Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiejszy wczesny poranek. Był i Bolo i Jasio i nawet Pani Okoń wpadła na poranną kawę :D.

Zdjęcia trochu inne bo robione przed wschodem Słońca.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  mam pytanie do kolegów po kiju odnośnie pewnego odcinka Wisłoka. Wczoraj przejeżdżałem przez miejscowość Nowa Wieś  mostem na miejscowość Zaborów. Może ktoś mi podać charakterystykę rzeki bezpośrednio pod mostem i w stronę Nowej Wsi. Jakie dno, głębokość, czy są zaczepy i czy wogóle ten odcinek jest godny uwagi. Wydawało mi się, że w tym miejscu rzeka płynie wolniej, jaki uciąg jest w tym miejscu ? Bo kawałek wcześniej jadąc od Nowej Wsi też rzeka pięknie wygląda, tylko że tam jest silny nurt i tam jak na początek łowienia na dużej rzece mógłbym się męczyć.  Chciałbym łowić na feedera (ewentualnie spławik na przystawkę), przynęta białe i czerwone robaki, kukurydza. Rybki które chciałbym połowić to jaź, kleń, płoć, leszcz itp. Myślę, że na tym odcinku mogą tam występować. Z góry dziękuję za pomoc, odpowiedź może być na priv. Mam daleko na tą miejscówkę więc chciałbym najpierw coś o niej się dowiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupaczek 66cm i okonek 34cm. Do tego trzeci raz w ciągu tygodnia, hol kończę rozgiętymi kotwiczkami. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam do was pytanie. Może mógłby ktoś polecić gdzie udać się nad Wisłok powyżej Rzeszowa że spinem? Od razu mówię że nie oczekuję że ktoś zdradzi mi swoje miejscówki i bankowki. Proszę jedynie o małe nakierowanie mnie gdzie mniej więcej mógłbym zacząć przygodę z tym odcinkiem rzeki. No i jakich ryb mógłbym się spodziewać na tym odcinku. Do Rzeszowa mam kawałek drogi a z czasem u mnie krucho więc na prowadzenie ekspedycji teren-rybo poznawczej nie mogę sobie pozwolić. Chociaż ta opcja by mnie najbardziej cieszyła. 

Edytowane przez Kazekkaczor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miejscowości Zarzecze do miejscowości Wyżne jest odcinek specjalny ( doczytaj w zezwoleniu ) Klenie, jazie, bolenie czasem trafi się pstrążek. Cały odcinek jest bardzo zróżnicowany, prześledź go na geoportalu.  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypad na szczupaki... no i złowiłem całe ~35cm na 9cm woblera, ale co ciekawsze na tego samego woblera i z niemal tego samego miejsca przyłowiony klenio w dokładnie tym samym rozmiarze - no to chyba nie ma za dużych przynęt na majowe klenie :)

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

A po południu z drugiego wypadu już z nastawieniem na klenie kilka maluchów:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Wniosek: kleń 35 - wobler 9cm, klenie 20-25 - wobler 6cm :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety ten odcinek specjalny jest totalną pustynią. Jeżdżę tam z  muchówką od kilku tygodni i brak jakiejkolwiek konkretnej ryby. 

W wodzie nic nie widać poza narybkiem, spławów prawie w ogóle. Niestety ten odcinek rzeki umarł i jest to spostrzeżenie nie tylko moje. 

Równia pochyła zaczęła się jakieś 3 lata temu i trwa nieustannie do dziś. Kilka lat wstecz kleni było sporo i to nie ryb po 15-25cm które są teraz wielkimi trofeami spinningistów.

Zdarzają się duże pojedyncze sztuki brzan świnek i okoni potem długo, długo nic i uklejki, chociaż i ich jakby mniej. Ja rozumiem iż wiosna tego roku przyszła późno, 

ale ile można zwalać winę na stan wody, temperaturę, ciśnienie itp. Podobny dramat jest i powyżej odcinka no-kill jak również poniżej. Nie ma na chwilę obecną co tam szukać chyba, 

że kogoś kręci łowienie jednej rybki na pięć wyjść z wędką. Osoby napotkane nad wodą również widzą dramatyczną sytuację w wodzie. Każdy rozkłada ręce, jedni mówią, że z wodą coś nie tak, inni dopatrują winy w sumach, następni w kormoranach itd. Ja osobiście też nie mogę wskazać jednoznacznej przyczyny.

 

Żeby połowić jadę od Rzeszowa dobre 150-200km żeby zobaczyć dużego klenia, wymiarowe pstrągi i lipienie baaaa nawet jelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muniek126 to prawda o czym piszesz, byłem na tym odcinku w tym roku. Nie widać w ogóle kleni, nawet klonków.. Spotkane osoby też narzekały na wyniki. Przy brzegu stoją niewielkie stadka uklejek. Nic więcej..

Ale poniżej zapory to jest dopiero dramat.. Po roku przerwy opłacania PZW Rzeszów postanowiłem że w 2018 przeproszę się z Wisłokiem. Po wczorajszym spacerze nad wodę żałuje.. woda brązowa, śmierdząca, zero przejrzystości, ryb też nie widać.. W miejscu gdzie o tej porze roku stoi masa uklejek i kiełbi a bolki najadają się do syta ciszaa, drobnicy niewiele i nawet chlapnięcia.

Ale pani na Akacjowej wie lepiej: "Panie ryby jest masa, zarybiliśmy okręg za 800tyś!" Szkoda że stawy karpiami..

Pozostaje jeb*ąć okręgiem Rzeszów i pojechać w Bieszczady ;)

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od dwóch lat rozwód z PZW Rzeszów - zresztą po co płacić za wody publiczne? Na karpie do stawów? Mnie takie wędkarstwo nie interesuje. Wody płynące powinny być w większości darmowe - jak widac PZW nie jest tu żadnym gwarantem. Ale poczekamy - może Wisłok No-Kill stanie sie perełką czego Wam i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kilkanaście klenie na jednym z malutkich potoków w Rzeszowie, później przeniosłem się na Wisłok, co dziwne przynęty które były skuteczne kilka minut wcześniej nie działały w ogóle. Dopiero zmiana na smuzaki od @Piotrek10 której kupiłem na forum dały efekty. Na zdjęciu największą rybka dnia. Piotrek,  DZIĘKI! 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.