Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy

odwiedziłem już Wisłok w okolicy mostu kolejowego pare razy w tym miesiącu. Efekty kiepskie, dwa małe klenie (25cm) :( Często widziałem jak ryby spławiały się przy brzegu lub w nurcie, ale ciężko je było zainteresować moimi przynętami. Łowię głównie na woblery powierzchniowe np. czarno - zółty Siek 3cm pływający. Woblery puszczam z prądem imitując chrabąszcza lub innego owada, a potem ściągam powoli pod prąd zatrzymując go miejscami. Często wyskakują jazie lub małe kleniki, ale chyba za małe żeby się uwiesić :)

Jaką proponujecie żyłkę do tego typu łowienia, czy 0,16 będzie ok czy lepiej 0,14 ?

Wędka to Konger IRI Lucky 305 cw3-10g.

Edytowane przez ordy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień miejsce. Żyłka nie ma tu żadnego znaczenia. Lwowski od dobrych kilku lat stacza się. Łowi tam bardzo dużo ludzi, większość złowione ryby zabiera. Nigdy nie widziałem, aby obca osoba wypuściła złowioną przyzwoitą rybę. Nigdy. Na tyle osób co tam łowi, to ktoś czasem musi złowić coś przyzwoitego. Jednak patrząc na ogół, jest nędznie. Brzany czy trochę boleni jakie tam jeszcze pływa, nie zmieni tego obrazu. Kleni w porównaniu do kilku lat wstecz, nie ma wcale. W promieniu do 10km od Rzeszowa jest tyle miejsc, gdzie można wybrać się z przyjemnością, nie wąchając smrodu, że sezonu braknie, aby w każdym łowić przynajmniej dwa razy. To by było na tyle, a teraz lecę pod most:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką proponujecie żyłkę do tego typu łowienia, czy 0,16 będzie ok czy lepiej 0,14 ?

Wędka to Konger IRI Lucky 305 cw3-10g.

Żyłka 0.16 będzie o.k, a co do kija to nie wypowiem się bo nie łowiłem na niego. Żyłka 0.14 może być niewystarczająca w sytuacji gdy uderzy ci boleń lub kleń ok. 50 cm. A co do miejscówki o której piszesz to radzę Ci tam wizytę w godzinach wczesnoporannych oraz spróbuj wykonywać rzuty pod prąd. Myślę, że na początek to wystarczy aby coś sensownego tam złowić. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wybrałem się na ten staw z nadzieją na liny. Wygrabiłem stanowisko ale jedynym efektem były niewielkie, pięknie wybarwione wzdręgi. Generalnie te wyrobiska między Rzeszowem a Siedliskami jeszcze kilka lat temu obfitowały w piękne liny. Ostatnio nie słyszałem o sukcesach w tej kwestii, a ludzie mieszkający w pobliżu mówią , że zostały dokładnie wyczyszczone przez "elektryków". Więc nie spodziewałbym się rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie łowi ktos moze na wisłoku w krośnie lub jego okolicach jezeli tak to poleccie jakies miejscowki na spinning

Kolego w Krosnie jest pelno miejscowek:) Przejdz sie od Kroscienka Wyznego do Krosna,a napewno znajdziesz cos dla siebie!!:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.