Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie Bolo i swiniak...?

 

 

 

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez polipolii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie PZW Krosno. Tam zamieszczają informacje o zamknięciu odcinka.

Można jeszcze trafić na zawody towarzyskie albo jakiegoś koła, wtedy możesz łowić wszędzie, ale może się okazać, że na twojej ulubionej miejscówce jest ścisk. Niestety informacje o takich zawodach ciężko znaleźć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doba spędzona nad Sanem , efekt dwie równe brzany około 60 cm i świnka około 45-50 cm . Metoda spinningowa. Oj trudna sprawa . Od 2 tyg. na Wisłoce próbowałem i lipa . Tym bardziej sukces cieszy :-)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę innych wieści z cyklu "Polak potrafi".

Przy okazji rodzinnej wycieczki zaplanowaliśmy sobie upiec kulturalnie kiełbaski nad Sanem w Niewistce. Potem dzieci się trochę popluskały w wodzie...

Chodzimy sobie wzdłuż brzegu, a tu zjeżdża w koryto SUV Nissan Q. I spokojnie, po płyciźnie, przejeżdża obok nas i zatrzymuje się 20 m dalej - na kamienistej płyciźnie w korycie Sanu.

Myślę sobie... "Są jednak sytuacje, w których przydałby się smartfon, bo moim kieszonkowym Samsungiem nawet szkoda robić zdjęcie. Warto by było wysłać do odpowiednich organów".

Ale dalej... Wysiada gość, wyciąga wędki i nawet zawiązujemy sympatyczną rozmowę. Po kilku zdaniach, kieruję rozmowę w stronę "mięsiarstwa", bo lubię sprawdzić czy w narodzie ten duch zamierzchłych czasów już zanika i w jakim stopniu.

Pytam o poławiane tu gatunki, zahaczam nawet o głowacicę i słyszę między innymi:

"- Ale można wziąć tylko jedną na rok". Szczęka zaczyna mi opadać.

"- Jak brzana bierze, to tu panie kij przy kiju, że się nie wciśniesz". Mówię, że chyba dla sportu, bo brzana nie nadaje się do jedzenia.

"- Brzana jest bardzo dobra. Świnka, kleń to gorsze...". Tu szczęka opada coraz niżej.

Wynika z tego, że jak ryba bierze, to w tym miejscu jest zlot mięsiarzy i pewnie limitami to mało kto się przejmuje.

Skądinąd gość był całkiem sympatyczny, pożartował z moimi dziećmi i nawet nie rzucał się, że mu się koło wędek kręcą. Ale jednak mentalność "opłaty muszą się zwrócić" pozostała.

Nawiasem mówiąc, zeszłego lata stały te same kempingi co w tym roku. Na szczęście wędzarni na ryby nie stwierdziłem.

I tym optymistycznym akcentem kończę o tym, o czym ludzie na forum niechętnie czytają ;)

 

Jeszcze tylko mała prywata...

Jeśli znacie kogoś, kto ma nad Sanem działkę i przyjmie - za drobną opłatą - przyczepę kempingową na postój, proszę się odezwać na PW.

Mile widziane dzieci przedszkolne do towarzystwa dla moich chłopaków :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać łódź podobną do tych zakotwiczonych poniżej miejscowości Dębna. Zdjęcia Google są z przed kilku lat ale jestem pewien, że łodzie nadal stoją w tym samym miejscu. Moja propozycja to namierzyć właściciela przy wodowaniu albo po numerach jeśli posiadają łodzie. Ja niestety mam 80 km do tego miejsca. 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.