Skocz do zawartości

Koronawirus a wędkarstwo


Piotr Madura

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny głos w dyskusji:

 

https://wedkuje.pl/n/rzecznik-czy-mozna-lowic/103286/amp

 

Cóż jednak z konstytucji skoro już od dawna nikt z rządzących nie traktuje jej należycie. Między innymi dlatego ujawnia się teraz rzeczywisty prawny chaos. Stan wyjątkowy bez jego formalnego wprowadzania, niejednoznaczności, zasadne pytania bez odpowiedzi, tworzenie wyjątków od reguły, procedury "z rękawa" i "od czapy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wiją się jak węgorze, bo w praktyce chcieliby wprowadzić stan wyjątkowy, ale formalnie tego zrobić nie mogą, bo jest parę interesów do załatwienia, a ten porządek prawny strasznie w tym przeszkadza.

 

@Piotr MaduraTekst bardzo ciekawy

Edytowane przez LuJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie obrażam i nie życzę sobie aby mnie obrażano, a widząc po twojej ilości odpowiedzi zamieszczonych na PSW to nie jesteś zbyt aktywny choć zarejestrowany jesteś od 2011 roku. Jeśli tobie nie podobają się moje odpowiedzi to poprostu przemilcz, a jeśli myślisz że każdy będzie siedział w domu jak potulny baranek to ja będę czarną owcą i pojadę sobie połowić bez względu na to co myślisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ORINOKO napisał:

Ja nikogo nie obrażam i nie życzę sobie aby mnie obrażano, a widząc po twojej ilości odpowiedzi zamieszczonych na PSW to nie jesteś zbyt aktywny choć zarejestrowany jesteś od 2011 roku. Jeśli tobie nie podobają się moje odpowiedzi to poprostu przemilcz, a jeśli myślisz że każdy będzie siedział w domu jak potulny baranek to ja będę czarną owcą i pojadę sobie połowić bez względu na to co myślisz. 

Dokladnie nie ma zadnych przeslanek aby zakazywac wedkowania oraz przemieszczania sie .

To jest ograniczenie praw obywatelskich .a w naszym kraju problem wirusa nie jest na niewiadomo jaka skale wystarczy odstep 2m i plyn do dezynfekcji .

To co sie dzieje pokazuje tylko ze prawo w polsce nic nie znaczy i mozna go interpretowac jak sie chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacob1993 napisał:

Dokladnie nie ma zadnych przeslanek aby zakazywac wedkowania oraz przemieszczania sie .

To jest ograniczenie praw obywatelskich .a w naszym kraju problem wirusa nie jest na niewiadomo jaka skale wystarczy odstep 2m i plyn do dezynfekcji .

To co sie dzieje pokazuje tylko ze prawo w polsce nic nie znaczy i mozna go interpretowac jak sie chce .

 

 

Tylko przed wyjściem z domu, nie zapomnij się pomodlić i okadzić dymem z kadzidła. W 100% skuteczne!

 

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-mapa-wykres-120-nowych-przypadkow-w-sobote-dwie-osoby-zmarly-4-kwietnia-2020-4344739

 

Edytowane przez longin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby kolegi. Ja mam trochę gorzej, bo rzadko kiedy wiem coś więcej o chorym. Najczęściej trafiają prosto z wypadku na stół operacyjny. Dobrze, jeśli Zespól "R" jest w stanie czegokolwiek dowiedzieć się od pacjenta. Potem trzeba ew. liczyć na rozmowę z rodziną!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Chyba nas Wszystkich ciągnie na ryby! Musimy przetrwać to wszyscy i najlepiej w zdrowiu!:)

A potem sobie odbijemy! :lol:

Edytowane przez longin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • krs promuje ten temat

Interwencja SSR potem PSR a na koniec policji spowodowala sporo wieksze zagrozenie .

Mysle ze jak by mogli mu odrazu dowalic to dostal by 5k grzywny jako straszak dla innych .

Niestety musza poczekac na wyrok sadu wiec po cichu go pewnie uniewinnia za jakies 6-12 miesiecy jak problem wirusa przycichnie .

Trzymajmy kciuki aby ten "zakaz"

Skonczyl sie 11 kwietnia .

Moim zdaniem w zadnym stopniu nie poprawia bezpieczenstwa trzezwo myslacych ludzi .

Chyba ze mowimy o tych co nagrywaja filmiki jak  wedkarze co 5m siedza na grobli , i mowia o bezpieczenstwie 

Edytowane przez jacob1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, jacob1993 napisał:

 

Moim zdaniem w zadnym stopniu nie poprawia bezpieczenstwa trzezwo myslacych ludzi .

Chyba ze mowimy o tych co nagrywaja filmiki jak  wedkarze co 5m siedza na grobli , i mowia o bezpieczenstwie 

Łowili co 10m przepisowe. A,że wędkarzy multum to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe janusze, wszędzie mówią żeby zostać w domu chronić życie swoje i innych a typowy Polaczek zawsze szuka jak obejść prawo. Piszecie że gość w kamperze był sam, ale musiał zatankowac, zrobić zakupy żywność robale itd  i w ten sposób naraził siebie i innych na zakażenie. Tak trudno to zrozumieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bart23 napisał:

Typowe janusze, wszędzie mówią żeby zostać w domu chronić życie swoje i innych a typowy Polaczek zawsze szuka jak obejść prawo. Piszecie że gość w kamperze był sam, ale musiał zatankowac, zrobić zakupy żywność robale itd  i w ten sposób naraził siebie i innych na zakażenie. Tak trudno to zrozumieć 

Robic zakupy mozna .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Bart 23, ja na przykład  mieszkam na totalnym zadupiu, mało tego, mniej więcej 15 metrów od rzeki. Jeśli wyszedłbym na ryby, to jestem pewien, że na przestrzeni kilku kilometrów nie spotkałbym żywego ducha. Więc jak, zarażam? Nie wychodzę, ok, niech będzie, stosuję się. 

Inna sprawa, to zakazy ministra zdrowia, które mogłyby być prawomocne, gdybyśmy mieli stan wyjątkowy, ale nie mamy przez pewnego starszego pana.

Jak na razie to tylko apele. Zdrowy rozsądek się liczy!!!

Poza tym, wolę być Januszem, niż Adrianem!

 

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet z kampera miał farta, Policjanci nie zadzwonili do Sanepidu, który w tym momencie zgodnie z nowymi regulacjami mógłby mu przywalić karę administracyjną, która ściąga się od razu, bez zabawy w sądy. 

 

Odnośnie nie przyjęcia mandatu: dla tych specjalistów od prawa, którzy wiedze czerpią od sąsiada który podwoził szwagra, który pracuje przy remoncie sądu: możecie powoływać się na Konstytucje, Prawa Człowiek i Trybunał w Strasburgu że zakazują nam wędkowania, ale żaden Sąd nie będzie się cyckal że sprawdzaniem czy te przepisy naruszają Konstytucję, dowali wam mandat i koszty Sądowe, a Ty się chłopie odwołuj, a potem jakimś cudem jak bedziesz miał siły i kasę Twoja sprawa trafi Trybunału Konstytucyjnego, gdzie orzekający wybrani przez obecnych rządzących stwierdzą że Jarek naruszył twoje prawa... ? 

 

Siedźmy w domu i nie kombinujmy, w najgorszym wypadku ryby będą miały spokojne tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, marekn napisał:

Kolego @Bart 23, ja na przykład  mieszkam na totalnym zadupiu, mało tego, mniej więcej 15 metrów od rzeki. Jeśli wyszedłbym na ryby, to jestem pewien, że na przestrzeni kilku kilometrów nie spotkałbym żywego ducha. Więc jak, zarażam? Nie wychodzę, ok, niech będzie, stosuję się. 

Inna sprawa, to zakazy ministra zdrowia, które mogłyby być prawomocne, gdybyśmy mieli stan wyjątkowy, ale nie mamy przez pewnego starszego pana.

Jak na razie to tylko apele. Zdrowy rozsądek się liczy!!!

Poza tym, wolę być Januszem, niż Adrianem!

 

Kolego ja rozumiem że mieszkasz daleko od innych i chwała ci ze przestrzegasz zakazów ale jak w przypadku tego gościa z kampera który wybrał się na rybki że Śląska  nie rozumiem oburzenia ludzi którzy twierdzą że nic złego nie zrobił. 

Druga kwestia z którą się zgadzam z tobą w 100% to stan wyjątkowy który powinien byc wprowadzony już dawno, ale mały pokraka tego nie zrobi ponieważ rozdali wszystkie pieniądze na nierobow, rydzola itd. Dla niego ważniejsze są teraz wybory niż życie Polaków i zrobi wszystko żeby Jędrek był dalej jego podnozkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.