Skocz do zawartości

Ropa


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry!

Dzisiaj łowiłem na odcinku "No kill" w Bystrej w okolicy kładki dla pieszych .W czasie dojścia na łowisko niepostrzeżenie spadł mi zawieszony na plecach kapelusz z logo National Geographic. Gdy tylko się zorientowałem wróciłem drogą wzdłuż biegnącej tamtędy ścieżki rowerowej by sprawdzic czy gdzieś nie leży. Naprzeciw mnie przejeżdżał rowerzysta i gdy się minęliśmy na jego plecach zobaczyłem kapelusz identyczny z moim. Nie zdążyłem zareagowac, a rowerzysta się oddalił. Jeśli ten Pan na rowerze znalazł mój kapelusz to proszę o zwrot. Nie przedstawia on wielkiej wartości materialnej, dla mnie zaś ma wartośc sentymentalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu się doczekałem i mogłem po długiej przerwie wybrać się nad Ropę! Dziś bardzo wczesną porą klenie bardzo dobrze reagowały na małego chrabąszcza z Huntera spławianego po powierzchni wody. Udało mi się złowić dosłownie kilkanaście kleni z czego jeden bardzo okazały z 5tką z przodu:D   . Niestety ale jak słońce się podniosło to klenie przestały reagować na jakie kolwiek wabiki 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja nadal odrabiam zaległości z ostatnich dwóch miesięcy. Wczoraj od czwartej rano do godziny ósmej trafiło się dużo kleni. Zbierały zarówno z powierzchni jak i w toni nurkujące chrabąszcze z ,,HUNTERa. Normalnie jak ja długo musiałem n to czekać - spacer wodą w otoczeniu przepięknej przyrody oraz klenie które naprawdę świetnie gryzą. 

Trzy wczorajsze największe - kolejno 48, 51 oraz 46cm  :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, tomek85 napisał:

   Witam, podpowiedzcie w miarę możliwości jak wygląda sytuacja na Ropie w okolicy Siepietnicy, Skołyszyna, po ostatnich opadach jest możliwe wędkowanie na spinning ?.

Dzisiaj jechałem przez most nad Ropa (Jasło). Woda brudna i znacznie podwyższona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No !!! W końcu to co uwielbiam najbardziej, najpierw grzyby a później spacerek i ryby

Klenie brały dziś bardzo delikatnie niemal tylko i wyłącznie z wierzchu na smuzaczka spławianego po powierzchni. Udało się kilka przechytrzyć a to największy z nich - W południe jak pogoda wytrzyma to będzie poprawka :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z samego rana wybrałem się nieco pospacerować pomimo niskiej jak na tę porę roku temp. ok 15st.C oraz lekko deszczowej pogody. Woda nieco mętna bo całą noc lało - przejrzystość jakieś 30 cm. Mimo to udało mi się złowić kilka kleni z czego dwa największe widoczne na zdjęciach. Pierwszy forumowe małe plus za pozował ładnie do zdjęcia ale ten drugi (szybki pomiar a kiju ok.55) już ochoty na to nie miał - spier... mi z podbieraka gdy ustawiałem sobie aparat, bynajmniej wrócił do wody w świetnej kondycji  ! Całe szczęście że kamerka była włączone to nagranie holu oraz kilka fotek (stop-klatki) pozostały na pamiątkę :D  Dziś również na Ropie niezawodny okazał się Chrabąszcz prowadzony po powierzchni. Teraz pewnie skoczę na grzybki a z wieczora może będzie ciąg dalszy - kleniowania  :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszy wypad na dolny odcinek zakończył się totalna kicha. 1 okoń 26cm i 3 niewymiarowe klenie. Poza tym ani wyjscia. Krotko mowiac nic sie nie działo. Łowiłem od 6 do 10 godz.
Przy złączu z wisłoka spotkalem grupowicza. Bez ani 1 brania zakonczył wypad 3 godzinny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj nad Ropą z nadzieją, że nie zastanę nad wodą wędkujących, tak jak to miało miejsce ostatnio w sobotę.  

Niestety, nic podobnego, po przybyciu na miejsce zobaczyłem za trawami dziwnie zachowującego się  "wedkarza"  z teleskopem i sportową torbą, który prawdopodobnie walił w łeb jakąś rybę. Gdy mnie zobaczył zabrał się i odszedł, a półtora godzinny póżniej spotkałem tego dziada niżej i na mój widok znów się zmył.

Klenie dzisiaj brały całkiem fajnie na woblery i smużaki prowadzone pod powierzchnią wody,ilościowo super a rozmiarowo max 35.

 Na koniec znalazłem w wodzie sztywnego klenia, który chyba wpadł w ręce miejscowych:mad:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo ciężko o grubsze klenie, a na dodatek dzisiaj drugi raz z rzędu miejscowy kłusol wiał na mój widok przez rzekę i w krzaki 

 Ogólnie brań całkiem sporo, ale sama drobnica. Największy kleń ściągnął chrabąszcza zaraz po wpadnięciu do wody.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie, upuścić nieco krwi

Dzisiaj po południu klenie brały jak opętane   , zwłaszcza smużaki prowadzone po powierzchni wody w swobodnym dryfie. Do godziny 16j złowiłem ich około 20tu z czego dwa największe na fotach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.