Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj super pogoda żeby wyskoczyć na rybki :)

Łaziłem parę godzin po miejscach do których nie miałem dostępu jak było lato (duża trawa itp) a jesień jest do tego najlepszą porą ,trawa opada wszystko widoczne tak jak trzeba :)

Złapałem 3 bolenie największy jakieś 35cm ,3 klenie największy 30cm oraz ok 8 okoni , czego największy miał 29cm ,tylko 1cm brakowało mu do magicznej jak dla mnie trzydziestki :)

Wszystkie rybki jak zawsze s powrotem pływają nadal i cieszą się wolnością :)

Ps. Wiem że jakość zdjęcia nie powala ,zdjęcie robione aparatem z przodu telefonu który zawsze jest słabszy od tego głównego :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści takie że wczoraj i dziś Okoń mi na troka nie brał. Natomiast wczoraj przejeżdżając przez Trzebownisko zauważyłem "pasące" się stado Kormoranów około 30 sztuk. Wypłoszone poleciały na Łukawiec zeżreć te ostatki które w Wisłoku zostały. Foty kiepskie bo mnie z nerwów trzęsło.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści takie że wczoraj i dziś Okoń mi na troka nie brał. Natomiast wczoraj przejeżdżając przez Trzebownisko zauważyłem "pasące" się stado Kormoranów około 30 sztuk. Wypłoszone poleciały na Łukawiec zeżreć te ostatki które w Wisłoku zostały. Foty kiepskie bo mnie z nerwów trzęsło.

[ATTACH=CONFIG]24385[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24386[/ATTACH]

A w Przemyślu w Sanie na wysokości osiedla Kmiecie zamieszkał już od paru miesięcy kormoran .Latać nie może bo ma uszkodzone skrzydło.Objada się teraz zarybionymi jakiś czas temu małymi szczupaczkami.Kilka osób widziało jak w pysku trzymał małe szczupaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dać sygnał do p. Ferenca, który znów tak wspaniałomyślnie wygrał wybory:eek: - odmulanie zalewu było w pakiecie;) - aby zatrudnić np. więźniów do posprzątania brzegów Wisłoka ze śmieci, usunięcia darni z płyt betonowych, ptasiego gówna itd...i tak płacimy za utrzymanie '' wczasowiczów '' z Załęża:mad: przynajmniej będzie porządek i pożytek z ''podopiecznych ''... tak to widzę:)

Edytowane przez hybel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Wisłoku pie***leni ekolodzy bobry przywieźli z południa namnożyło się tego gówna tylko ******a ludzi jak chlapie gdy się spłoszy.Kormoranów nie widziałem jeszcze ale wiem że czasami przylatują dużymi stadami.Gdy spotkam takie stado to nie będę się zastanawiał duża kotwica + ciężarek 50g i może wytępię kilka.Jedno jest pewne jeśli sami nic nie zrobimy to PZW dużo nie zdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Wisłoku pie***leni ekolodzy bobry przywieźli z południa namnożyło się tego gówna tylko ******a ludzi jak chlapie gdy się spłoszy.Kormoranów nie widziałem jeszcze ale wiem że czasami przylatują dużymi stadami.Gdy spotkam takie stado to nie będę się zastanawiał duża kotwica + ciężarek 50g i może wytępię kilka.Jedno jest pewne jeśli sami nic nie zrobimy to PZW dużo nie zdziała.

Ty masz zamiar kormorany na szarpaka?:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[=Siksa;82247]Kaczki bee, bobry bee, darń na brzegu bee. Co wam jeszcze przeszkadza w czasie wędkowania?

Mnie akurat te rzeczy nie przeszkadzają aż tak bardzo, w swoim poście miałem na myśli raczej wykorzystanie do pożytecznej pracy więźniów bo syf jak okiem sięgnąć :mad: a czyste brzegi naszej rzeki chyba każdemu by przypadły do gustu nie??? Tym bardziej pole do popisu dla najlepszego ''gospodarza'' w mieście:)

Edytowane przez hybel78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Wisłoku pie***leni ekolodzy bobry przywieźli z południa namnożyło się tego gówna tylko ******a ludzi jak chlapie gdy się spłoszy.Kormoranów nie widziałem jeszcze ale wiem że czasami przylatują dużymi stadami.Gdy spotkam takie stado to nie będę się zastanawiał duża kotwica + ciężarek 50g i może wytępię kilka.Jedno jest pewne jeśli sami nic nie zrobimy to PZW dużo nie zdziała.

Czytam to i przecieram oczy... Tak bardzo przeszkadzają Wam kormorany, bobry, kaczki? Woda i ryby nie są tylko dla nas.

Edytowane przez Sławek Dr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wędkarze.czytam wasze wpisy odnośnie ptaków, bobrów-i pytam co wam jeszcze będzie przeszkadzać.narzekacie na brak rybostany przez ptaki. Ptaki zawsze były i będą czy się wam to podoba czy nie. Nie ich wina,że brak ryb i one też chcą żyć jak i my wszyscy.

Panowie 90% za braku populacji ryb a szczególnie większych osobników odpowiedzialni są sami wędkarze-rozglądnijcie się wokół siebie a jak nie- to po znajomych. Którzy z nich wypuszczą złowioną rybę( nie wspomnę o wymiarach,okresach ochronnych). Owszem są jednostki którzy innaczej do tego podchodzą, ale to może 1 % wędkarzy.ten procent w każdym rokiem jest większy w ,ale jest to wśród wędkarzy młodych, którzy do wędkarstwo traktują jaką hobbi a nie jako tzw. Polowanie na mięso.

Dlaczego jest w polsce tyle grubej zwierzyny w lasach- ponieważ myślistwo to już teraz nie mięso( bo nawet zabicie zwierzęcia to dla myśliwego pózniej problem co ma z tym zrobić ) i takiej presji nie ma jak nad wodami.

Panowie- a dlaczego są ptaki-bo my ludzie,wędkarze dajemy im spokój i nie zjadamy ich.

A panów którym ptactwo przeszkadza radze nie wychodzcie na wodę-bo to nie nic wspólnego z wędkarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kaczki kormorany bobry wydry i wszystkie inne zwierzęta powinny być no ale niestety nasz ekosystem jest mocno przekształcony przez człowieka i liczebność tych zwierząt może niespodziewanie wzrastać albo spadać. Przez to nie można tych zwierząt zostawić samym sobie należy regulować ich populacje poprzez odstrzały a gdy liczebność spada to należy postępować odwrotnie czyli dokarmiać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.