drugiej strony, czytając różne fora w tym temacie pewności nie mam. Typowy przykład kiepskich przepisów :(

Cyt.:

Regulamin PZW stanowi:
3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno :
d/ łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz innych urządzeń służących do piętrzenia wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne,
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi panowie ale to pokazane na zdjęciu nie jest budowlą piętrzącą w rozumieniu obowiązujących przepisów. Jest to stały próg wodny.

Oczywiście celem jego budowy było podniesienie poziomu wody w rzece celem skierowania jej do tartaku za pomocą doprowadzalnika. Nie mniej wg obowiązujących przepisów nie jest to piętrzenie wody i tym samym budowla nie jest budowlą piętrzącą. 

Nie będę robił całego wywodu prawniczego ale napisze tylko, że na piętrzenie śródlądowych wód powierzchniowych wymagane jest pozwolenie wodnoprawne, które wydaje się na czas określony. Kończy się pozwolenie - "zdejmuję" piętrzenie (wyjmuję szandory, podnoszę zasuwę, opuszczam klapy itp. - zależy jaka budowla piętrząca). Stałe progi nie mają możliwości "zdjęcia" piętrzenia i między innymi dlatego nie mogą być budowlami piętrzącymi w rozumieniu ustawy Prawo wodne.  

Edytowane przez siatkaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie). Wracam do tematu wahań wody w okresie letnim poniżej zapory. Na pewno ktoś na forum ma dojście do ucha (sorry szafy)   prezesa ZO Rzeszów. Potrzebujemy zapisów z pozwolenia wodno-prawnego na eksploatacje elektrowni. Mam przekonanie, graniczące z pewnością, że wahania wody fundowane nam przez elektrownie nie są zgodne z pozwoleniem. Musimy to po prostu wyegzekwować. Jak nic nie zrobimy to będziemy tu wspólnie płakać, że  ryby się duszą przy upałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Janek napisał:

Panowie (i Panie). Wracam do tematu wahań wody w okresie letnim poniżej zapory. Na pewno ktoś na forum ma dojście do ucha (sorry szafy)   prezesa ZO Rzeszów. Potrzebujemy zapisów z pozwolenia wodno-prawnego na eksploatacje elektrowni.

Zgodnie z ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku etc. Organ administracji, który wydawał takie pozwolenie ma obowiązek ci go udostępnić. Normalnie robi to Starosta, w tym wypadku mógł to być jednak Wojewoda. Mogą zarzadac oplaty za wykonanie kopii, fotografii raczej zrobić nie pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.